Je to příprava, v sezoně rozjedeme válec, směje se Vojtěch Šilhavý

Filip Bazala • 12.08.2016

I přes vysokou porážku nebylo možno, aby zmizel úsměv z úst Vojtěcha Šilhavého, který si evidentně angažmá na Vsetíně užívá. „Jsem strašně rád, že tady můžu být,“ pochvaluje si. Valaši na kvalitní tým Havířova nestačili, ale není třeba dělat velké závěry, protože šlo o první přípravný zápas. Posila z Kladna byla u druhé branky Vsetína, když se trefil spoluhráč z formace Josef Daněk.

Vojto, kudy vedla cesta z Kladna na Vsetín?
Skončil jsem v Kladně a dlouho nevěděl, kde budu vlastně hrát. Spojil jsem se s panem Jenáčkem a po pár rozhovorech jsme se dohodli, že půjdu na Vsetín. Když jsem byl malý, tak jsem Vsetínu fandil. Hrály tam ikony hokeje. Ať už náš trenér Jirka Dopita nebo Kladeňáci Martin Procházka a Pavel Patera. Vsetín byl vedle Kladna takový můj druhý oblíbený klub. Od prvního telefonátu s panem Jenáčkem mě myšlenka hrát na Vsetíně strašně lákala.

Evidentně jste se na Vsetín těšil, ale byly i jiné možnosti?
Ještě jsem byl v kontaktu s Vrchlabím. Vsetín má však obrovskou historii, velké ambice, skvělé fanoušky, pro mě to byla jasná volba.

V Kladně jste nedostal šanci skrze nabitý tým?
Nepovedl se postup do extraligy. Minulou sezónu jsem tak trochu paběrkoval mezi Kladnem a druholigovýma Řisutama, ale bohužel jsem se u Rytířů moc neprosazoval. Navíc nebylo moc místo v sestavě, přicházeli noví kluci a tým byl narvaný. Po sezoně se řešilo, co bude dál. Nedohodli jsme se, bylo to nepříjemné, ale museli jsme se rozloučit. To je hokejový život, nedá se nic dělat. Na druhou stranu jsem strašně rád na Vsetíně.

Jste daleko od domova, takže kde bydlíte na Vsetíně?
Bydlím s klukama z našeho týmu a ze staršího dorostu na bytě. Když to půjde, tak se snad i podívám sem tam domů, ale zatím se mi na Vsetíně líbí. Sem tam se procházím po okolí a musím naplánovat i nějaké výlety, abych Valašsko více poznal.

Na Vsetíně jste druhým týdnem, jak to na vás zatím působí? Je to vaše první návštěva Lapače?
Na Lapači jsem hrál v juniorce. Když se hrála na Vsetíně extraliga juniorů, tak jsme před koncem soutěže bojovali o to, abychom nešli do baráže. Tu sezonu se nám moc nedařilo. Když jsme přijeli na Vsetín a já viděl kolik lidí chodí na juniorku a jak fandí, tak to bylo něco neskutečného. Byl jsem na Lapači celkem asi třikrát-čtyřikrát v mládeži a atmosféra ze stadionu prostě dýchá.

V kabině jste se skamarádili?
Musím říct, že je to zatím perfektní. Ze startu jsem měl problém se jmény, ale postupně jsem si zvykl a už všechny vím (směje se). Myslím si, že parta je zatím dobrá a jsem velmi spokojen.

Je někdo, s kým se bavíte nejvíce?
Bavíme se všichni se všemi. Potkávám se s Fero Zúbkem na bytě. S Adamem Hořanským, Michalem Hryciowem chodíme spolu na obědy. V kabině sedím vedle Richarda Kobylíka a Josefa Daňka, ale bavím se tak se všema klukama. Postupně se poznáváme a já mám jen úsměv na tváři, protože jsem vážně spokojený.

Máte právě po prvním zápase. Výsledkově vypadá jednoznačně. Jak z vašeho pohledu?
Výsledek jednoznačně vypadá. Nesmíme zapomínat, že to byl náš první zápas. Na ledě jsme byli poprvé před týdnem ve čtvrtek. Havířov je déle na ledě, jeden zápas za sebou má a to bylo trochu znát. Není třeba si z toho dělat hlavu. Je to příprava a já věřím, že výkony půjdou nahoru. Zatím se sehráváme s klukama a v sezoně rozjedeme válec (směje se).

Fyzicky jste se cítil dobře?
Jednou nás poměrně zamotali, tak to se mi na střídačce dýchalo hodně špatně. Jinak jsem byl naprosto v pohodě. Měl jsem letní přípravu na Kladně s kondičním trenérem Honzou Krajglem a poprvé se cítím na ledě už od začátku dobře, takže jsem spokojen.

Neděsí vás trochu, že už za chvíli vás čekají další dva zápasy?
Tři zápasy ve třech dnech, bude to hodně těžké, ale nedá se nic dělat. Já se každopádně těším na všechny zápasy. Nejdůležitější bude se sehrávat s klukama, další zápasy už chceme vyhrát.

Hrál jste ve čtvrté formaci, dali jste branku, byl jste spokojen s výkonem?
Hrál jsem s Pepou Daňkem a Adamem Hořanským, jsem s nimi spokojen. Bavíme se spolu, trávíme spolu nějaký čas a hrálo se mi s nimi velmi dobře.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno