Musíme se více tlačit do brány, nabádá Tomáš Pitule

Kristýna Guricová • 19.03.2019

Ani ve třetím zápase série se nedokázali hokejisté VHK gólově prosadit. Třetí utkání bylo přitom z jejich strany zatím nejpovedenější, na gól ale Valaši dále marně čekají. „Mohli bychom dát gól z dorážky, možná i nějaký ošklivý gól. Málo se ale tlačíme do brány,“ zamýšlí se nad jedním z možných důvodů střelecké mizérie útočník Tomáš Pitule.

V českobudějovické Budvar aréně odehráli Valaši velmi slušné utkání a v první polovině byli Motoru vyrovnaným soupeřem. „Měli jsme dobrou první třetinu, stejně jako doma. Ve druhé třetině jsme nechali Motor hrát a měli mnohem více střel než my. Pořád to byl ale remízový, hratelný stav,“ hodnotí úvodní dvě třetiny zápasu Pitule.

Už v závěru druhé části začali mít domácí více ze hry, a to především díky přesilovým hrám. Vsetínská vyloučení pak pokračovala i v třetině poslední, až v jedné ze svých přesilovek Motor vstřelil gól. Ten se nakonec ukázal jako vítězný. „Je otázkou, zda to všechno byly fauly, ale pravdou je, že ve třetí třetině jsme měli spoustu vyloučených. A bohužel jsme v jednom z těchto oslabení inkasovali,“ povzdechl si centr čtvrté lajny VHK.

Přesilovky si sice zahrál i Vsetín, jako v celém play-off se v nich ale i tentokrát trápil a brankáře Kváču neohrozil. „Přesilovky teď nejsou pravé ořechové, já je ale nehraju, tak se mi to za kluky těžko hodnotí. Je to těžké, protože Budějovice hrají oslabení výborně – asi nejlépe v celé lize. To nás ale neomlouvá, stejně bychom měli aspoň jednu přesilovku využít. A to se nám zatím nedaří,“ říká sebekriticky Pitule a doplňuje: „Právě přesilovky jsou jedním z rozhodujících momentů série. My si v nich nepomůžeme, naopak Motor je využít dokáže. A to je pro celkový výsledek rozhodující.“

Asi největším překvapením série je, že Vsetín, který měl v základní části nejlepší útok v celé Chance lize, prozatím nedokázal v úvodních třech zápasech semifinálové série ani jednou překonat českobudějovické brankáře. „Přemýšlíme nad tím úplně všichni – hráči, trenéři, fanoušci. Těžko říct, osobně si myslím, že se málo tlačíme do branky, málo využíváme beky, aby stříleli od modré čáry jako to dělají Budějovice. Mohli bychom dát gól z dorážky, možná nějaký ošklivý gól. Dnes jsme hráli celkem dobře, ale někdy je lepší hrát špatně, ale dát třeba tři góly než naopak,“ zamýšlí se Tomáš Pitule.

Kvůli dlouhé sérii s Prostějovem hrají Vsetínští v celém play-off zápasy takřka obden. Že by byli Valaši unaveni, ale sám Pitule popírá: „Je toho hodně, hráli jsme sedm zápasů ve čtvrtfinále, ale nemyslím si, že by nám docházely síly. Dnes jsme byli zdravě naštvaní, nehráli jsme vůbec špatně, ale ten gól nám zatím nebyl souzený a doufám, že to příště prolomíme,“ věří vsetínský útočník.

Do středečního zápasu už moc času nezbývá, nabízí se tak otázka, zda mohou Valaši něco podstatného ještě změnit. „Asi moc ne, musíme to zkusit více znepříjemňovat brankáři, zítra bude chytat zase Strmeň. Musí se nám to povést. Musíme více střílet, více chodit do brány a rozhodit jej. To je asi jediné, co se dá ještě změnit. Chceme vyhrát, to je samozřejmost. Možná je to ale někdy z přemíry snahy horší než lepší,“ dodal Pitule.

Čtvrtý zápas série začíná v Budvar aréně již ve středu v 17:30. Držte Valachům pěsti!