Na Vsetíně vychováni, Vsetínu věrni, zpívá Josef Daněk

Kristýna Zigmundová • 14.02.2016

Dvaadvacetiletý forward, který se v posledních zápasech vyšvihl až na pozici centra v první lajně a byl dokonce oceněn, jako nejlepší hráč týmu, má po sobotním duelu s Moravskými Budějovicemi jasno, „přehráli jsme je na všech frontách, na play-off ale musíme dopilovat defensivní styl hry,“ Na play-off se ale už těší a fanouškům vzkazuje, „Choďte v co největším počtu, protože nám to pomáhá. Do rytmu bubnu se nám přece jen bruslí lépe.“

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Tak výsledek hovoří za vše 8:0. Napadalo nám to tam. Druhá lajna nastoupila do utkání dobře, dali tam čtyři góly a my jsme se potom ke štěstí přidali. Já si myslím, že dneska jsme je přehráli na všech frontách.

Vstřelil jste jednu branku, jak tato situace nastala?

Tak já jsem dostal puk už v obranném pásmu, od Tesila výborně na střed. Pak jsem si to v plné rychlosti vyměnil s Koláčem, moc mu za to děkuju, myslel jsem, že to hodí po bráně. A pak už jsem šel proti gólmanovi a spadlo to tam.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Proč si myslíte, že zvolili vás?

Nevím, proč jsem byl dneska vyhlášený, když jsem nevyhrál ani jedno buly (smích). Ale asi to bylo díky spoluhráčům, kteří mi hodně pomohli. Díky Ferovi Zúbkovi, Honzovi Kolaříkovi a prostě celé pětce, takže jsem rád, že to dneska vyšlo.

V první třetině pro vás byly Moravské Budějovice vyrovnaný soupeř.

Jo, tak oni jsou vždycky. Mají to i v názvu, jsou to Žihadla, tak bodají. Nepustí jenom tak puk, dokážou si výborně nahrát, podržet puk, jsou rozvážní. Myslím si, že u nich doma v play-off budou jistě nepříjemný soupeř.

Minulý zápas ve Valmezu vám moc nevyšel, čím si myslíte, že to může být?

Tak dneska to byl pravý opak. Ve Valmezu jsme střídali a góly tam nepadaly. Strašně nás to mrzelo, tak jsme chtěli, aby to dneska vyšlo. To se nám podařilo, takže ten odraz od Valmezu to byl doufám velikánský.

Na začátku sezóny jste nebyl tak vytěžovaný a teď jste v první lajně…

Tak jako jo, je to pravda, nebyl jsem moc vytěžovaný, ale ta sezóna má nějaký svůj průběh. Jsou tady určitě lepší hráči, než jsem já. Mají odehrané nějaké zápasy v extralize v 1. lize. Jsou tu starší, zkušenější hráči a já prostě musím na svou příležitost čekat a za každou tu příležitost co dostanu, jsem rád a snažím se ji odmakat naplno.

Jste odchovanec Vsetína a na Lapači hrajete celý život, jak hodnotíte své dosavadní působení tady?

Tak já jsem tady vyrůstal, mám v Polance rodinu a ta stojí při mně. Mám to tady všechno do okolí, kamarády, kteří mě drží. Vsetín je prostě Vsetín a já na něj nedám dopustit, vychoval mě. Jak se tady říká, na Vsetíně vychováni, Vsetínu věrni.

V dalším zápase se utkáte s Opavou, jak vidíte tento zápas?

Tak Opava je doma nepříjemná, mají specifický styl hokeje. Hraje se tam blbě a nejezdí se mi tam moc dobře.

Je něco pravdy na to, že už se tak nezaměřujete na odehrání základní části, jako spíše na play-off, když už teď máte start z druhé příčky jasný?

Tak není to pravda. Už teď musíte hrát na 100% každý zápas, musíte jít od zápasu do zápasu. To jen tak neskočí, že si řeknete teď je play-off, teď začneme hrát, teď budeme bodovat a hrát dobrý hokej. Musíme to postupně budovat a snažíme se už teď hrát na 120%.

A jak se na play-off připravujete?

Tak snažíme se pilovat obranu a chceme u nás prosadit víc defensivní styl, protože play-off se hraje hodně do obrany a těch gólů už tam tolik nepadá, jako například teď.

A jak se vy sám těšíte na play-off?

Těším se moc, ta atmosféra je tam zase jiná. Adrenalin v těle stoupá a fanoušci to tady budou hnát určitě dopředu.

Vzkázal byste něco fanouškům?

Vzkázal bych jim, aby chodili v co největším počtu, protože nám to pomáhá. Když ty chorály zazní tak je tu krása hrát a pod rytmem toho bubnu se jistě lépe bruslí.