Nesmíme si Jičínem nechat hru znechutit, má před čtvrtfinále jasno Stanislav Báchor

Filip Bazala, Lucie Krampotová • 27.02.2015

Souboj Vsetína s Novým Jičínem ve čtvrtfinále play-off slibuje pikantní podívanou. Již zápasy během sezóny ukázaly, že tyto duely bývají vyostřené jak v hledišti, tak hlavně na ledě. „Nový Jičín umí hru dobře kouskovat a znechutit soupeři hru. Nesmíme na to reagovat a hrát svůj styl hry,“ říká před prvním duelem Stanislav Báchor. V dresu soupeře Vsetína najdeme hned několik známých tváří. Pro fanouška Vsetína tou nejvýraznější bude ex-vsetínský Michal Žák. „Jsme rádi, že hrajeme proti Vsetínu. Mají skvělé fanoušky a série s nimi bude to pravé play-off,“ těší se novojičínská dvanáctka.

Stando, přál jste si do čtvrtfinále Hodonín nebo Nový Jičín?
Přál jsem si spíš Hodonín, protože si myslím, že v porovnání s Jičínem nemají až takovou kvalitu směrem dozadu. Nový Jičín má zkušené beky a proti nim se hraje těžko. Musíme se s tím vypořádat a hrát do obrany minimálně tak dobře jako oni. Možná by byl lepší Hodonín jako soupeř, i co se atmosféry týče, ale na druhou stranu je to do Jičína blízko, takže uvidíme.

Jste obyvatelem Nového Jičína, bude pro vás zápas něčím speciální?
Je to tak, pořád tam bydlím. Budu to brát jako jakýkoliv jiný zápas. Ve Vsetíně hraji už šestým nebo sedmým rokem, takže hokejově jsem doma tam. K Novému Jičínu mám nějaký vztah, ale je to pro mě jen další utkání.

Znáte se s hráči Nového Jičína?
Moc ne, z mého ročníku tam hrají už jenom Jakub Hruška a Michal Žák. Jsou tam ještě někteří, co hráli za muže, když jsem byl v dorostu, ale ty už tak dobře neznám.

V čem tkví síla Nového Jičína?
Určitě ve zkušenostech, jak jsem říkal, tak těch zkušenějších hráčů mají více a to nejen v obraně, ale i v útoku. Jsou tam borci, kteří hrávali první ligu, ale i extraligu. Mají dva velmi dobré vyrovnané gólmany, ať už Šrámka nebo Iláše. Uvidíme, kdo z nich půjde do akce, ale oba jsou schopni podat velmi dobré výkony.

Nový Jičín letos Lapač jednou pokořil, ale moc hokejového umu v tom zápase nebylo.
Přesně tak, oni umí zápas rozkouskovat, zdržovat a dělat všechno možné jen proto, aby se soupeř nedostal do tempa. Taky tím svého soka znechutí, ale na to my nesmíme reagovat. Musíme hrát svou hru a vůbec nevěnovat pozornost vedlejším věcem, pak můžeme uspět.

Jaké budou vaše přednosti?
Myslím si, že máme lépe natrénováno, už v sezoně to šlo vidět. Hrajeme prakticky celou sezonu na čtyři formace, máme dobré gólmany, ale asi největší síla bude ve čtyřech formacích, mezi které můžeme rozložit síly, které v play-off budou třeba.

Jak byste pozval fanoušky na sobotní zápas?
Měli jsme podařenou základní část a přes Nový Jičín chceme jít dál za každou cenu. Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit minimálně v tak hojném počtu, jako chodili během sezony a poženou nás za vítězstvím.

Věřím, že na konci série budeme šťastnějším týmem, říká Michal Žák

Jak je kabina Nového Jičína spokojena se soupeřem pro čtvrtfinále?
Se soupeřem jsme spokojeni. Vsetín je hokejové město, přijde hodně lidí a bude to určitě série se vším všudy. Lidi na Vsetíně fandí skvěle a patří k těm nejlepším v lize. Chtěli jsme původně skončit v tabulce pátí, ale to se po zápase s Opavou nakonec nepodařilo a tak jsme chtěli udržet aspoň místo šesté, které přeci jen vypadá lépe než místo sedmé, ale teď jdeme do play-off a každý začíná od nuly.

Přáli jste si spíše Porubu nebo Vsetín?
Abych řekl pravdu, tak spíše Vsetín. V Porubě chodí na hokej málo lidí a navíc zápasy hrají v jiné termíny než ostatní dvojice, takže by to nebylo ono. Se Vsetínem to bude mít větší náboj.

Bude pro vás čtvrtfinále něčím pikantní?
Něčím určitě ano, strávil jsem na Vsetíně mnoho let, takže to bude pro mě prestižní. Chci však vyhrát a s Novým Jičínem v play-off dojít co nejdál.

Chtěl byste říct něco k odchodu ze Vsetína a vlně nevole fanoušků v prvních vzájemných zápasech?
Nějak bych se k tomu už vracet nechtěl, takže to zanechme bez komentáře.

Co říkáte na letošní tým Vsetína?
Už pár sezon mají kvalitní útok, který letos ještě vyztužili Janem Kolaříkem, který vyhrál bodování základní části. Bude těžké je ubránit, ale uvidíme až v zápase, všechno je otevřené.

S čím musíte na soupeře vyrukovat, abyste byli úspěšní?
Musíme hrát hlavně poctivě zezadu. V útoku máme šikovné kluky a věřím, že nějaké ty góly do branky Vsetína nasází.

Bude pro Vsetín výhoda, že startuje sérii doma?
Určitá výhoda to rozhodně je, ale na druhou stranu tomu tak být nemusí. Přesvědčit se o tom jsme mohli naposledy v play-off první ligy, kdy Ústí vyhrálo dvakrát po sobě na ledě silného Chomutova. My se budeme také snažit zvítězit.

Bavil jste se už s některými hráči Vsetína, proběhlo nějaké hecování?
V kontaktu jsem hlavně se Standou Báchorem. Neřekl bych, že se hecujeme jen na tuto sérii, takové to slovní popostrkávání probíhá už celou sezonu. Máme se Standou takový svůj vlastní zvláštní druh konverzace (směje se).

Jak byste pozval fanoušky na čtvrtfinále a jak tipujete, že skončí?
Chtěl bych pozvat všechny fanoušky a přál bych si, aby jich z Nového Jičína dojelo co nejvíce. V play-off už není kam couvnout, takže to bude boj o každý centimetr ledu. Tipovat výsledek čtvrtfinále si netroufám, ale věřím, že na konci série budeme tím šťastnějším týmem.