Junioři nestačili na Budějovice

Tomáš Novosad • 02.02.2002

V s e t í n - Juniorský výběr Vsetína nedokázal ani ve čtvrtém utkání finálové skupiny zvítězit. Krizi, která se táhne už od zápasu se Spartou se tedy ani dnes nepodařilo ukončit. Už po první třetině Vsetín prohrával s Českými Budějovicemi 3:0 a cesta k bodům se nejevila nikterak růžovou. Domácím se nedařilo kvalitně zakončit a v přesilovkách se Vsetínu začalo dařit až v druhé polovině zápasu.

Zápas začal ve velmi ostrém tempu, z něhož si dokázali domácí vytvořit silný tlak. Vsetínu se podařilo několikrát pohrozit. Brankář Rubeš však puk za svá záda v první třetině nepustil. Všechnu snahu zhatila přesilová hra v níž obrana juniorských vicemistrů ČR nedokázala pokrýt odražený kotouč a skóre zápasu otevřel Lála. Vsetín se ještě ani nestačil otřepat z první branky a výborně pracující jihočeský stroj udeřil podruhé. Nebezpečně poskakující puk na brankové čáře dorazil do domácí klece Kostourek. Vsetín měl dnes značné problémy v rozehrávce. Přes zahuštěné střední pásmo se domácí útočníci probíjeli jen velmi obtížně. Zcela opačně se však jevila rozehrávka Českých Budějovic, která nepostrádala přesnost, rychlost a důvtip. Ke čtyřem dorážkám se Jihočeši dostali v 9.minutě, do střel si musel postupně lehnout obraný pár i jeden z útočníků. Kotouč nakonec ukryl mezi betony Plšek. V 18.minutě využil zmatku v domácí obraně Krejčí a vsítil třetí gól.

S předsevzetím zlepšit napadání a ničit tak velmi nebezpečné kombinační útoky hostů vstoupil Vsetín do prostřední části hry. Tato strategie však nabízela Budějovicím velmi často možnost přečíslení. Plšek však většinu z nich dokázal bez větších problémů vyřešit. Na opačné straně kluziště skončil tyčkou Dubcův pokus a z prostoru mezi kruhy trefil brankáře Kořistka. Hokejovou vyzrálost prokázal Budějovický útočník Kostourek v 34.minutě zápasu, nejdříve si položil Plška a potom jej bezmocně přihlížejícího přehodil. Vsetín se během zápasu začal více sehrávat, což přineslo první úspěch v podobě Hruškova góĺu, jímž reprezentant do 18.let započal svůj velký zápas.

Třetí třetina přinesla velký počet šancí na obou stranách. Silným artiklem hostů byl kolektivní duch a schopnost vybojovat kotouče, což se ukázalo být velmi silnou hnací silou k úspěchu. Vsetín však svůj boj nevzdával. Neujal se však ani Hruškův oku lahodící průnik po křídle, ani spolupráce Vymazala s Vávrou. V 54.minutě utkání se nakonec dokázal trefit znovu Hruška po Valkově příhře. O tři minuty později byl však rozdíl branek opět roven číslu tři. Plšek chtěl vypomoci domácím s rozehrávkou při přesilovce pět na tři, napadající Jihočech Kostourek ho však o puk obral a zvýšil. Tečku za dnešním utkáním udělal svým třetím gólem Hruška, opět za asistence Valka.