Ledová klapka 2020: Vsetín v konkurenci Sparty a Liberce obsadil druhé místo, bodoval i u fanoušků

Redakce • 12.05.2020

Třetí ročník Ledové klapky, ocenění pro nejlepší video z hokejového prostředí, které má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů, poznalo své vítěze. A v kategorii „Propagační video“ zazářil spot VHK ROBE Vsetín, který odborná porota ohodnotila jako druhý nejlepší! První skončila extraligová Sparta Praha, třetí Bílí Tygři Liberec. Fanouškům napříč republikou se nejvíce líbila obě vsetínská videa, která se v prvním výběru umístila v TOP 5.

Všechny zúčastněné kluby soutěžily o trofej a voucher na nákup audio/video zařízení či příslušenství v různých hodnotách dle konečného umístění. Stejně jako v loňském roce byla videa i tentokrát rozdělena do tří kategorií:

• Reportážní
  • Propagační
  • Amatérské

Do poroty zasedli odborníci z předních českých médií. Organizátoři se na spolupráci dohodli mimo jiné i s platformou iSport.cz a Sportbiz či reklamním studiem Oficina, které stojí za novou znělkou Tipsport extraligy. Jako první vybrali v každé kategorii pět nejlepších videí, ze kterých následně vzešel konečný vítěz. Vsetín zazářil v kategorii „Propagační video“, kde se mezi nejlepšími pěti umístil videoklip k uplynulé narozeninové sezoně Zpátky do boje, a v kategorii „Reportážní video“, kde bodovalo aftermovie z narozeninového utkání proti Chomutovu v bílých dresech. Obě videa vznikla ve spolupráci s tvůrčí skupinou Artellery.

Na stupně vítězů vyšplhal Vsetín s propagačním videem Zpátky do boje, které vzniklo u příležitosti uplynulé narozeninové sezony. Prolínají se v něm zásadní milníky valašského hokeje tvořící jeho osmdesátiletou historii, které daly základ podzimní výstavě na vsetínském zámku.

Prostřednictvím webových stránek ledovaklapka.cz hlasovali o svých favoritech i fanoušci. Letošní videa ohodnotilo téměř 2000 hokejových příznivců, v souhrnu dostala přes 4000 hlasů. Tady bodoval Vsetín znovu, obě jeho videa v TOP 5 získala od hokejových fanoušků nejvíce hlasů!

Videa VHK ROBE Vsetín se mezi nejlepšími pěti umístila také v předchozích dvou ročnících Ledové klapky. V roce 2018 Valaši (tehdy ještě v jediné vyhlašované kategorii) celou anketu vyhráli s videem Tací sa nerodí na rovině.