Letošní příprava je specifická. Celkový záběr je ale stejný jako každý rok, říká trenér juniorky Juraj Jurík

Redakce • 23.06.2021

Juniorský tým Vsetína je v plné přípravě na novou sezonu. Po administrativní ztrátě nejvyšší soutěže před dvěma lety (a následné kovidové pauze, která paralyzovala uplynulou sezonu) čekají svěřence trenéra Juraje Juríka boje v první lize. „Zatímco dva roky dozadu jsme trénovali v menším počtu a pak mužstvo doplňovali před začátkem soutěže, nyní se jádro týmu připravuje společně a kádr budeme vhodně doplňovat,“ hlásí zkušený kouč. Jeho tým využívá jak posilovnu, tak ledovou plochu, která je letos v provozu poprvé v historii Lapače už od června.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem letní přípravy?
Začali jsme suchou přípravou, nyní trénujeme i na ledě. S přístupem hráčů jsem spokojen. Je vidět, že mají po delší pauze chuť do trénování. Oproti předchozím letům je letošní příprava specifická. V období před covidem bylo toto období více o drilu, letos zkoušíme jiný systém. Hodinu věnujeme tréninku síly, který organizuje kondiční trenér Tomáš Frolo. Pak přecházíme na led, kde se zaměřujeme na rozvoj fyzické zdatnosti. Anaerobními a aerobními cvičeními na ledě nahrazujeme aktivity jako je například běhání v suché fázi. Věřím, že se nám tento model osvědčí.

Nakolik se projevila pauza způsobená covidem?
Na klucích šlo po pauze poznat, že mají chuť do trénování. Zároveň bylo vidět, jak jsou po fyzické stránce zchátralí. I když jsme jim posílali individuální plány, chybělo jim sociální spojení při společném tréninku. Ne všichni se přinutili dělat všechny věci. Upřímně řečeno, fyzická zdatnost hráčů byla ze začátku po dlouhé přestávce bídná.

Bylo náročné dostat hráče zpátky do tréninku?
Samozřejmě jsme hráče nechtěli hned na začátku zhuntovat. Měli jsme určitou dobu na zapracování. Pak jsme na to ale naskočili. Navíc jsme v červnu mohli propojit posilovnu s ledem. Pro kluky je to zpestření. Celkový záběr přípravy je stejný jako každý rok.

Jak vypadá skladba mužstva?
Dva roky nazpátek nám po administrativní ztrátě nejvyšší soutěže rozebraly některé hráče ostatní kluby. Letos odešli na zkoušku jinam nejlepší kluci ročníku 2004. Jádro hráčů ročníku 2003, kteří tady jsou už druhým rokem, nám zůstalo. Jednu lajnu tvoří hráči ročníku 2002, zůstaly nám i ročníky 2004. Základ tedy máme, zatímco zmíněné dva roky dozadu jsme trénovali v menším počtu a pak mužstvo doplňovali před začátkem soutěže. Nyní se jádro týmu připravuje společně a kádr budeme vhodně doplňovat. V průběhu sezony počítáme také s propojením s celkem dorostu.

Jaké budou ambice a síla mužstva?
To teprve uvidíme. Do dnešního dne ještě nevíme, jak se bude soutěž hrát. Zda trojkolově ve skupinách, nebo čtyřkolově po celé republice. Každopádně letošní ročník bude hodně vyrovnaný. Z extraligy sestoupí pět celků a šestý nejhorší čeká baráž, z naší soutěže padá čtyři až pět týmů. Chtěli bychom se prezentovat takovou hrou, abychom se pohybovali na předních příčkách a neměli se záchranou problém. Samozřejmě uvidíme sílu soupeřů. Chceme se poprat o to, abychom se dostali do závěrečných bojů play-off, pokusili se je vyhrát a následně uspět v baráži. I když na straně šestého nejhoršího týmu extraligy bude určitá kvalita. Navíc baráž, která se hraje na dvě vítězství, začíná na jeho ledě. To je obrovská výhoda. Pro vítěze první ligy bude těžké postoupit, ale chceme se o to pokusit.

Zpátky do současnosti. Kdy s prvním blokem přípravy končíte a co bude následovat?
Trénujeme naplno až do 2. července. Následuje čtrnáctidenní volno a k tréninkům se vracíme 19. července jako naše ostatní družstva. Budeme trénovat na suchu i na ledě, přípravu budeme směřovat k zářijovému startu soutěže.

V nedaleké Lhotě u Vsetína začíná stavba nového multifunkčního stadionu. Co tomu říkáte?
Každý nový stadion v České republice je svátek. Myslím, že je to velice dobrá věc. Může pomoci tomu, aby na Valašsku byl dostatek ledu pro všechny věkové kategorie. Hala nebude daleko od Lapače, navíc jsem slyšel verzi, že by tam mohla jezdit hromadná doprava, což by bylo pro děti dosažitelné i bez rodičů. Proto o nový stadion ve Lhotě nemám vůbec obavy.