Kdyby nám Zlín posílal takové hráče, byli bychom určitě spokojení, těšilo trenéra Hlobila

Václav Trávníček • 15.08.2009

Mnoho důvodů ke spokojenosti měl po páteční přípravě proti Valašskému Meziříčí (6:2) vsetínský trenér Viktor Hlobil. Do sestavy se mu po krátké pauze vrátili Josefové Mikeš a Štraub a také poprvé obula brusle staronová tvář ve vsetínském dresu - Petr Sakrajda. Co bylo však nejdůležitější: své obrysy načrtla spolupráce se Zlínem, který seslal na vsetínský led extraligovou kvalitu v podobě dvou obránců a dvou útočníků.

Proti Valašskému Meziříčí naskočili za Vsetín zlínští obránci Lukáš Matula s Oldřichem Horákem a forvardi Jan Matějka a Petr Mokrejš. „Odehráli dobré utkání,“ chválil zlínskou čtverku trenér Hlobil. Potěšil jej totiž způsob, jakým hráči k utkání přistoupili. „Kdyby nám ze Zlína chodili pomáhat takoví hráči, byli bychom určitě spokojení. Bude záležet na tom, koho nám sem Zlín bude pouštět. A také na tom, jestli se k nám podaří přivést nastálo další dva tři hráče, o které máme zájem. O tom by mohlo být víc jasno příští týden, jakmile skončí trenčínský Rona cup,“ připomenul vsetínský lodivod.

Ten oproti úterním zápasu provedl několik změn v sestavě. Rozpustil i útočnou lajnu Ševčík – Korčák – Brunec a hráče poslal do jiných pětek. Všichni tři, kteří jsou ve Vsetíně na zkoušku, však na trenéra Hlobila udělali dobrý dojem. Tak třeba Robin Ševčík. „Má velký tah na bránu. V pátek proti Valašskému Meziříčí se mu sice v situaci dva na jednoho zaškobrtl puk, ale to už byl zápas prakticky rozhodnutý. Myslím, že má sílu v nohách, je dobrý i na bránění. Prospěla mu spolupráce s Pepou Štraubem. Ten ukázal, že je opravdu nestárnoucí a že se hokejem baví,“ těšilo Hlobila.

Tomáš Brunec zase předvedl svoji klasiku - hru do těla a fyzicky náročný hokej. „Tomáš je na tom velice dobře bruslařsky. Má výbornou střelu a dokáže dobře rozehrát puk, v pátek byly na jeho straně pěkné kombinace, kdy si to pěkně přihrával s Petrem Sakrajdou a dostávali se do přečíslení. Určitě to pro nás bude platný hráč,“ liboval si Viktor Hlobil.

Pozadu za dvěma zmiňovanými se neztrácí ani Jiří Korčák. „Umí totiž dát gól, umí se prosadit. Zároveň ale ještě musí zapracovat na fyzické kondici, která se ale ještě dá samozřejmě dohnat,“ poznamenal trenér vsetínského mužstva, které se naopak zřejmě rozloučí se Simonem Stantienem. Zatímco Ševčík, Brunec a Korčák mají předpoklady k tomu, aby na Valašsku dostali smlouvu, odchovanec slovenské Dubnice to bude muset s nejvyšší pravděpodobností zkusit jinde. „Simon je mladý kluk. Podle mě potřebuje hrát, ale v útočné síle, jakou momentálně máme, asi místo mít nebude,“ pokrčil rameny trenér, jehož svěřenci sehrají další přípravné utkání v úterý na ledě Nového Jičína.