Jsem rád, že si mě fanoušci pořád pamatují a nezapomněli, těší Erika Hrňu

Pavel Tajzler • 27.09.2018

Velké překvapení se událo na Lapači, když spolu s hokejisty Frýdku-Místku vyjel na led i odchovanec vsetínského hokeje Erik Hrňa. Nejlepší střelec Extraligy ze sezóny 2014/2015 byl na ledě hodně vidět a byl i obou hostujících branek, když jednu sám vsítil a na druhou přihrával. I tak k bodům svému týmu napomohl. Radovali se domácí, ale i tak fanoušci nezapomněli na svého odchovance a po zápase jej vytleskali. "Vsetín pamatuje na mě a já na něho," řekl po zápase.

Jaký byl pro vás dnešní zápas?
Byli jsme vysláni pomoci Frýdku a taky abychom zvedli sami sebe a dostali se do zápasového tempa. Bohužel jsme klukům moc nepomohli a prohráli.

Nicméně gól jste dal. Můžete popsat tuto situaci?
Adam Raška suprově zatáhl puk do třetiny. Dva vsetínští hráči se na něj zbytečně natáhli a já zůstal úplně sám. Trošku se štěstím jsem to prostřelil pod vyrážečkou, i když jsem mířil úplně jinam. Ale spadlo to tam (směje se).

Po gólu jste se moc neradoval, bylo to z respektu ke Vsetínu? Nebo to spíše vyplynulo ze situace?
Ne, nechtěl jsem se tady radovat. Určitě ne tady na Lapači. Já mám Vsetín prostě rád a nikdy na něj nedám dopustit. Hlavně taky kvůli fanouškům, kteří mě tady zase přijali pěkně, i když jsem tady po tolika letech.

Ve třetí třetině jste si místy vypracovali drtivý tlak. Vy sám jste měl gólovku na "lopatě", co chybělo?
To je to samé, co nás tlačí v Třinci. Zakončení. Všichni tady i v Třinci se dostáváme do hodně akcí, ale prostě vše hoří na tom, že šance neproměňujeme. A pokud nebudeme proměňovat, budeme muset hrát zápasy 1:0, 2:0 maximálně a bránit tyhle výsledky. Ale já věřím, že se to zlomí, štěstí se k nám přikloní a začne nám to padat.

Vsetín poté šťastnou brankou navýšil na 3:1, a vy jste už nedokázali na předchozí nápor navázat. Čím to?
Smolná branka. Bek vystřelil skrz naše hráče. Puk byl jednou nebo dvakrát tečovaný a skončil až v brance. Já už se otáčel, že puk letí do rohu a místo toho najednou byl v síti. A to je právě ono, takové góly padají, jsou důležité a nám chybí. To je ten rozdíl. Doufám, že takové „škaredé“ góly, začnou padat i nám. Od toho se musíme odrazit.

Na konci jste si připsal asistenci už u nic neřešící branky na 2:3, přesto pomůže vám to do dalších zápasu, když jste se sem přijel rozehrát?
Já jsem rád, že jsem bodoval. Myslím, že gól byl možná z mé první střely na bránu. Jsem za něj hrozně rád, protože v Třinci mám ty samé šance, ale neproměňuji je. Teď jsem měl v Liberci úplně totožnou pozici a ani jsem netrefil bránu. Doufám, že je to pro mě správný odrazový můstek.

Máte za sebou první start letos v Chance lize. Můžete říct, jestli jich bude více, nebo to byla jen výjimka?
To zatím vůbec nevím, záleží na trenérech, a hlavně na mé hře. Když se trenérům v Třinci nebude má hra líbit budu pomáhat tady ve Frýdku. Pokud jim neukážu, že můžu hrát nahoře, že budu makat na 200 % a dávat góly, tak budu hrát tady. Zítra (27.9.2018 pozn. redakce) odjíždíme do Hradce a já nechci hádat jaká bude sestava. To se uvidí až podle ranního tréninku.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete s Frýdkem hrát na Vsetín?
Večer před zápasem mi to na tréninku v Třinci řekl trenér.

Co vám problesklo hlavou, když to vyšlo právě na Vsetín?
První jsem vůbec nevěděl, kde se hraje. Bylo mi řečeno, že zítra nastoupím za Frýdek a až poté, že jedeme na Lapač. Říkal jsme si „jejda“ (smích) a doufal, že mě fanoušci nevypískají. Naštěstí ne, přijali mě suprově i po tolika letech.

Dnes jste si zahrál zahrál proti svému hokejovému “dvojčeti“ Martinu Podešvovi. Proběhlo před zápasem nějaká hecování?
My jsme se s Martinem před zápasem potkali u domácí šatny a tam si povídali a vše probrali. Ale že bychom se nějak hecovali, tak to úplně ne. Spíš jsme pokecali, protože jsme se viděli po dlouhé době.

Sledujete nyní podrobně výsledky Vsetína a dění kolem klubu?
Sleduji a abych pravdu řekl, byl jsem hodně zvědavý na dnešní zápas. Vsetín má spoustu nových hráčů, vysoké ambice. Zajímalo mě, jak jim to bude klapat. Je teprve začátek sezóny a myslím si, že se většina favoritů jako Vsetín, Jihlava, Prostějov i u nás Frýdek zatím trochu trápí. Nejde jim to tak, jak by si představovali. Ale jak říkám je začátek sezóny a ta je dlouhá. Vše se ještě bude měnit.

Po skončení zápasu, když jste přebíral cenu pro nejlepšího hráče, tak diváci skandovali vaše jméno. Jak jste se v tu chvíli cítil?
Bylo to pěkné. Jak jsem již říkal, jsem rád, že mě tady přijali, tak jak mě přijali. Neobjevil se žádný pískot (směje se). Jsem rád, že si mě pořád pamatují a nezapomněli. To mě moc těší. Vsetín pamatuje na mě a já na něho.