Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Jedeme dál! Junioři přivítají Třinec a lídra z Vítkovic, SDO zabojuje o další body s Porubou a Kometou

Dominik Tobola • 04.10.2013

Koloběh mládežnických extralig neutuchá. I tento víkend se můžete těšit hned na pět utkání, z nichž tři proběhnou na Lapači. Nejprve se ve 13:00 představí na vsetínském ledě starší dorostenci, ti přivítají Porubu. Po krátké pauze pak od 16:30 vyjede na domácí led potřetí v sezóně juniorka, jež přivítá Třinec. Domácí zápasy pak stejná kategorie zakončí v sobotu, do valašské metropole přijede lídr soutěže z Vítkovic. Nejpříjemnější překvapení dosavadního působení VHK Vsetín, mladší dorostenci, se v neděli utkají na ledě Přerova. Tak co? Vybrali jste si z pestré nabídky?

JUNIOŘI: Víkendová návštěva severní Moravy na Lapači - hosté: Třinec a Vítkovice! Jackova družina potřebuje body

Je to tady! Po dvou týdnech na soupeřových kolbištích se valašští junioři představí opět divákům na Lapači. Poté, co přivezli ze tří zápasů pouhý bod, se zelenožlutí poperou o body s Třincem a Vítkovicemi. Na pohled velmi silné dvojkolo, ovšem vzhledem k vyrovnanosti a potřebě brát body se na to svěřenci Luboše Jenáčka a Josefa Langa nesmějí vůbec dívat. Především mrzí prohra z minulého víkendu, derby ve Zlíně ztratili Vsetínští v posledních minutách.

Právě poslední dvouminutovka na ledě Ševců znamenala to, že se po třízápasové venkovní štaci budou muset Valaši spokojit pouze s jedním bodem. Podle slov trenéra Jenáčka sehráli junioři zatím svůj nejlepší zápas. Leč chyba v poslední minutě rozhodla. Zlínský Galuška ukázal všem obráncům záda a následně poslal kotouč mimo dosah Veselého. A to znamená, že zůstalo pouze u dobrého výkonu, body si nechali pak Berani. Ovšem, po celý zápas podporování Valaši svými neustále povzbuzujícími fanoušky, měli minimálně na bod. Před zlomovým momentem pak v rozmezí 47. - 54. minuty nejprve trefili tyč, aby pak poté puk po střele Toboly a dorážce Zvonka poskakoval na brankové čáře. Stále platící pravidlo však hovoří jasně: hokej se hraje na góly.

"Máme za sebou pět utkání ze sedmi venku, což se nyní otočí. Z pěti nejbližších zápasů nás čekají čtyři doma a všechny budou extrémně těžké. V pátek začínáme s Třincem, v sobotu vyzveme Vítkovice. Oba soupeři patří k juniorské špičce, zase půjde o jakési zrcadlo, jak na tom jsme. Naším cílem je udělat z těch dvou utkání aspoň tři body," hovoří jasně cíle a strategie trenéra Jenáčka. O tom, že tyto týmy patří ke špičce, má kouč juniorky bezmeznou pravdu. Vždyť ostravský celek disponuje řadou hráčů, kteří si vyzkoušeli extraligu mužů, z nichž jeden nastupuje v prvních dvou obranách. Jan Štencel patří mezi největší přísliby mladých českých zadáků vůbec. Mimo jiné je zde řada mládežnických reprezentantů. Toho jednoho pro tento klub vychoval právě vsetínský celek. Jméno Ondřeje Slováčka si každý fanoušek spojí především s vynikajícími výkony v dorostenecké kategorii. Tento šikovný centr se také stal nejmladším hráčem Vsetína ve druhé lize, kdy jako šestnáctiletý mladík nastupoval pravidelně ve druhé formaci v sezóně 2010/2011.

Vítkovičtí se tyčí na první příčce celé NOEN extraligy juniorů, k čemuž není potřeba dodávat další slova. Jeho soused nedaleko polských hranic je na tom sice hůře, ale šestá pozice v tabulce je také velmi slibná. Svěřenci trenéra Juříka ovšem v posledních kolech příliš nezáří, po třech porážkách v řadě přišlo zlepšení až minulou sobotu. Na ledě Werk Arény odnesla zlepšený výkon Ocelářů brněnská Kometa, která podlehla 3:1. Nezbývá než dodat - kdo s koho?

Předpokládaná sestava VHK Vsetín:

Vsetín: Veselý (Vlach) – Zuzaník, Hruška J., Ščotka, Hryciow, Žabčík Z., Vašíček, Hajda – Zvonek, Pokorný, Neuwirth – Štrbík, Daněk, Jirušek – Klečka, Klíma, Abdul – Páncza, Forch - Kývala, Tobola.

Předpokládaná sestava HC Oceláři Třinec:

Třinec: Svoboda - Foltýn, Běhal, Heider, Hurtík, Valíček, Matyáš - Franek, Kasala, Kofroň A., Kovařčík O., Kovařčík M., Motloch, Ohera, Vyčesaný, Pěnčík, Ižacký.

Předpokládaná sestava HC Vítkovice Steel:

Vítkovice: Svoboda, Horvát - Demel, Hawlík, Jonáš, Cabák, Černín, Rudl, Pop, - Němec, Slováček, Tomi, Holý, Blahuta, Ollender, Ballner, Illéš, Škutchan, Churý, Kuťák, Česlík, Sysala.

