Novinka v přípravě: Vsetín v generálce na Chance ligu vyzve příští týden doma Žilinu

Redakce • 02.09.2022

Vsetínští hokejisté vstoupí do nového ročníku Chance ligy 14. září domácím utkáním proti Šumperku. Generálku na tento ostrý start obstará dodatečně vložený přípravný zápas proti Žilině, který se uskuteční na Lapači ve čtvrtek 8. září. Důvod je jednoduchý. Nedohraný duel se Zlínem a zrušené utkání s Popradem, místo kterého Valaši tento týden odcestovali do právě Žiliny. Oba soupeři se tedy potkají v rámci odvety ještě jednou ve Vsetíně.

Vsetínu se ze zdravotních důvodů omluvil celek Popradu, Valaši tak tento čtvrtek odcestovali do Žiliny, kde zvítězili 5:2. „Vyjednalo se to na poslední chvíli, protože nám v podstatě odpadly dva domácí zápasy. Narychlo nebylo koho sehnat a Žilina nám vyšla vstříc, přestože měli volnější program,“ uvedl Roman Stantien, hlavní trenér VHK ROBE Vsetín.

„Soupeř nebyl v plné přípravě ani sestavě. V tomto ohledu bych utkání moc nehodnotil. Spíše jsme chtěli vidět, jestli se nám něco z tréninku promítne do zápasu. Něco nám to ukázalo, víme, kde nás tlačí bota, na to byl zápas dobrý. V rámci reciprocity jsme se domluvili, že k nám Žilina příští týden ve čtvrtek přijede na odvetné utkání v plnější sestavě. Bude to náš poslední zápas před startem ligy, což je ideální.“

Domácí přípravné utkání s Žilinou se uskuteční ve čtvrtek 8. září od 18:00 na Lapači. Předcházet mu bude rovněž domácí přípravný duel s polskou Osvětimí (v úterý 6. září od 18:00 na Lapači).

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov