Největší zásluhu na vítězství má brankář Plšek, říká nováček Antonín Sprušil

Michal Veselý • 25.09.2011

Třetí výhra v řadě? Na takovou sérii si vsetínští fanoušci už skoro ani nepamatují. Triumf na ledě ostravské Poruby se nerodile lehce, po dvou třetinách sobotního prohrávali Hlobilovi hoši nejtěsnějším rozdílem. V závěrečné třetině nejdříve vyrovnala posila z Přerova Antonín Sprušil a následně vítězství na stranu Valachů strhl David Vítek po kombinaci celého útoku. „Jsou to vybojované body,“ měl jasno ex-přerovský forvard.

Tondo, druhý zápas v dresu Vsetína, první a velmi důležitá branka. Je to ideální začátek v novém angažmá?
Určitě ano. My jsme ale začali hodně vlažně, první třetina nebyla ideální. Potom jsme se do toho dostali a byli lepším týmem, jen tomu chyběl ten gól. Ve třetí třetině jsme dali takového „tchořa“ a druhý gól kluci krásně vykombinovali až do prázdné. Závěr jsme nesehráli moc dobře, ale Plšák náš parádně podržel. Jsou to vybojované body.

Co vám říkal trenér po první prospané třetině, byla v kabině bouřka?
Ne, nic hrozného nebylo. My sami jsme věděli, že to není ideální. Museli jsme se zlepšit, začít víc bruslit, dohrávat souboje.

Hodně vám dělala problémy první lajna domácích složená ze zkušených hráčů, že?
Byli tam zkušení hokejisté, kteří mají něco odehrané. Jsou strašně šikovní, těžko se odstavují od puku, umí si do dát. Nám se to ale nakonec podařilo eliminovat a brankář nás podržel.

Sprusil/
Antonín Sprušil
» Hokejový útočník
» Narodil se 26. března 1985
» Je odchovancem Přerova, ale hrál i za juniorku Havířova.
» Téměř celou kariéru odehrál v dresu Přerova, odkud se po dlouhé době stěhuje na roční hostování právě do Vsetína
» Ve středu 21. září sehrál proti Uherskému Hradišti první mistrovský zápas za Vsetín a usadil se ve třetí formaci na pozici centra. Ve druhém utkání proti Porubě vstřelil svou první branku v dresu Vsetína, kdy vyrovnával stav na 1:1:
» Profil Antonína Sprušila na eurohockey.com

Co rozhodlo o zisku tří bodů?
Od druhé části jsme byli lepší, ale nedařilo se nám v koncovce. Byli jsme nervózní v zakončení, ale nakonec nám to tam v závěrečné třetině padlo. V závěru nás fantasticky podržel Lukáš Plšek, tam jsme to nezahráli dobře. Dovolili jsme domácím vytvořit si několik vyložených šancí, hlavní zásluhu na vítězství má určitě Lukáš.

Říká si, že kdo v hokeji nevyužije dlouhou dvojnásobnou přesilovku, nezaslouží si vyhrát?
To byl určitě klíčový moment. Kluci to tam parádně ubránili.

V závěru jste hráli přesilovku vy a paradoxně v ním měl soupeř největší šance?
My jsme to chtěli odehrát na jistotu, nikam jsme se nehrnuli, z toho pramenily ty chyby. Určitě jsme ji nezahráli tak, jak jsme měli.

Pojďme k vám. Jak se zrodilo hostovaní na Lapači?
Já se kvůli velké konkurenci v útoku Přerova nedostal do kádru, tak jsem požádal vedení o přestup a bylo mi vyhověno. Vsetín projevil zájem a už nebylo těžké se tady domluvit. S panem Hlobilem se známe, byla to první volba.

Jak byste oba kluby porovnal?
Nějaký rozdíl tam bude. Přerov teď momentálně má daleko starší, zkušenější kádr, tady jsou mladí kluci. Co jsem zatím stihl poznat, tak je tu výborná parta a skvělé zázemí. Já doufám, že se tady budu cítit dobře a že nám to pošlape.

Přišlo mi, že jste v prvním zápase proti Uherskému Hradišti působil nervózním dojmem?
Určitě jsem byl trošku nervózní, bylo to ovlivněno tím, že sem si zvykal na novou roli bránícího centra, i když to tak většinou nevypadalo (směje se). Bylo to pro mě něco nového, s klukama jsme toho moc nenatrénovali.

Jaké může mít Vsetín ambice? Úvod sezóny vyšel velice dobře…
Jsme mladý, bojovný mančaft, všechny ty zápasy se budou vyhrávat takovou bojovností jako proti Porubě. Budeme chtít hrát co nejlépe, abychom přitáhli nějaké fanoušky na stadion. Budeme chtít hrát co nejvýš.

Jak se těšíte na zápas s Přerovem?
Hlavně nevím, jestli vůbec nastoupím, možná tam bude domluvené, že nebudu moct proti vlastnímu klubu hrát. Já doufám, že nastoupím, určitě by to bylo pro mě hodně prestižní. Chtěl bych se ukázat a dokázat, že jsem tam měl mít místo.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov