Junioři navštíví Prostějov, starší dorostenci vyzvou Boleslav a Letňany

Filip Bazala • 12.01.2012

Vánoce jsou definitivně za námi a mládežnické soutěže jsou opět v plném proudu. Junioři se zachraňují před sestupem do krajské soutěže. V pátek zajíždějí na led Jestřábů z Prostějova, které vede bývalý trenér VHK Juraj Jurík. Starší dorostenci si zahrají domácí dvojkolo, ve kterém postupně přivítají Mladou Boleslav a Letce z Letňan. Mladší dorostenci po debaklu v Olomouci, se na domácím ledě střetnou s Warriorem Brno. Přijďte podpořit vsetínskou mládež přímo na Lapač!

9. místo, 19 bodů, skóre 87:84

Aktuální pohled na tabulku 1. ligy juniorů

Junioři Vsetína se nachází v krizové situaci. Po třiadvaceti zápasech jsou na devátém místě, které na konci sezony znamená sestup do krajské soutěže a to by nebylo příjemné. V posledním kole podlehli doma Opavě 3:5 a body z těchto utkání budou chybět. V následujícím zápase se utkají s Jestřábi, jenž s třiadvaceti body osidlují sedmou pozici tabulky. Soupeři se letos střetli již dvakrát. V prvním utkání zvítězil Prostějov 4:3, ve druhém se rozešli smírně 3:3. Utkání se hraje v pátek 13.1. od 18:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Krkoška – Studený, Daněk, Šimon, Zbranek, Medvedev, Klimek, Hradil, Šunkov, Koutník, Zuzaník, Kývala, Štrbík, Žabčík, Báchor, Vítek, Kašajev, Tobola, Neuwirth, Valentík

LHK Jestřábi Prostějov: Kyša - Stejskal, Dufka, Kaluža, Mašek, Horký, Zapletal, Konečný, Matoušek, Štindl, Tomiga, Zachar, Kryl, Jurik, Koranda, Prokop, Stloukal O., Hes, Stloukal S.

II. část sk. B, 2. místo, 42 bodů, skóre 110:113

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci po vánoční přestávce opět nastoupí do utkání extraligy. V minulých prvních dvou utkáních skupiny B se Valaši vydali do Kladna, kde první porazili Rytířek 4:0, ale den poté prohráli s posledním celkem tabulky PZ Kladnem 6:4 a skončila tak jejich série sedmi utkání bez prohry. Utkání s Rytíři hodnotil trenér Jenáček těmito slovy: „Myslím, že jsme s nimi sehráli dobrý zápas, nedostali jsme gól a vyhráli 4:0. Už v tomto utkání se ale daly vystopovat určité nešvary. Nebyli jsme tak důslední a koncentrovaní na určité situace, jak bych si představoval. Ve chvíli, kdy se utkání lámalo, vytáhl brankář Mirek Svoboda zákroky, které mužstvo drželo ve dvoubrankovém náskoku po dvou třetinách. Pak jsme ještě přidali další dva góly a utkání zvládli to s přehledem. Jak jsem ale řekl, některé věci se mi tam nelíbily a kdyby byl soupeř silnější, vytrestal by nás za ně.“

„PZ proti nám odehrálo dobrý zápas. Špatné výsledky mělo proto, že jeho klíčoví hráči byli na marodce. Ti se teď uzdravili a díky nim je PZ na vlně, protože hraje dobře. Podle mě ještě někoho nachytá na hruškách a nějaké body uhraje. Paradoxně nám v utkání uškodilo, že jsme šli do vedení 1:0. Kluci pak nabyli dojmu, že to bude celé v pohodě. Kladno nás vytrestalo, dostalo se do vedení 3:1 a to mu dalo křídla. My se přidali až ve druhé půlce zápasu, za kterou nemůžu mužstvu nic vyčíst. Zatlačili jsme soupeře do pásma a od stavu 5:2 jsme je odtud nepouštěli. Dostali jsme se na dostřel, když se nám podařilo dát branku na 5:4 a zkoušeli jsme štěstí bez gólmana. Ale vyrovnat se nám nepodařilo a naopak jsme do prázdné brány inkasovali na konečných 6:4,“ zhodnotil utkání kouč Jenáček.

Nyní je před dorosteneckým souborem Vsetína domácí dvojkolo, ve kterém přivítají nejdříve tým BK Mladé Boleslavi, jenž sídlí na devátém místě se třiceti body. V posledních utkání porazili Olomouc 8:0 a Jihlavu 5:1, což jim před duelem se Vsetínem dodá na sebevědomí. Utkání se hraje v pátek od 16:30 na Lapači. Další zápas sehrají vsetínští o den později v 11:00 proti HC Letci Letňany, kteří se s osmatřiceti body drží na čtvrté pozici. Ti si s Jihlavou neporadili tak dobře jako Boleslav a prohráli doma 3:2. Proti Olomouci zvítězili po nájezdech. Z obou zápasů bude připraven podrobný přenost na serveru onlajny.cz.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda – Hajda, Žabčík, Zvonek, Surý, Neuwirth, Hryciow, Forch, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Vašíček, Helešic, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Ščotka, Šjafotdinov.

BK Mladá Boleslav: Bača – Nastoupil, Plíšek Jakub, Kuka, Kochubej, Tržický – Marek, Šimek, Borovec, Semirád, Pokorný, Brzák, Boček, Ďurač, Birnbaum.

HC Letci Letňany: Eder – Šír, Hes Matěj, Janda, Švábík, Kraus, Rulf – Brejcha, Nebeský, Uhlíř, Ječný, Kaplan, Chvátal, Karabáček, Jenček, Arnošt, Homolka, Litera, Neuman.

7. místo, 25 bodů, skóre 83:116

Aktuální pohled na tabulku ELIOD extraligy mladšího dorostu

Mladší dorost si také nevede růžově, ale na rozdíl od juniorů je od sestupu daleko. V posledním kole Valaši v Olomouci sice nastříleli šest branek, ale ani to na výhru nestačilo, jelikož inkasovali dvanáct! Šanci na nápravu si vsetínští zakusí v neděli, kdy na vlastním ledě přivítají od jedné hodiny tým Warrior Brno. Brněnští s šestatřiceti body jsou na šestém místě a na sedmý Vsetín mají náskok jedenácti bodů. Valachy letos dvakrát porazili a i v tomto zápase budou favority. Zápas startuje 15.1. od 13:00.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Gerža - Běhula, Haničák, Januška, Pisklák, Svozílek, Vítek, Ščotka - Dubnický, Grygar, Hořanský, Janošek, Kovář, Mikula, Ngo, Světlík, Tydlačka, Vojkůvka, Weintritt, Škrabánek.

HCM Warrior Brno: Růžička - Hohl, Lidák, Mandát, Němec, Sabol, Svoboda - Denk, Dobiáš, Dufek, Dupljaku, Hussein, Kubeš, Lainka, Nohel, Polák, Vágner.