Jistý vítěz základní části vs. držitel černého Petra, do Vsetína přijíždí Technika Brno

Jan Tajzler • 06.02.2017

Vsetínští hokejisté po týdenním volnu znovu nastoupí do soutěžního utkání. Do konce základní části odehrají Valaši na svém ledě ještě tři utkání před dlouho očekávaným play-off. Před týdnem přišel Vsetín o vítěznou sérii, která čítala čtrnáct zápasů v řadě, stalo se tak na ledě třetího Šumperka, šlo o teprve druhé utkání v sezoně, ze kterého zelenožlutí nebrali ani bod. Nyní budou svěřenci trenéra Dopity startovat novou vítěznou sérii, proti poslední Technice Brno se na Lapači neočekává nic jiného než vítězství domácích, utkání prvního s posledním startuje ve středu od 17:30.

Brněnská Technika prožívá snad nejhorší sezonu ve své druholigové historii, po loňském semifinálovém úspěchu to v sovím hnízdě vypadá na boje o udržení. Vsetín se na Techniku bude připravovat již popáté, ve všech případech doposud zvítězil, ale poslední měření sil ze 7. ledna tohoto roku bylo i pro favorizované Valachy náročné. V Brně se totiž konala přestřelka a zelenožlutí měli co dělat, aby nakonec udrželi těsně vítězství 6:5. V prostředí vsetínského Lapače budou domácí hokejisté zcela jistě potvrdit roli favorita a tentokrát bez větších problémů připsat do tabulky další tři body.

Technika přišla o naději, zahraje si o udržení

Brněnský provinční klub po sobotní domácí porážce od Šumperka už s jistotou ví, že ho letos neminou boje o záchranu třetí nejvyšší soutěže. Řád soutěže stanovuje, že poslední tým východní skupiny se po uplynutí základní části střetne s desátými celky ve skupině střed a západ. Do toho všeho se Brňanům staví do cesty jedno zranění za druhým, proti Drakům ze Šumperka museli Technici dohrávat pouze se třemi obránci.

Technika dokázala naposledy slavit na ledě Valašského Meziříčí, před týdnem vykřesala na severu Valašska teoretickou naději na play-off, tu však sobotní porážkou od Šumperka definitivně ztratila. Celkově letos Brňané vyzráli pouze na pět soupeřů v soutěži, cenný skalp Poruby doplnily triumfy nad Kopřivnicí, Hodonínem a již zmíněným Valašským Meziříčím. Jakýkoliv bodový zisk ve středečním utkání ve Vsetíně by byl pro Techniku velkým překvapením.

Pokud Vsetín nechce připustit podobné problémy jako v lednovém utkání v Brně, musí si obrana pohlídat Ondřeje Stehlíka (18+14) a Petera Bustina (11+14). Brankoviště Brňanů střeží střídavě Josef Novák společně se Zdeňkem Slavíčkem, oba brankáři však mají čísla nasvědčující postavení Techniky v tabulce, průměr přes čtyři branky na zápas nemůže být pro maskované muže dobrou vizitkou.

Vsetín bude ladit formu pro play-off

Jistý vítěz základní části bude v posledních pěti utkání dlouhodobé fáze sezony ladit formu pro play-off. Vsetínští měli nyní díky volnému losu týden volno od zápasové zátěže a mohli si tak v klidu projít faktory, které zapříčinily třetí porážku sezony na ledě Šumperka. Valaši v podhůří Jeseníků vyšli teprve podruhé v sezoně naprázdno a krom ostravské Poruby poznali rovněž druhého přemožitele. Vsacané přitom začali dobře a v úvodu prostředního dějství vedli 2:0.

Po polovině utkání se ale herní obraz otočili, Vsetín inkasoval v oslabení dvě branky ze stejných herních situací a Draci šli do sedla, z čehož se zrodilo otočení zápasu, které ve 39. minutě obstaral Novosad. Valaši už s utkáním nestačili nic udělat, naopak definitivní tečku za třetí vsetínskou porážkou udělal v 53. minutě Fischer. Utkání, okořeněné také bitkami, zvládli poprvé v sezoně lépe šumperští Draci, a obstarali tak varování pro Vsetín před blížícím se play-off.

Vsetínu zbývá odehrát do startu play-off ještě pět soutěžních utkání a bude se jednat o důkladné prověrky, neboť po domácím střetnutí s Technikou přijde na řadu šlágr na ledě ostravské Poruby, kde Valaši letos ještě nezvítězili, doma pak přivítá Vsetín Drtiče z Hodonína, jenž bojuje o elitní čtveřici. Středeční utkání s Technikou by tak mohlo být skvělou příležitosti k pilování herní formy pro nabitý závěr základní části a samozřejmě vrchol sezony v podobě play-off. Bitva mezi Vsetínem a Technikou Brno startuje na Lapači ve středu v 17:30, pokud se do Vsetína nedostanete, můžete sledovat online přenos v režii redakce VHK ROBE Vsetín.

Předpokládané sestavy:

Technika Brno: Slavíček – Vágner, Štancl, Sedláček, Vokurka – Odehnal, Brzobohatý, Benýše´, Biolek, Florek, Stehlík´, Čtvrtníček, Augustin, Medek, Matov, Grünwald, Látal.

Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Čech, Teper, Stuchlík, Kobylík – Hořanský, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Hrazdira, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Finsterle, Pokorný, Vítek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov