Nezvládli jsme to, jde to za mnou. Chtěli jsme do baráže, říká Luboš Rob

Redakce • 13.04.2022

V základní části byl s 55 body nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Luboš Rob táhl Vsetín velkou část sezony, ale ve finále proti Dukle se netrefil ani jednou (bilance 0+3) a Valaši prohráli 2:4 na zápasy. Po čtvrtfinálových a semifinálových účastech však učinili další krok kupředu. Finále soutěže je největším úspěchem klubu v jeho novodobé historii. „Vsetín se každý rok posouvá dál. Letos jsme ale chtěli do baráže. Postupem času to možná oceníme víc,“ mrzelo Roba po posledním finálovém duelu.

Co rozhodlo sérii s Jihlavou? Byl to téměř neprůstřelný brankář Žukov?
Gólman chytal dobře. Nebudu ale hledat nějaké alibi, já jsem měl dávat góly. My, co jsme hodně hráli, jsme je měli dávat. Zklamali jsme. Jde to za mnou a za hráči, od kterých se branky očekávaly. I tohle mě moc mrzí, že jsem nepomohl týmu. Kdybych dal dva, tři či čtyři góly nebo bych jich o tolik více připravil, tak se podle mě radujeme my. Těžko se to kouše.

Čím to, že se vaše formace tolik neprosazovala?
Forma nám odešla asi v nejhorší možný čas. Snažili jsme se s tím něco udělat, naše lajna se v posledním zápase rozdělila. Celou sezonu jsme góly dávali, ale ve finále jsme zklamali. Já jsem zklamal, jde to hodně za mnou.

Kdo dal první gól ve všech zápasech, ten vyhrál. Hrálo to takovou roli?
Máte pravdu, že první gól hodně napověděl v tom, jak se zápas bude vyvíjet. Jihlava pár let už hraje dobře dozadu, navíc jim dobře chytá brankář. My jsme nenašli recept. Nezvládli jsme to.

Je krátce po finále, ale s odstupem času se nebude postup do finále hodnotit negativně, že?
Když se za tím za nějaký čas zpětně ohlédneme, tak to můžeme hodnotit úspěšně, ale teď převládá zklamání. Vsetín se každý rok posouvá dál. Letos jsme ale chtěli do baráže. Postupem času to možná oceníme víc.

Neovlivnila vás i marodka? Sérii nemohli dohrát Jiří Říha, Michal Hryciow, Radim Kucharczyk či Roman Půček…
Někteří kluci odpadli, ale třeba třetí finálový zápas jsme zvládli (v něm se zranili poslední tři jmenovaní - pozn.). K play-off zranění patří. Podle mě jsme měli širší kádr než Jihlava, zranění asi tolik nerozhodovala. Oslabení to bylo, ale měli jsme si s tím poradit a postoupit.

Jaký bude váš program na nejbližší dny?
Abych řekl pravdu, nad tím jsem ještě nepřemýšlel. Byl jsem připravený, že ve čtvrtek budeme hrát sedmý zápas. Uvidíme do dalších dnů, jak to bude vypadat.