Junioři na cestě za obhajobou potkají České Budějovice

Michal Berg • 07.03.2006

V s e t í n - První zápas play-off čeká na vsetínské juniory. Ve čtvrtfinále narazí na mladíky Českých Budějovic, kteří v předkole vyřadili Plzeň. Svěřenci trenéra Turka skončili po základní části moravské skupiny na druhém místě a jistě by se nebránili opakování loňské spanilé jízdy za titulem. Letos to však bude o poznání složitější. První utkání začíná v úterý 7. března už v 16:00!

Situace ve Vsetíně

Kádr juniorky letos nemá tolik slavných jmen jako vloni, přesto se několik osobností objevilo. Za muže si zahráli obránci Ostrčil, Novák a Stříteský. Z útočníků se nejvíce dařilo Marku Kneblovi a Lukáši Navrátilovi.

Juniorka však bude oslabena o hráč, kteří vypomáhají na dvou frontách v Jindřichově Hradci. Jednak záchraně první ligy u mužů a zároveň v postupu do extraligy u juniorů. Konkrétně se jedná o obránce Nedbálka a Zapletala a útočníky Davídka a Hrušku.

Přesto by však juniorka měla mít proti Českým Budějovicím alespoň jednu velkou posilu. Na led se vrátí loňský kapitán Ondřej Hruška, který by se měl postarat o bodový příděl.

Juniorům se na konci základní části dařilo, sedm zápasů po sobě neprohráli a rádi by na tyto úspěchy navázali i v play-off.

Předpokládaná sestava: Štefl - Haschka, Hrad, Navrátil, M. Novák, Podešva, Zeman, Stříteský, Ostrčil - Vrdlovec, Knebl, Dědek - O. Hruška, Ciupa, Hrňa - V. Novák, Buš, Uhlár

České Budějovice: především kvalitní brankáři

Především výbornou defenzívou se mohou honosit České Budějovice. Brankáři Kovář a Salák dostali v základní části nejméně branek ze všech týmů v soutěži.

V útoku se o produktivitu starají především nejlepší střelec týmu Jakub Černý, který má již zkušenosti z juniorské rerezentace, produktivní jsou i Jakub Matušík a Milan Gulaš. V obraně jsou oporami Michal Klíma a Petr Macháček, který se v průběhu sezóny vrátil z nevydařeného působení ve Finsku.

Pikantností duelu může být také souboj dvou Slovinců. Juniorský reprenzentační útočník Muršak ale nejspíš dostane na ledě více prostoru než náhradní brankář Vsetína Jure Velič.

Předpokládaná sestava: Č.Budějovice: Kovář - Předota, Baran, Macháček, Vondráček, Klíma, Parýzek, Zourek - Ficek, Černý, Červený - Rod, Matušík, Muršak - Slavík, Hájek, Gulaš - Formánek.

Vzájemné zápasy

21.11.2005
HC České Budějovice - Vsetínská hokejová a.s. 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Hrňa (Dalecký), 14. Knebl (Pokora), 18. Davídek (Navrátil), 19. Buš ( Smětal). Rozhodčí: Souček - Šperl, Vavruška . Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 74. Nejlepší hráči: Štefl, Davídek, Hrňa .

7.1.2006
Vsetínská hokejová a.s. - HC České Budějovice 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 47. Dědek, 60. Dědek (Stříteský) – 39. Matušík (Muršak), 43. Černý (Formánek), 57. Černý (Formánek) , 60. Klíma. Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan . Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Zásahy brankářů: 24:22.