Kapitán juniorky Pernický: Už se nemáme za kým schovávat. Jak oslaví narozeniny?

Anna Pavlína Sedláčková • 28.09.2020

V pátek se junioři utkali s Porubou a v neděli s Warriors. Tyto utkání si byly průběhem podobná. „Zapomněli jsme na zadní vrátka a dostali jsme odpovídající gól,“ vyjadřuje se k tomuto problému kapitán Vojtěch Pernický. Ale zatímco v pátečním utkání jim štěstí nepřálo v neděli již zápas skončil lépe.

Vojto, s Porubou jste odehráli dva přípravné zápasy. Čekali jste, že mistrovské utkání s tímto soupeřem skončí takto?
Nečekali jsme to. Trošku jsme je podcenili. Ještě, že jsme vyrovnali, aspoň jsme získali bod. Být doma s Porubou bez bodu by nebylo v pořádku.

Byli jste spokojeni se svým výkonem?
Nebyli, určitě ne. Vzadu jsme hráli strašně špatně. Dopředu to nebylo zas tak špatné, akorát jsme neproměňovali šance. Do příštího zápasu musíme zlepšit hru dozadu.

Jaké byli vaše pocity po tom, co jste na konci třetí třetiny vyrovnali?
Byli jsme rádi, že jsme se aspoň dostali do prodloužení a porvali jsme se ještě o druhý bod, který jsme mohli v prodloužení získat. V nájezdech to už akorát nevyšlo. Poruba měla víc štěstí.

Páteční i nedělní utkání si byla, co se týče průběhu, velmi podobná. V čem je problém?
Byli jsme hnedka spokojeni, že jsme vedli. Nějak jsme zapomněli na zadní vrátka a dostali jsme odpovídající gól. Dneska se zase štěstí připojilo k nám, když jsme to potom urvali za tři body.

V obou utkáních jste dal důležitý gól. Jaký to byl pocit?
Je to úplně normální pocit, akorát to spadlo v tu pravou chvíli. Bylo to taky hodně o štěstí. Byla to taková střela od modré, a taky dobrá clona před bránou, takže to tam spadlo.

Cítíte se jako kapitán víc pod tlakem?
Trošku jo, ale je to fakt minimální tlak. Kluci jsou super, podporují to. Máme dobrý tým, akorát se musíme ještě sehrát.

Hrajete s tím, že byste měl v klíčových situacích pomoct?
Určitě. Je to teďka z větší části založené na nás starších, na ročníku 2001. Už se nemáme za kým schovávat a musíme přebrat zodpovědnost.

V neděli jste měl také narozeniny. Plánujete nějakou oslavu? Dostal jste už nějaký dárek?
Žádnou velkou oslavu asi ne, jenom nějakou malou s rodinou. Dárek jsem zatím žádný nedostal, ale nepřeju si nic specifického.