SDO: Vzpruha po porážce lídra z Vítkovic je viditelná, body je však potřeba potvrdit!

V pátek 27. září se na Lapači udála senzace. Starší dorostenci se okolo půl sedmé hodiny večerní hlasitě radují, povedlo se jim totiž to, co zatím nikomu jinému v RAKO extralize staršího dorostu. Porážejí první Vítkovice a poprvé v sezóně tak poznávají sladkou chuť vítězství za tři body. Tomu se říká odrazový můstek k dalšímu působení v lize. Po velké euforii však přichází rychlé vystřízlivění, zápas v Havířově Hlobilovi svěřenci nezvládnou a prohrají 5:4. Na body Vsetín sice sahal po většinu utkání, po vyrovnání Abdula ve na začátku posledního dějství šlo všechno podle plánu. Poté však přišel tříminutový výpadek, stejný příděl branek, což nezachránila ani snaha a mohutné dotahování výsledku, který nakonec zněl 5:4 pro AZ.

Tři body jsou do dalších kol příslib, potvrdit je musí družina v zelenožlutém dresu již v pátek. Na domácí půdě přivítá další ostravský tým, Porubu. Ta jim při prvním setkání těchto soupeřů uštědřila největší debakl, třináct branek v brance Gottwalda a Gerži se zpět do valašské metropole vezl velmi těžce. Nic na tom však nemění fakt, že letošní nováček i nadále zůstává největším sokem v boji o záchranu. O minulém víkendu se červeno-bílému týmu podařilo také získat alespoň tři body, mimo porážky od Komety se dokázal postarat o vítězství s Havířovem. Důležitost utkání je tedy všem zřejmá, Ostravané jsou od Vsetína vzdálení zhruba 85 kilometrů, v tabulce pak činí vzdálenost 7 bodů. Hraje tedy takzvaně o šest bodů.

Sobotní den přinese Vsetínu boj na ledě Komety. V Kajot Aréně bude odčiňovat domácí porážku 2:5. Brňané se ovšem po nepovedeném startu probudili, a to doslova. Od třetího kola bodovala Kometa ve všech dosavadních utkáních, přičemž poslední čtyři vyhrála za tři body. Papírově všechno hovoří ve prospěch jihomoravské metropole. Jak to bude vypadat na ledě?

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Gottwald (Gerža, Bechný) – Ščotka, Svozílek, Hohl, Leiska, Metelka, Rýpar, Haničák, Konopka – Tydlačka, Hořanský, Janošek, Willert, Škrabánek, Mikula, Blahunek, Miko, Dobiáš, Grygar, Abdul (pátek).

Poruba: Sroka (Peslarová) – Štěpán, Síkora, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Hranoš, Šípek, Konvička – Gola, Kurnik, Stach, Gřeš (C), Boleslavský, Mládek, Nardelli, Bialoň, Csabala, Hill.

Kometa: Slavíček (Krček) – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Zukal, Šnajnar, Kubeš – Mlynář, Nohel, Zohorna, Dvořák, Denk, Horký, Dymáček, Garčic (C), Hroudný, Havlát.

MDO: Třetí místo, pouhé tři body ztráta na boj o MČR, 146 minut bez obdržené branky! Třikrát bravo pro MDO!

Mladší dorostenci prožívají doposud velmi povedenou sezónu a jsou zatím nejlepším týmem celého oddílu, a to jak po výkonnostní stránce, tak po bodové pilnosti. Svěřenci trenéra Jiřího Weintritta se protlačil až mezi smetánku ELIOD extraligy - třetí pozice za jasně vedoucím Zlínem a druhým Třince vypadá více než pohledně. Navíc, poslední dva zápasy se skóre 8:0. Až příliš mnoho pozitiv? Kdyby to tak šlo i nadále, proč ne?

Čtvrteční utkání na ledě opavského Slezanu zvládli zelenožlutí s bravurou. Vynikajícím výkonem se opět blýskl muž mezi třemi tyčemi, Jiří Matoušek dokazuje, že bude největší předsezónní posilou. V neděli poté Valaši hostili poslední celek Hodonína, ale drama bylo až do poslední třetiny, kdy domácí rozhodli. Ve velmi vyhrocené třetí třetině rozhodčí nadělil několik vyšších trestů, ale psychicky jí lépe zvládl domácí celek. Pětigólový příděl si vzal na starost především elitní útok Vsetína ve složení Kovář, Dubnický, Michal Weintritt.

Nyní čeká nejmladší extraligový celek pouze jediné utkání. Valašská družina se v neděli vydá na led Meo Arény.A bude chtít být určitě úspěšnější než jejich mužští kolegové, kteří minulou sobotu podlehli 2:4. Zubři prozatím mohou být se svým postavením také spokojeni, na Valachy ztrácí pouhé tři body. V posledním utkání však na domácím ledě podlehli Havířovu, hlavně díky nepovedené třetí třetině prohráli 6:4. Malé derby začíná ve 12:30. Kdo bude brát body tentokrát?

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Matoušek – Augustin, Kollár, Kostka, Krůžela, Nadymáček, Ševčík, Spálovský – Čechmánek, Dubnický, Gharibyar, Janošek, Koňařík, Kovář, Maniš, Šarman, Weintritt J.

Přerov: Vacula - Zeleňák, Klapal, Sirota, Skříček - Peterka, Miklík, Šťastný - Tomaník, Hotěk, Navrátil - Horký, Dvořáček, Zdráhal

banner pod článkem