Kdyby dal soupeř víc branek, bylo by to ještě trápení, řekl o utkání v Prostějově probuzený střelec Knebl

Michal Veselý • 29.01.2009

P r o s t ě j o v – Je statisticky dokázáno, že slunce vyjde každé ráno. O tom se zpívá v jedné známé písničce. Podobnou písničku si pravděpodobně zpívá střelec posledních dnů a týdnů Marek Knebl. Talentovaný útočník dokázal skórovat už v šesti zápasech za sebou, přičemž v jednom utkání zaznamenal branky dvě. Svou sérii na ledě Jestřábů z Prostějova prodloužil hned ve třetí minutě, kdy dorazil střelu Martina Podešvy. Kouč Hlobil má v současné době jen příjemné starosti, všechny tři útoky střílejí branky a o místo v něm bude ještě boj. „Vyhráli jsme za tři body, ale se svým výkonem nejsem spokojený," líčil překvapivě Knebl po utkání, které jeho tým dovedl do vítězného konce. Jestřábi dokázali Vsetínu ve středu vzdorovat jenom v první části. Pak už duel patřil Valachům.

Prostějov už musí být ze zápasů se Vsetínem komplex: tři zápasy, tři debakly. Vyrovnanou hru viděli diváci jen v první třetině, druhou a třetí ovládli Vsetínští. Třemi důležitými body si upevnili osmou příčkou, jež zaručuje start předkola play off na domácím ledě. „Ale nemám z utkání dobrý pocit. Nebylo to to, co já osobně hrávám,“ líčil po utkání trochu překvapivě Knebl. „Dali jsme sice branky ve druhé třetině, ale nebyl to dobrý zápas. Rozdíl byl hlavně v brankářích, na Lukáše toho šlo dost a on vše pochytal, to rozhodlo. Vyhráli jsme, ale třeba z výhry v Šumperku mám větší radost,“ dodával vsetínský střelec poslední doby. Rozdíly mezi oběma venkovními zápasy byly opravdu velké. Zatímco v Šumperku se Valaši na výhru hodně nadřeli, na prostějovském ledě to šlo tak nějak samo. „Co jsme vystřelili na branku, to tam spadlo,“ pochvaloval si gólovou produktivitu střelec Knebl.

Stejnou úspěšnost, jakou měli Valaši na prostějovském ledě, má v posledních zápasech i samotný Knebl. Jen počítejte: posledních šest zápasů = sedm branek. Jestliže o něm spoluhráč Jurík prohlásil, že by dal v současné době branku i ze šatny, šlo o nadsázku. Ale ne zas tak o velikou. Forvardova gólová šňůra se totiž neustále natahuje. „To jo. Ale já proti Prostějovu vystřelil dvakrát na branku a dal z toho jeden gól. Jsem rád, že to tam padá,“ usmíval se střelecký disponovaný útočník.

Po dvou třetinách svítilo na prostějovském zimním stadionu skóre 1:5. „Ale ve třetí části jsme dostali dvě branky. Kdybychom tolik nevedli, tak by to vypadalo jinak. Naštěstí pro nás to dopadlo dobře, ale ta třetí třetina byla hrozná. Hráli jsme na čtvrt plynu a to by nás mohlo stát i zápas. Kdyby dal soupeř víc branek, a nebylo k tomu daleko, tak to bylo ještě trápení,“ pozdvihl varovný ukazováček Knebl. Je pravda, že v závěrečné části byl k vidění hokej bez obran a diváci si užili spíše exhibiční zápas. „Vyhráli jsme, máme tři body a v neděli hrajeme se Žďárem. Za tři body jsem spokojený, se svým výkonem ale určitě ne, uzavřel forvard Knebl a zároveň pozval fanoušky na nedělní zápas. Rozšíří v něm svou střeleckou šňůru o další branku? Uvidíme v neděli od pěti hodin na Lapači.