Michal Šišmič: Na Vsetíně se mi líbí, chtěl bych zůstat

Filip Bazala • 23.08.2012

Dalším slovenským vyslancem v řadách Vsetína je urostlý bek Michal Šišmič, který se podobně jako jeho slovenští kamarádi popere o místo v sestavě. „Na Vsetíně se mi líbí, je tu perfektní zázemí a chtěl bych tady zůstat,“ říká. Vsetín v druhém přípravném utkání padl 1:3 a navíc se zranil bek Juraj Tichý, který v zápase inkasoval úder do kolene. Valaši odehrají třetí přípravný zápas na ledě ve Valašském Meziříčí a to v pátek 24.8. od 18:00.

Dvaadvacetiletý urostlý slovenský obránce Michal Šišmič je podobně jako jeho kamarádi ze Slovenska ve Vsetíně na zkoušku. Jak se událo objevení se vysokého obránce na Lapači? „Byl jsem v Brně na tréninkovém kempu, po kterém jsem dostal kontakty na Vsetín, zavolal jsem a domluvil se na zkoušce. Jsem tady a uvidíme, co bude dále,“ vysvětluje hráč nosící v přípravě číslo 36.

Michal Šišmič odehrál svou dosavadní kariéru hlavně v extraligovém MHC Martin, kde nastupoval za juniorku. V jedné sezóně ho v hokejovém rozkvětu zabrzdilo zranění, ale nyní je fit a připraven rvát se o místo ve vsetínské sestavě. „Rád bych už na Vsetíně zůstal, líbí se mi tady, je tu perfektní prostředí, dobří kluci v šatně, tak snad to vyjde a zůstanu tady,“ chválí si Šišmič.

Druhý přípravný zápas Valachům nevyšel po všech stránkách. Tlak z první třetiny nedokázali proměnit ve více jak jednu branku a hosté, kteří těžili ze svých extraligových zkušeností, se v průběhu zápasu nakonec dokázali prostřílet k vítězství. Sám urostlý slovenský obránce zápas hodnotil takto: „Dnešní zápas s Toruní byl pro nás těžký. Myslím, že zbytečnými a lacinými chybami jsme přišli o výsledek. Když jsme ve třetí třetině mohli rozhodnout, tak jsme se nechali často vylučovat a z toho plynuly branky na 3:1 a poté už to bylo téměř rozhodnuto,“ vyhodnocuje zápas slovenský bek.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň 1:3 (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín
4.9. Nový Jičín – Vsetín
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí
11.9. Poruba – Vsetín
14.9. Vsetín – Přerov
18.9. Přerov - Vsetín

Mezi českým druholigovým a polským extraligovým klubem nebyl k vidění velký herní rozdíl, ale u soupeře byla znát větší vyhranost, která jim v závěru pomohla k vítězství. Velkou měrou měl na tom i podíl polský gólman Michal Plaskiewicz, který předvedl perfektní výkon. „Jejich brankář chytal skvěle, ale my jsme měli hodně šancí, kdy jsme před sebou měli prázdnou branku, ale ani to se nám nedařilo trefit. Měli jsme využít své šance,“ říká trochu zklamaně bývalý hráč MHC Martin.

Během čtyř dní vsetínští sehrají tři přípravné utkání. V prvním porazili Nový Jičín 7:3 a dva dny poté padli s celkem Nesta Toruń 1:3. V pátek od 18:00 čeká zelenožluté první ze dvou derby v přípravě, Vsetín zavítá na led Valašského Meziříčí. „Slyšel jsem, že tyto zápasy bývají prestižní, takže doufám, že se nám tam podaří zvítězit a bude to dobré,“ zakončuje rozhovor Michal Šišmič.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov