Máme před sebou zápasy s favority ligy a pevně věříme, že s nimi nějaké body uhrajeme, říká Jiří Farda

Jiří Kubják • 28.09.2011

Čtvrté vítězství v řadě si připsali vsetínští hokejisté, když dokázali porazit i celek Nového Jičína 4:3. Obránce s číslem 96 Jiří Farda, kterého zbobí především skvělá rána od modré čáry a dobrá poziční hra, nám po zápase poskytl rozhovor.

Jirko, úvod první třetiny byl dobrý, vstřelili jste první branku, ovšem poté přišlo oslabení 5 na 3 a soupeř otočil skóre.
Ano, první gól byl pěkný, jenže jsme zbytečnými vyloučeními nabídli soupeři možnost skórovat, ztratili jsme tím první třeninu, chtěli jsme na ně vletět, byla to obrovská škoda.

Při obou brankách soupeře nejdříve zvonily tyče a po následných odrazech už Nový Jičín skóroval prakticky do prázdné branky.
Nový Jičín má kvalitní hráče, ať je to Daniel Brynecký, Macháček, Horák a další, kteří ty přesilové hry umějí hrát a jejich zkušenosti se vskutku potvrdily.

Důležité bylo, že dokonce první části se podařilo snížit na 2:3, kdy Filip Bajtek nádherně backhendem zavěsil pod horní tyč.
Kluci ze Třince nám skvěle pomáhají a my věříme, že tomu bude i nadále. Samozřejmě bylo cílem do první přestávky s výsledkem ještě něco udělat a jsme rádi, že se to povedlo.

Poté přišla šance, kdy od modré po střele obránce se puk po teči jednoho z útočníku ocitl na hranici brankové čáry. Červené světlo za brankou svítilo, ovšem rozhodčí rozpažil. Jak jsi viděl tuhle situaci.
Branka to vážně nebyla, golman Šrámek chytal fantasticky, měl i štěstí, kdy několikrát takhle Nový Jičín držel v zápase.

Poté po tvém obranném zákroku, který byl nutno podotknout čistý, nařídil rozhodčí tresné střílení
Sám jsem to nepochopil. Hráč stál, dojel jsem ho ve středním pásmu. Osobní souboj, kde při jeho pádu jsem trefil první kotouč. Zcela určitě to faul nebyl, proto jsi to nedokážu vysvětlit.

Svým dobrým bruslením a kombinací jste soupeře přehrávali, ovšem naráželi jste vždy na vynikajicího golmana Šrámka
Ano, měli jsme tam spoustu šancí na dva zapasy. Brankář ty puky vyrážel hodně před sebe, navíc několikrát zachraňoval situace na brankové čáře. Bylo těžké se přes něj prosadit, přeci jen je to urostlý brankář, který pokryje v brance spousty místa a to se pak obtížně hledá volná skulinka kudy procpat puk.

Hodně šancí pramenilo i z toho, že Nový Jičín se zaměřil spíše na defenzivu.
To je právě styl novojičínského hokeje, uhrát těsný výsledek, který dokážou dobře ubránit, proto za předešlé zápasy vstřelili čtyři branky a umějí vyhrát třeba jen 1:0. Potom se do útočného pásma těžko dostává

Ve třetí třetině už přeci jen bezchybný brankář Nového Jičína kapituloval a tím pádem jste se dostali do vedení
Byla tam spousta střel. Důležité že se zvítězilo. Držíme se nadále na špici tabulky, což je dobře. Teď příjdou na řadu soupeři s kategorie favoritů ligy, což bude horší, ovšem pevně věříme, že i s těmito celky nějaké zápasy uhrajeme.

V samotném závěru zápasu jsi vyfasoval 2. minuty za krosček, byly to určitě těžké chvily na trestné lavici
Určitě, bylo to zbytečné takhle před koncem, poslat tým do čtyřech, hráče jsem trefil ramenem, upadl na mantinel. Byl to faul a v takové situaci se to zkrátka nesmí stávat, protože by to byla škoda ztratit takový zápas.

K dalšímu utkání zajíždíte do Havířova, s jakou taktikou vletíte na tohoto soupeře
Ještě uvidíme na treninku, co nám trenéři poradí. Bude to nesmírně těžké utkání, jenže věřím, že když tam dokázali výsledek uhrát ostatní týmy, tak my můžeme také nějaký bod urvat.