Na vsetínském stadioně byla hlášena bomba

Tomáš Novosad • 29.01.2003

V s e t í n - Těsně před skončením úterního duelu 44. kola mezi Vsetínem a Pardubicemi oznámil neznámý pachatel na linku pražské policie, že uložil do útrob zimního stadiónu Na Lapači bombu. Vsetínští policisté ve spolupráci s hasiči bleskově obkllíčili budovu a v síle šedesáti mužů prohledali stadión - marně. Avizovanou bombu samozřejmě nenašli.

Jedná se již o druhý případ v posledním měsíci. Duel mezi Havířovem a Třincem byl za stavu 4:2 právě pro hrozbu bombovým útokem předčasně ukončen a bude se opakovat. Smutné je, že právě v tu chvíli začal na Valašsku padat sníh a dopravní situace byla více než kritická - počet havárií rostl a asistence právě hasičů a policistů byla nezastupitelná, to si však již autor anonymního telefonátu zřejmě zapomněl uvědomit.

Jednou z možností je, že pachatelem byl některý s pardubických fanoušků, kterých na Vsetín nepřijelo málo. Neunesl nespokojenost s výsledkem a tak se rozhodl potrápit vsetínský hokejový klub jinak něž hokejem... O to smutnější však celý případ je, že kdyby se vše odehrálo o několik minut dříve, mohl být jasný zápas ukončen a stejně jako v minulém případě se mohl opakovat. Autor také zcela opomenul mravní kodex - vždyť pomoc právě hasičů potřebovalo v tu chvíli dalších několik lidí a právě to se mohlo stát osudným i pro někoho z nás. Navíc pokud připustíme, že se tyto případy budou opakovat, ztratí pak výhrůžné telefonáty na vážnosti a to také není k dobru věci...