Novým kapitánem VHK je Tomáš Kudělka, asistenty Lubomír Štach a Radim Kucharczyk

Redakce • 31.08.2020

Přípravy na čtvrtou sezonu v Chance lize na Valašsku finišují. Hokejisté VHK ROBE Vsetín tento týden čeká čtvrteční přípravné utkání s Prostějovem, v neděli pak pokřtí společně s fanoušky nové dresy. A nyní už znají i jméno kapitána a jeho asistentů. S céčkem na hrudi bude za zelenožluté barvy v nadcházejícím ročníku bojovat obránce Tomáš Kudělka, role asistentů připadly dalšímu zadákovi Lubomíru Štachovi a útočníkovi Radimu Kucharczykovi.

Tomáš Kudělka - kapitán

Hrál nižší soutěže v zámoří, okusil Finsko, stejně jako EBEL či českou extraligu. Evropským a světovým hokejem ošlehaný obránce Tomáš Kudělka (10. 3. 1987) je od loňského října pevnou součástí kádru Vsetína. „Jako rodina jsme se tady usadili a jsem za to moc rád. Moji rodiče mohou přijet na zápas, žena jezdí pravidelně i s dcerou. Jenom je škoda, že loňská sezona skončila tak, jak skončila. Někteří si můžou myslet, že sezona nebyla dobrá, ale já si to nemyslím. Po základní části jsme byli třetí, kousek od druhého. A kdoví, jak by to bylo v play-off,“ uvedl v létě trojnásobný účastník Spenglerova poháru, jenž v minulosti startoval na světovém šampionátu osmnáctiletých a dvakrát na mistrovství dvacítek. Jeho dole ve vsetínském týmu dostane od nové sezony i oficiální funkci, Tomáš Kudělka bude kapitánem zelenožluté letky.

Radim Kucharczyk - asistent kapitána

Zkušený útočník (25. 10. 1979) je odchovancem Vsetína. Na Lapači prošel všemi mládežnickými výběry a v roce 2001 byl u posledního extraligového titulu tehdejšího hegemona českého hokeje. V dalších sezonách v zelenožlutém dresu zářil po boku Jiřího Hudlera či Petra Vampoly. Z rodného města se v roce 2003 vydal do světa. Působil ve finském Ilves Tampere, Třinci, Karlových Varech, Slovanu Bratislava či Znojmě. Úspěšnou éru prožil v Olomouci, které v sezoně 2013/2014 pomohl k postupu do extraligy.

Do rodného města se vsetínský patriot vrátil v roce 2016 a hned v první sezoně se svými spoluhráči vytáhl klub do druhé nejvyšší soutěže. V loňském zkráceném ročníku Chance ligy oslavil 40. narozeniny a odehrál 44 utkání, ve kterých nasbíral 36 kanadských bodů (17 + 19). S aktuálním počtem 115 vstřelených gólů za Vsetín mu náleží sedmé místo v historické tabulce vsetínských střelců. Další milníky může Radim Kucharczyk překonávat v nadcházející sezoně, kterou opět stráví na Lapači. Tentokrát v roli asistenta kapitána.

Lubomír Štach - asistent kapitána

Vsetínský odchovanec (28. 5. 1986) působil na Lapači naposledy v sezoně 2006/2007, později svůj hokejový život spojil zejména se Znojmem hrajícím EBEL. Loňskou sezonu strávil někdejší mládežnický reprezentant ve slovenském Trenčíně. Majitel bronzové medaile z mistrovství světa osmnáctiletých z roku 2004 oslavil v květnu 34. narozeniny. Také proto po 14 letech zvolil návrat do rodného města. „Chtěl jsem si ještě na nějaké úrovni zahrát doma, před lidmi, kteří mi celý život fandili nejvíc, i když mě sledovali spíš na dálku. Věřím, že nás čeká úspěšná sezona,“ uvedl tehdy Lubomír Štach, jenž patří mezi hráče s největšími zkušenostmi z mezinárodní EBEL. Celkem v této soutěži v dresu Znojma a Innsbrucku odehrál 360 utkání, dalších 42 přidal v play-off. Rovněž velkou porci zápasů (127 + 23) nasbíral v zámořské OHL a v české druhé nejvyšší soutěži (118 + 30). V nové sezoně může fyzicky výborně připravený obránce všechny zkušenosti zužitkovat v zelenožlutém dresu, na kterém se bude vyjímat iniciála „A“.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno