Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 170 (k 14.7.)

Jsem ráda, že jsem mohla být kapitánkou reprezentace, raduje se Sára Čajanová

Anna Pavlína Sedláčková • 03.01.2020

Mistrovství světa žen do 18 let se letos konalo u našich sousedů na Slovensku v Bratislavě. A jako každý rok se tohoto turnaje zúčastnila i vsetínská dorostenka Sára Čajanová, která v letošním ročníku zastávala roli kapitánky. „​V předchozích ročnících jsem nebyla nejstarší a teď to na nás, holky ročníku 2002, přišlo,“ vysvětluje tuto svou pozici. Mistrovství se konalo na přelomu roku, takže tým slavil silvestra společně. „Realizační tým nám koupil nějaké dobrůtky a společně jsme strávili večer,“ popisuje vstup do posledního roku dekády sedmnáctiletá obránkyně.

Sáro, vrátila jste se z mistrovství světa, jak jej hodnotíte?
Náš hlavní úkol byl nedostat se do problémů jako na loňském mistrovství, kdy jsme hrály zápasy o udržení. Letos jsme se dostaly do čtvrtfinále, ale bohužel nám vypadly dvě hráčky kvůli nemoci.

Tento rok se hrálo za humny. Jaká byla atmosféra a fanoušci?
Jezdili nás podporovat rodiče na každý zápas. Nejlepší zápas byl se Slovenkami, protože byla zaplněna celá hala a byla super atmosféra. Každý fanoušek to určitě vnímá jinak, jen je škoda, že junioři hráli své mistrovství světa ve stejný termín jako my, protože se o ničem jiném nemluví ani nepíše.

Tento rok jste na MS byla v pozici kapitána. Je to změna oproti loňským ročníkům?
V předchozích ročnících jsem nebyla nejstarší a teď to na nás, holky ročníku 2002, přišlo. Příští rok už nemůžeme hrát v této kategorii U18. Jsem ráda, že jsem mohla být kapitánkou reprezentace.

Který ze soupeřů byl pro vás největší výzvou?
Myslím si, že Finsko. Za ty roky jsme jim měly co vracet, ale bohužel to nevyšlo. Možná v plné sestavě by to bylo jiné.

V posledním utkání jste nenastoupila. Jaký byl důvod a co na to tým?
Už během zápasu se Slovenkami mi nebylo dobře, s Finkami jsem hrála s teplotami. To se ještě nějak dalo, ale ten poslední zápas bych nezvládla. Nebyl to špatný zápas, škoda toho jednoho gólu. Holky mi pak říkaly, že byla znát moje absence.

Dají se některé vaše zkušenosti využít i v dorostenecké extralize, v chlapeckém hokeji?
Dalo by se říct, že na Vsetíně to mám úplně jinak, protože s klukama hraju beka a v repre útok, a ten hokej extraligy dorostu a ženské reprezentace U18 se nedá srovnávat. Chlapecký hokej má úplně jinou rychlost a kvalitu.

Už jste zmínila, že letošní MS bylo v netradiční termín. Jak jste slavili Silvestra?
Realizační tým nám koupil nějaké dobrůtky a společně jsme strávili večer. Chvíli po půlnoci jsme šly spát,protože jsme druhý den hrály zápas.