Na Lapač míří nebezpečná Technika, udrží Valaši neporazitelnost?

Radek Bařina • 14.09.2015

Po povedeném vstupu do sezony čeká Vsetínské hned ve středu další domácí zápas. Tentokrát se v něm utkají s celkem Techniky Brno. Ta v prvním kole uspěla v domácím prostředí v souboji s Hodonínem, Lapač tak od uvidí duel dvou neporažených celků. Přijďte se na vlastní oči podívat, který z týmů si 100% bilanci udrží i po druhém kole! Utkání na vsetínském ledě startuje v tradičních 17:30.

Začátek sezony vyšel svěřencům trenérů Jenáčka a Hlobila na výbornou. Po pomalejším rozjezdu v první třetině předvedli proti nebezpečnému Novému Jičínu výborný výkon a po 60. minutách slavili zaslouženě jednoznačnou výhru v poměru 5:1.

„Myslím, že jsme utkání odehráli se ctí a ve druhé a třetí třetině jsme podali velmi dobrý výkon,“ okomentoval úvodní zápas viditelně spokojený trenér Hlobil. Ten před středečním duelem s Technikou nemá mnoho důvodů sahat do sestavy. Otazník tak visí jen na startem Lukáše Finsterleho, jehož nasazení ve vsetínském dresu zatím blokují administrativní záležitosti.

Technika Brno: ostřílený tým z popředí tabulky

Technika Brno patří ke stálicím druholigové scény. Tým se tradičně pohybuje na pomezí první a druhé čtverky tabulky a je pravděpodobné, že nejinak tomu bude i letos. Kádr Brňanů sice prošel několika změnami, osa týmu ale zůstala v podstatě stejná. Tým trenéra Romana Kaňkovského tak znovu bude spoléhat především na ostřílené mazáky, jako jsou obránci David Havíř a Jan Habrovec nebo útočníci Karel Benýšek, Peter Bustin nebo Michal Brzobohatý.

Celek navíc doplnili hráči, kteří mají zkušenosti z vloni ještě prvoligového Havlíčkova Brodu či z extraligy juniorů. Jedním z nich je gólman Pavel Jekel, který byl ještě vloni součástí juniorky Komety Brno a letos se popere o post brankářské jedničky ze zkušeným Josefem Novákem. Důvěru v prvním kole dostal právě mladý Jekel, sám se ovšem jako jednička zatím necítí: „Brankářskou jedničku zatím určenu nemáme. Nyní je dohodnuto, že se budeme střídat zhruba po třech, čtyřech zápasech,“ vysvětlil na webu Techniky Jekel.

Příprava se Brňanům každopádně vydařila. Nečelili sice žádným špičkovým soupeřům, přesto budí jejich bilance pěti výher a jediné porážky (3:4 v Hodoníně) respekt. Navíc hned třikrát dokázali odehrát Brňané přípravný zápas bez inkasované branky, což je výsledek, o němž si Vsetínští mohli nechat v přípravném období jen zdát.

Dobrý vstup měla brněnská Technika i do sezony. Na domácím ledě sice prohrávala s Hodonínem již po osmnácti vteřinách, utkání ale otočila a po dvou třetinách již vedla nad Drtiči 4:1. Hodonín sice v závěru duel zdramatizovat, z výhry a zisku 3 bodů se ale přesto radovala Technika. Vsetín tak rozhodně nečeká lehký soupeř, na Lapači se proto ve středu od 17:30 můžeme těšit na napínavou bitvu.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně:

Vsetín - Technika 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Technika - Vsetín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Vsetín - Technika 6:4 (3:3, 2:1, 1:0)
Technika - Vsetín 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Žabčík, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz - Hruška.

Technika: Jekel (Novák) – Habrovec (C), F. Vrba, Sedlák, Strýček, Havíř, Šidáka, Navrátil – Jurča, Látal, Boček – Bustin, Stehlík, Kadlec – M. Brzobohatý, Benýšek, Čtvrtníček – Polesný, Heža, P. Brzobohatý.