Na Lapač se chystá další atraktivní soupeř, vyzraje Vsetín na Jihlavu?

Jan Tajzler • 03.02.2023

Poslední utkání před reprezentační přestávkou odehrají Valaši v domácím prostředí, kde v oblíbeném sobotním termínu vyzvou jihlavskou Duklu. Utkání mezi loňskými finalisty Chance ligy se ponese v charitativním duchu, vůbec celý tento týden je v českém hokejovém hnutí věnován projektu O kapku lepší hokej. Dukla přijede na Lapač bojovat o upevnění pozice zaručující alespoň účast v předkole. Naopak Vsetín si půjde znovu pro potřebné body v cestě za prvenstvím v základní části. Souboj mezi Vsetínem a Jihlavou odstartuje na Lapači v 17:00.

Partner utkání:

O kapku lepší hokej

Čtvrtého února si bude svět připomínat den boje proti rakovině. A opět za velké podpory hokejového dění České republiky. Na začátku druhého měsíce roku 2023 se totiž rozběhne 4. ročník charitativního projektu O Kapku lepší hokej, jehož cílem je nejen šířit povědomí o nádorových onemocněních či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů, ale také finanční pomoc, která bude letos zacílena na zakoupení speciálního přístroje Seahorse Analyzer.

Speciální dres s oranžovými prvky obleče pro duel s Jihlavou vsetínský obránce Ondřej Němec, dres následně zamíří do aukce, její výtěžek poputuje na konto nadace Kapka naděje. Trenéři a realizační tým absolvují utkání s oranžovými stužkami. Zapojit se můžete i vy, více informací naleznete zde.

Dukla balancuje na hranici předkola

Jihlava neprožívá jednoduchou sezonu. Už jen fakt, že klub musí působit v pelhřimovském respektive jindřichohradeckém azylu svazuje hráčům Dukly ruce, při nutnosti dojíždět na zápasy svého týmu klesá i podpora fanoušků. To vše se promítá i do negativních výsledků. Jihlava momentálně balancuje na hranici předkola play-off. Z posledních deseti utkání vyhrála Jihlava pouze dvakrát, to když ještě s Tomášem Čachotským v sestavě přemohla 7:1 Frýdek-Místek a v pondělí splnila povinnost nad posledním Šumperkem (1:0). S blížícím se koncem základní části bude mít pro Duklu každý získaný bod cenu zlata.

Trenér Viktor Ujčík se spoléhá na osvědčeného jihlavského útočníka Tomáše Harkabuse, který letos vládne střelcům, když nasázel už 16 branek a na dalších 9 asistoval. Stejný příspěvek kanadských bodů má na svědomí i Patrik Miškář (12+13), hned dvě branky letos vstřelili i proti Vsetínu. Jihlavě komplikuje situaci absence Otakara Šika, který se do jihlavského dresu neoblékl od 5. prosince loňského roku. Naopak slibně se jeví za Čachotského vyměněný Václav Karabáček, který ve čtyřech duelech za Duklu zaznamenal stejný zisk kanadských bodů.

V obraně se Jihlava spoléhá na odchovance Filipa Dundáčka (2+16) nebo Filipa Hamana. Jasnou brankářskou jedničkou pro letošní sezonu je Adam Beran, který v 35 duelech zaznamenal úspěšnost zákroků na hodnotě 90.93 % a průměrně inkasoval 2.53 branek na zápas. Ozdobou jihlavského týmu je pak disciplína, s počtem 369 trestných minut jsou hned po rivalovi z Třebíče druhým nejslušnějším týmem soutěže.

Vsetín nadále piluje přesilové hry

Valaši se do domácího prostředí vracejí povzbuzení o tříbodové vítězství, které vybojovali ve středu na ledě Frýdku-Místku. Svěřencům trenéra Weintritta vyšla především druhá třetina, ve které díky třem brankám v rozmezí osmi minut získali utkání na svou stranu. Hned dvě branky pak Vsetín vstřelil v přesilových hrách, když se prosadil obránce Šimon Jenáček a znovu také Jiří Říha, pro vsetínského zadáka to byla již 9. trefa v sezoně, a na čele střílejících obránců dorovnal zlínského Daniela Gazdu, navíc proti Jihlavě bude mít Říha znovu motivaci, vždyť na Vysočině prožil povedené roky své kariéry.

Vsetínský tým vyšponoval úspěšnost v přesilových hrách na procentuální úspěšnost 20.63, to je třetí nejlepší počin v rámce Chance ligy. Zamyslet se však Vsetín musí nad disciplínou, stále je totiž druhým nejčastěji vylučovaným týmem v soutěži, nutno však dodat, že Vsacané se umí srdnatě bránit, když ubránili 86.16 % soupeřových početních výhod.

Poprvé na domácím ledě si ve vsetínském dresu zahraje Miroslav Holec, který se ve Frýdku uvedl dvěma asistencemi. Trenéři jej zařadili na křídlo druhé formace k Pavlu Klhůfkovi a nově také Adamu Hořanskému. Do sestavy Vsetína se pak po delší odmlce vrátil kapitán Vít Jonák, čímž ještě více navýšil kvalitu vsetínské ofenzívy. Pocítí ji v sobotu také jihlavská Dukla? Přijďte se přesvědčit, repríza loňského finále odstartuje v 17:00.

Sestavy v posledním kole:

Trenér Jiří Weintritt očekává brzy návrat obránce Ondřeje Smetany, jak už avizoval dříve, zápas proti Jihlavě odchytá Maxim Žukov, který se tak znovu postaví proti svým bývalým spoluhráčům.

Vsetín: Žukov – Voženílek, O. Němec (A), Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow, Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob (A) – Hořanský, Holec, Klhůfek – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Berger, Číp, Lichanec.

Jihlava: Beran – Dundáček, Haman, Kolář, Vala, Bilčík, Kachyňa, Chvátal – Havránek, Skořepa, Handl – Harkabus, Menšík, Karabáček – Meluzin, Miškář, Chlubna – Cachnín, Juda, Tecl.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov