Nejhorší výkon, třetí domácí prohra. Ondřej Slováček doufá, že už se to nebude opakovat

Helena Hegeďová • 04.01.2019

„Soupeř zaslouženě vyhrál,“ chválí mladý tým Benátek nad Jizerou obránce Ondřej Slováček, „ti kluci měli chuť, bojovali, stříleli, blokovali střely,“ vyjmenoval to, co Vsetínu ve čtvrtečním domácím utkání chybělo. „Z naší strany tam musí být patnáct šestnáct střel,“ hledá čtyřiadvacetiletý bek všechny aspekty neúspěchu. „Doufám, že se tady ten výkon už nebude do konce sezóny opakovat. Kdybychom hráli v Jihlavě s takovýmto výkonem, tak dostaneme 15 gólů,“ mluví o nadcházejícím utkání, které odehrají Valaši v sobotu na ledě jihlavské Dukly.

Výsledek 1:3 zřejmě není úplně podle představ, co se stalo?
Nevím, možná jsme soupeře podcenili. Teď si to nedokážu vysvětlit. Možná za pár dní, až se to sejde, tak budeme vědět. Z naší strany to byl nejhorší výkon v sezóně, podcenili jsme soupeře, který hrál na druhou stranu výborně. Začátek nám nevyšel a od toho se odvíjel celý zbytek zápasu.

Hrálo roli to, že Benátky přijely s mladým týmem?
Možná v tom podcenění, nevím. Ti kluci měli chuť, bojovali, stříleli, blokovali střely. To na naší straně ani zdaleka nebylo. Soupeř zaslouženě vyhrál.

Většina vašich střel šla od modré, vyplynulo to tedy ze hry, nebo to byl záměr?
Tak ono pokud soupeř dobře blokuje střely, tak člověk hledá nějaké alternativy. Třeba střelu na teč o zadní mantinel, ale opravdu musím říct, že soupeř perfektně blokoval. Nám to zaprvé z té modré nešlo, bylo to všechno proti nám, můžeme si za to sami. Soupeři šlo všechno, k tomu nemám víc co říct.

Již jste zmínil vstup do utkání, jak byste tedy zhodnotil první třetinu, v jejímž úvodu jste byli více v útočném pásmu?
To, že se nám nepodařilo vstřelit branku, bylo asi tím, že jsme měli tři přesilovky, a i tak to po první třetině bylo na střely 8:9 nebo nějak podobně. Z naší strany tam musí být patnáct šestnáct střel. Toho soupeře jsme dostali v takovém složení, že i když podal výborný výkon, tak jsme jim prostě měli dát ze začátku tři čtyři góly a bylo by po zápase.

Překvapil vás soupeř něčím ve svém oslabení?
Dívali jsme se na video, takže soupeř nás ničím nepřekvapil. Spíš to byla naše nemohoucnost, takže k tomu nic jiného nejde říct. Před zápasem jsme měli video, na kterém jsme viděli jejich přesilovky a jejich oslabení, ale prostě jsme se s tím nevypořádali.

Jak jste se cítili po dvou inkasovaných brankách ve druhé třetině?
Podle mě stejně blbě jako předtím, protože to na tom výkonu nic neměnilo. Jen jsme prostě dostali dva góly. Byla to ale výhoda pro soupeře, který si ty góly zasloužil. Na našem výkonu to nemělo žádnou roli, bylo to asi jen vyvrcholení toho, jak jsme hráli.

Ve třetí třetině jste snížili. Gól napřed nebyl uznán, poté se verdikt změnil, jak to tam vlastně bylo?
Já jsem do té situace dojížděl s tím, že to tam jenom vystřelím, protože jsem viděl, že náš i jejich hráč je v bráně. Jen jsem vystřelil a odjel jsem střídat, protože jsem si myslel, že to neuznají. Nakonec ta situace ale byla taková, že jejich hráč trefil toho našeho do brány, takže ten gól byl asi podle regulí uznán.

S tímto argumentem jste šli i za rozhodčími?
Ano, s tím, že náš hráč vlastně gólmana netrefil schválně, ale byl trefen protihráčem.

A byli jste si jisti, že je to pádný argument?
Já si myslím, že určitě. Byl tam Víťa Jonák, který je teď kapitán za Ondru Holomka, a ono to vlastně bylo tak, že jeden rozhodčí to neuznal a ten druhý za ním přijel a hned branku uznal, takže si myslím, že to viděl lépe.

Při jednogólové ztrátě jste zkusili hru bez brankáře, jak byste situace v ní z vaší strany popsal?
Tak ono hlavně celkově nám ty power-play letos moc nejdou. Ty, které hrajeme, tak z nich dostaneme góly, a když hraje soupeř proti nám, tak nám ty góly dá taky. Nevím, čím to je, musíme se na to asi víc zaměřit, ale je to vesměs vabank, ještě v takovém zápase, jaký byl. To hráči hráli v strašném laufu a my už jsme si podle mě ten gól ani nezasloužili dát, takže to dopadlo tak, jak mělo.

V sezóně se vám v domácích zápasech daří, ale měli jste v podvědomí, že může přijít zápas jako tento?
My jsme tady prohráli za tři body vlastně jenom s Budějovicemi a dva body jsme ztratili s Havířovem. V hlavě to člověk má, ale nesoustředí se na to. Ten výkon prostě nebyl optimální. Kdybychom prohráli jinak, tak bych neřekl ani půl slova, ale takhle… doufáme, že to bude jenom nějaký záchvěv nebo výkřik do tmy z naší strany a tady ten výkon se už nebude do konce sezóny opakovat a budeme tady dál vyhrávat.

V sobotu hrajete v Jihlavě. S čím tam jet a čeho se vyvarovat?
Vyvarovat se všech chyb, které byly. Kdybychom tam hráli s takovýmto výkonem, tak v Jihlavě dostaneme 15 gólů, to je jednoduché. Musíme to hodit za hlavu, vytáhnout si jen ty chyby, které jsme udělali, a poučit se z nich. Musíme předvést úplně jiný výkon a pokusit se vyhrát.