Křest dresů na Cábu? Moc se těším, je potřeba se s fanoušky setkat, hlásí Jiří Drtina

Redakce • 22.08.2019

První tři přípravné zápasy zvládli vsetínští hokejisté na výbornou. Teprve ve čtvrtém poznali hořkost porážky, když nestačili na Havířov. „Bylo to pro nás vyloženě špatné utkání, v rámci přípravy první nepovedené. Ve čtvrtek budeme mít video, ukážeme si to, pobavíme se o tom,“ říká s odstupem dvou dní zkušený obránce Jiří Drtina. Jak se vítěz extraligy z roku 2008 se Slavií Praha cítí v přípravě na novou sezonu? Jak vnímá, že jej spoluhráči zvolili za asistenta kapitána? A byl někdy na Vsackém Cábu? I to prozradil v následujícím rozhovoru.

S Havířovem vás čeká odveta už příští týden. Máte nyní o to větší motivaci vrátit soupeři porážku na domácím ledě?
Chceme podávat dobré výkony a neustále se zlepšovat. Havířov chceme doma porazit, abychom před startem soutěže měli nějaké sebevědomí. Vyloženě něco vracet jim nechceme, ale vyhrát chceme v úterý rozhodně.

Jak vy osobně zvládáte přípravu na ledě? Cítíte, že se blížíte formě, v jaké byste chtěl být se startem soutěže?
Na to se ještě necítím, mně to vždycky trochu trvá (úsměv). První měsíc na ledě je vždycky přece jenom takový složitý. Myslím si ale, že ještě dva týdny a bude to dobré.

Pro některé zkušenější hráče platí, že mají pozvolnější rozjezd a o to lepší vrchol sezony. Pozorujete něco takového i u sebe?
Mám to asi podobně. Čím sezona trvá déle a pokud nepřijdou nějaké nemoci, cítí se člověk lépe a lépe. Jednak nabírá sebevědomí a také se cítí líp na ledě. Lépe se mu bruslí, lépe se mu hraje, celkově je to lepší. To ale nikoho nezajímá, těžko můžu někoho přesvědčovat, že to bude dobré, výsledky musejí být v hokeji hned. Člověk zkrátka musí od začátku sezony podávat dobré výkony.

V dosavadních domácích utkáních přípravy vás pokaždé přišlo podpořit velké množství fanoušků. Vnímáte, že vaši příznivci už vyhlížejí ostré prvoligové boje?
Máme své ambice a věřím, že je naplníme. Tým vypadá na papíře velice dobře, což neznamená vůbec nic, budeme to muset potvrdit. Předpoklady pro to ale máme, což je základní kámen úspěchu. Pak už záleží jenom na nás, jak se s tím vyrovnáme v sezoně. Fanoušci určitě budou držet s námi a chodit v hojném počtu. To je hrozně fajn, atmosféra tady bývá skvělá a myslím, že každého soupeře vystraší.

Spoluhráči vás pro nadcházející sezonu zvolili asistentem kapitána. Co to pro vás znamená?
Myslím si, že na mé roli v týmu se nebude nic měnit. Jsem jeden z nejzkušenějších hráčů v kabině, stejně bych nějakou takovou roli měl zastávat. Neříkám, že z titulu asistenta kapitána, ale jako hráče, který by měl tým v určitých chvílích držet, jít příkladem a předávat mladším klukům zkušenosti. Už jsem se dostal do věku, kdy bych tohle tak jako tak dělat měl.

Jak se vlastně ve Vsetíně od svého lednového příchodu cítíte?
Cítím se tady dobře. Mám to trošku dál domů, což je mírná komplikace, nicméně jsem ve Vsetíně s rodinou, minimálně tady bude se mnou v průběhu sezony. Ctím se tady úplně v pohodě, Vsetín je příjemné místo.

Prožíváte ještě nějak zvlášť zápasy proti vaší mateřské Slavii?
Přiznám se, že zápasy proti Slavii odjakživa nemám rád. Nějakou dobu jsem tam byl, začínal jsem tam s vrcholovým hokejem. Kdyby to šlo, klidně bych vzájemná utkání vůbec nehrál (úsměv).

V neděli 1. září pokřtíte na Vsackém Cábu společně s fanoušky dresy na novou sezonu. Těšíte se?
Kluci už to znají z loňska, pro mě to bude premiéra. Věřím, že to bude fajn akce. Je potřeba, abychom se s fanoušky setkali, viděli. Jejich podporu budeme v průběhu sezony potřebovat. Pro obě strany to bude dobré. Doufám, že vyjde počasí, nebude pršet a všichni si to užijeme. Na Vsackém Cábu jsem se už byl párkrát podívat. Je tam hezky, takže se moc těším.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno