Klíč k úspěchu? Začali jsme žít na střídačce i na ledě, září junior Vrána

Helena Hegeďová • 27.09.2021

Junioři se díky vítězství v Kralupech nad Vltavou posunuli na druhou příčku tabulky. U důležitých momentů utkání byl na ledě také Vojtěch Vrána, osmnáctiletý útočník přihrál na vyrovnávací branku Štěpána Jurka a ve třetí třetině pak skóre otočil na stranu Vsetína.

V pátém kole Ligy juniorů čekala na všechny týmy nová zkušenost. Poprvé se spolu v mistrovské sezoně střetly celky z východu a západu. Valaši ke svému úvodnímu prolínacímu souboji odcestovali do Kralup nad Vltavou. S tamní juniorkou se potkali před měsícem, ale ani to nemohlo ukázat stoprocentní obrázek hry Středočechů.

„Proti Kralupům jsme hráli na turnaji v Přerově, ale od té doby se toho mohlo hodně změnit. Mohl jim přijít někdo nový, takže jsme v podstatě nevěděli, do čeho jdeme. Chtěli jsme hrát hlavně zodpovědně z obrany, počkat si na to, jak budou hrát oni, a pak se podle toho zařídit,“ prozrazuje útočník Vojtěch Vrána.

Domácí celek se dostal do vedení už ve třetí minutě a Valaši pak až do poloviny zápasu marně bušili na jejich obranu. „V první třetině a v polovině té druhé jsme neproměňovali šance, celá hra byla pomalá. I já osobně jsem cítil, že mám ztuhlé nohy, nebyl jsem vůbec rozehraný. Určitě za to mohla i cesta,“ líčí Vrána.

Valaši se nakonec do zápasu dostali. „Ke konci už jsme se ale začali i na střídačce povzbuzovat, začali jsme žít na střídačce i na ledě, což se projevilo i na naší hře. Dali jsme dva góly, pak jsme sice v oslabení inkasovali, ale Ramos (Jan Ramert) s Brožou naštěstí vyjeli, otočili na 3:2 a vyhráli jsme,“ říká s nadšením.

K vítězné koncovce vedla trnitá cesta. Prvním důležitým okamžikem byla pro Vsetínské vyrovnávací branka na 1:1, o kterou se v početní výhodě po nahrávce Vojtěcha Vrány postaral Štěpán Jurek. „V přesilovce jsme se Štěpánem chtěli už několikrát zkusit to, co jsme teďka sehráli. Nějak nám to nevycházelo, ale teď jsme měli možnost, zkusili jsme to a vyšlo to,“ říká k manévru. Jurek mu nejprve poslal puk z vrcholu levého kruhu do rohu kluziště, odkud pak Vrána kotouč svému spoluhráči vrátil do mezikruží, kde Jurek střílel z první.

Vrána si pak kromě asistence zapsal také gól, když otočil skóre na 2:1. Další zvrat přišel v poslední minutě, kdy se v přesilovce prosadily také Kralupy. „Došel jsem na střídačku, viděl třicet sedm sekund a řekl si, že ještě pořád je možnost. Nechtěl jsem to vzdát a kluci dali gól,“ popisuje své pocity po inkasované brance, k čemuž přidává i několik vybraných slov. Potom už následovalo povedené přečíslení Raamerta s Brožou a obrovská radost na vsetínské střídačce.

Po zisku třech bodů už se zraky zeleno-žluté juniorky upínají k pátečnímu domácímu duelu s Přerovem, který aktuálně vede tabulku s náskokem tří bodů na druhý Vsetín. „Musíme se na příští zápas pořádně nachystat, ať vyhrajeme,“ burcuje Vrána.