Jednou jsme to museli zlomit, tvrdí Kubo. Teď musíme mužstvo stabilizovat, plánuje Weintritt

Václav Trávníček, Filip Bazala • 12.12.2013

Velká úleva byla cítit ve středu večer v kabině Vsetína. Valaši ukončili sedm zápasů trvající šňůru porážek, jejich vzrůstající formu odnesl Hodonín. „Chtěli jsme za každou cenu vyhrát. Do utkání jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat tolik gólů, jako v předchozích zápasech. To se podařilo,“ těšilo útočníka Martina Kubo po vítězství 3:1. „Teď musíme mužstvo stabilizovat, udělat dobrou náladu a postavit to dál na dnešním výkonu,“ dodal nový kouč Jiří Weintritt.

Ten byl k A-týmu povolán poté, co klub pro neuspokojivé výsledky ukončil spolupráci s dosavadním hlavním trenérem Jurajem Jakubíkem. Weintritt nově tvoří vyrovnanou trenérskou dvojici s Viktorem Hlobilem. „Jde o jedinou věc, aby nám přibývaly body. Mně vůbec nejde o to, kdo je hlavní kouč. Prostě jsme tam, kde jsme, a je potřeba se krok za krokem posouvat,“ podotkl novopečený vsetínský lodivod.

Ve středeční bitvě s Drtiči těžili jeho svěřenci především z bojovnosti, trpělivosti a spolehlivého výkonu brankáře Hromady. „Od začátku jsme hráče nabádali k trpělivosti, protože Hodonín se prezentuje velmi dobrou obrannou hrou a jeho hráči odjíždí do přečíslení. Proto byla naše trpělivost velmi důležitá,“ poznamenal Weintritt. „V první polovině zápasu nás srážela zbytečná vyloučení. Několikrát se nám ale podařilo soupeře chytit do obranného systému, který jsme začali nacvičovat a v tomto utkání se už více projevil. Proto jsme si také vytvořili větší tlak do brány a byli jsme častěji na puku.“

Vsetín od dvanácté minuty vedl, soupeř z jižní Moravy ale dokázal v polovině zápasu vyrovnat. Rozhodnutí přinesly až Kývalova a Vaňkova trefa ve třetí části. „Utkání se zlomilo po naší druhé brance,“ přemýšlel Martin Kubo. „Hrálo se nám líp a byli jsme klidnější. A když dal Vaňous (kapitán Daniel Vaněk) třetí gól, věděli jsme už, že zápas dovedeme k vítězství,“ dodal druhý nejlepší střelec vsetínského kádru.

Nálada v týmu tak rázem stoupla o desítky procent, což je vzhledem k nejbližšímu programu Vsetína důležité. V sobotu totiž svěřence tandemu Weintritt - Hlobil čeká utkání na ledě Přerova. „Nálada v kabině byla i tak docela dobrá, říkali jsme si, že se to jednou musí zlomit, protože na to máme. A jakmile jednou vyhrajeme, budeme se snažit vyhrávat dál,“ řekl Kubo. „Soutěž je velmi vyrovnaná a teď nám hrozí, že nebudeme vůbec v play-off. Proto je teď cíl jediný – mužstvo stabilizovat, udělat dobrou náladu a postavit to dál na dnešním výkonu,“ uzavřel Weintritt.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov