Junioři načnou nový rok v Prostějově, v neděli se uvedou na Lapači s Brnem

Dominik Tobola • 03.01.2013

Mládežnické výběry startují nový kalendářní rok 2013. O tomto víkendu se představí týmy juniorů a mladšího dorostu. Svěřenci trenéra Jenáčka pokračují v pouti za vysněnou baráží o ELJ a v pátek se představí na ledě Prostějova, víkend poté zakončí soubojem s posledním brněnským Warriorem. Nové trenérské trio MDO v čele s Jiřím Weintrittem rozjíždí naopak cestu za záchranou. Veledůležitý zápas nabídne Lapač taktéž v neděli, přijede předposlední Poruba a začátek je naplánován na 13:00.

Junioři: Valachy čeká v pátek dravé jestřábí hnízdo, v neděli zavítá na Lapač poslední Warrior

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Svěřenci Luboše Jenáčka se vrací do zápasového rytmu a po vánoční pauze přichází jejich první dvojkolo. Víkend načnou v pátek a bude velmi ostrý test. V 18,00 se vhazuje úvodní buly na prostějovském ledě. Jestřábí hnízdo nabídlo první vzájemné utkání a to rozhodla jediná trefa z hole Dominik Toboly. Valaši tehdy zvládli skvěle hru do defenzívy a vítězství si, i s notnou dávkou štěstí, pohlídali. Obrana, v čele s Tomášem Kohnem v brance, tedy mohla počítat první nulu na kontě, již ve třetím utkání sezóny.

Jestřábi ale letos výkonnostně zaostávají a krčí se ziskem 20 bodů na předposledním místě. Na valašského lídra tedy ztrácí bodů 30. Hanáci nevyhráli poslední tři utkání, naposledy se jim to povedlo shodou okolností s nedělním soupeřem VHK, Warriorem Brno, které je na úplném chvostu tabulky se šesti body. Vsetínské ovšem nečeká zdaleka nic jednoduchého, což dokumentuje i druhý vzájemný zápas sezóny. Valaši otáčeli z 1:2 až v na konci druhé periody a jejich vítězství 5:2 tehdy řídil probuzený střelec Martin Kývala, který nastřílel hattrick. Uvidíme tedy, kdo se bude radovat v pátek...

Nedělní domácí premiéra v novém roce by měla být takzvaně "bodová". Poslední celek Warrior Brno dokázal v dosavadním průběhu posbírat pouhopouhých šest bodů. Ovšem žádného soupeře ne radno podcenit. O tom se přesvědčil například Šumperk, který v Brně podlehl 5:2 a postaral se tehdy o jedno z mnoha překvapení 7. kola. Takže v neděli od 10:30 by nikdo neměl na Lapači chybět.

První vzájemný zápas byl v režii domácích, který po celé utkání diktovali tempo hry a pouze ke konci, kdy polevila koncentrace žlutozelených, dovolili soupeři z Brna snížení na konečných 7:4. Druhé utkání na ledě Brňanů rozjely tři rychlé branky. Tu první vstřelili domácí, jenomže hned další střídání se trefil Tobola, který svůj počin zopakoval za několik okamžiků znova. A když se poté k němu přidali Gromus, Báchor a Kývala, konečné skóre znělo 5:1 pro hosty ze Vsetína. Udrží Valaši Brno na uzdě i v neděli?

Posledních 5 zápasů juniorů VHK Vsetín:

23.11. Vsetín – SHK Hodonín 7:4
25.11. HC Frýdek-Místek – Vsetín 2:4
2.12. Vsetín – RT Torax Poruba 6:4
9.12. Vsetín – HC Zubr Přerov 1:2
14.12. Hokej Šumperk 2003 – Vsetín 0:3

Předpokládané sestavy: Po Vánocích bude sil dost, marodka však prázdná není

Na marodce je jediný hráč a tím je Petr Hradil, který léčí poraněné vazy v koleni. Jinak trenér Jenáček může počítat s celou skvadrou a může poslat tu nejsilnější možnou sestavu.

Možné sestavy:

Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, T. Žabčík, Žák, Koutský, Vašíček - Štrbík, Daněk, Kývala - Baroš, Tobola, Uchin - Koutník, Gromus, Ondra - Kajaba, Surý, Zvonek.

Prostějov: Kloc (Vysloužil) - Kaluža, Dufka, Arnošt, Vybíral, Kovařík Konečný M., Janíček, Sekanina - Konečný D., Prokop, Matoušek, Koranda, Pezda, Koutský, Skácel, Dočekal, Jurník, Pán, Zezula, Maška.

Brno: Slezák (Hofírek) - Rexha, Krytinář, Křípal, Dobšák, Čtvrtníček, Novotný, Král, Křen, Zavadil, Hakl, Kousalík, Majola

MDO: Noví trenéři, nové a lepší výsledky?

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostenci se krčí na poslední příčce tabulky a nutně potřebují zvítězit, protože na Lapač zavítá Poruba. Tým, který je předposlední a manko na něj činí 7 bodů. Ku pomoci by měl nový trenérský triumvirát vedený Jiřím Weintrittem. který nahradil ve funkci Miroslava Kuba. Vzájemné duely hovoří ve prospěch Poruby, která nejprve vyloupila Lapač (2:3) a poté na domácí půdě použila přísloví "Můj dům, můj hrad" s konečným skóre 4:2. Utkání, které startuje v neděli ve 13,00, bude nejspíše zlomové a pokud chtějí Valaši pomýšlet na záchranu, musejí bezpodmínečně zvítězit. Podaří se jim to?

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný (Sachr) - Běhula, Čechmánek, Dobiáš, Fryšara, Gharibyar, Janošek, Kovář, Krůžela, Matocha, Miko, Pisklák, Richter, Tydlačka, Vodák, Vojkůvka, Weintritt J.

Poruba: Daňa – Široký, Dlouhý, Bijota, Šípek, Pažický, Šustala – Csabala, Novák, Bialoň – Kovalski, Bernát, Konvička – Konečný, Stach, Holub.