Moc chci zažít atmosféru play-off tady na Lapači, říká Štěpán Jeník

Kristýna Zigmundová • 22.12.2016

Třiadvacetiletý obránce si v utkání proti Valašskému Meziříčí již podruhé oblékl dres VHK ROBE Vsetín, soupeře, kterého moc dobře zná z loňské sezóny, kdy nastupoval v dresu Frýdku-Místku. „Ve Frýdku jsem si kvůli zranění zápěstí v play-off nezahrál, takže se na atmosféru na Lapači moc těším. Tady jsem hlavně proto, abych pomohl celému týmu dotádnout naše snažení do úspěšného konce, a tím je 1. liga.“

Jak hodnotíte zápas s Valašským Meziříčím?

Myslím si, že to byl super zápas. Vyhráli jsme 5:1 a cíl je splněný. Dali jsme si, že je na Vánoce musíme přejet, aby byl klid, a povedlo se.

Očekávali jste od Valmezu takovou míru vzdoru?

Ano, ale byli jsme na ně nechystaní. Trenéři nám říkali, že jsou na nás nažhavení, že nás chtějí potrápit. Naše kvalita se ale projevila a dali jsme góly, oni ne.

Dominik Pokorný vsítil hned dvě braky v rozmezí osmi sekund, viděl jste tuto situaci?

Ano. Hlavně u toho druhého gólu byl signál po buly, kdy vjel mezi beky. Centr po něm šel, ale on ho dokázal přejít, ubruslil ho a pěkně zavěsil.

Ve druhé třetině se mohlo zdát, že Valmez našel recept na vaši taktiku a docela vás i přebrusloval.

Je to možné. Trochu jsme polevili. Mysleli jsme, že se to uhraje samo, přece jen to bylo 3:0. Naštěstí jsme druhou třetinu udrželi a v závěru jsme ještě zabrali, abychom je dorovnali. Pak jen škoda inkasované branky v poslední třetině. Jinak jsme to ale zvládli suprově.

Poslední třetina byla hodně rozkouskována vyloučeními. Myslíte, že to mohl být důvod, proč jste inkasovali?

Je to možné. Ta koncentrace je na pytel, když je to takto rozkouskované, a málokdy se to udrží. V závěru jsme to ale suprově zvládali. Jen opravdu škoda toho, že jsme neudrželi nulu.

V týmu jste jedna ze dvou nových tváří a dnes jste odehrál už 2. zápas, jak se vám tady zatím líbí?

Nedostal jsem zatím gól, takže super. Jde mi spíše o to, abych to tam ubránil. Jen škoda, že moje pětka dnes nedala nějaký gól. Jinak jsem rád, že když to nevyšlo ve Frýdku, tak že tady o mě měli zájem. Chci tady pomoc týmu něco uhrát a dosáhnout toho tíženého cíle.

Jak se zrodilo vaše angažmá na Vsetíně?

Se Vsetínem jsem byl už nějakou dobu v kontaktu, ale poslední den přestupu (15. prosince) mi manažer ve Frýdku-Místku zavolal, že si mám vybrat Prostějov nebo Vsetín. Už dřív jsem byl v kontaktu s pár lidmi ze Vsetína, a navíc mě tady hodně chtěli, takže pro mě bylo samozřejmostí vybrat si Vsetín. Věděl jsem, co tady bude, že jsou tady super trenéři, šlape se, maká se, chce se jít nahoru. To je pro mne důležité.

Znal jste v kabině i jiné hráče než vašeho spoluhráče z Frýdku-Místku Vladimíra Luku?

Ještě znám Janáčka a Vrbu. Teď už ale znám skoro všechny. Všichni se se mnou baví úplně v pohodě. A hlavně nikomu nevadí, že jsem Pražák, takže… (smích)

Před novým rokem budete hrát na Lapači ještě se Šumperkem. S čím půjdete do tohoto duelu?

Jasný cíl. Určitě jim budeme chtít ukázat, kdo je tady pán a prodloužit zase nějakou vítěznou sérii.

Vloni vám play-off s Frýdkem uniklo. Jaké to bylo sledovat tyto důležitá utkání z tribuny, a zároveň chtěl byste si letos zahrát finále? Popřípadě, těšíte se na to?

Chci si zahrát hodně ty důležité zápasy, protože ty byly loni o třídu výš. Podle mne to bude letos úroveň první ligy. Bude se makat, bude se lítat. Moc to chci zažít, protože loni jsem vypadl ve druhém kole. V prvním jsem byl nemocný a ve druhém jsem si zlomil zápěstí. Hned potom jsem šel na operaci. Byl jsem hodně naštvaný, ale zápasy se Vsetínem byly super, bylo to našlapaný. Na Lapači bylo spoustu lidí. Bohužel Vsetín měl smůlu. Teď jsme ale tady a chci, aby se to dotáhlo do vysněného cíle.