Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 138 (k 8.7.)

Ice Breakers: Lovecká sezóna pokračuje!

Dominik Tobola • 14.11.2013

Transparent, který vyvěsili fanoušci zelenožlutého celku během první třetiny za brankou blíže domácí střídačky, je velmi výstižný. Lepší titulek se nehodí, protože Valaši doma opět potvrdili, že jakýsi komplex z utkání proti dvacet kilometrů vzdálenému soupeři je ten tam. I přes několik problémů se domácí Vsacané dokázali přenést a zdolali soupeře od bobří hráze 4:1. Důvody vítězství? Pravidelné Ice Breakers se je pokusí vystihnout.

1. Neproměněné Novosadovo trestné střílení

Valmez mohl říct slovo, tak říkajíc do pranice, velmi záhy po startu. Zdeněk Novosad, hráč, který pamatuje mimo jiné památné semifinále v roce 2009, kdy nastupoval za Šumperk, hned ve 20 sekundě udělal kličku na modré Juraji Tichému, který ho pak musel zastavit až za cenu faulu. Ten posoudil sudí Dědek překříženými rukami nad hlavou, což znamenalo jediné - trestné střílení. Někdejší prvoligový útočník se první musel nechat ošetřit, po seknutí od slovenského zadáka ho zlobilo zápěstí. Nakonec však k exekuci nastoupil, ale...

Hostující osmnáctka se rozjela vstříc k brance, pokusila se o chytrou střelu mezi betony, s níž však Lukáš Plšek počítal a včas zavřel bránu. Tento moment se pak ukázal být jedním z velkých okamžiků utkání. Kdyby se nejzkušenější hráč hostí prosadil, mohlo být vše jinak. Na "kdyby" se však nehraje.

2. Lukáš Plšek mezi třemi tyčemi

Zkušenost, klid a nucená změna, to všechno přišlo s nasazením otrlého brankáře, který prošel českou či dánskou extraligou. Po bídných výkonech v obraně dostal od začátku Lukáš šanci, jíž nepohrdl. Ukázalo se tak, že kádr disponuje velmi slušnou brankářskou dvojicí, která se může kdykoli zaskočit. Nejen, že třicetiletý strážce svatyně chytil úvodní trestné střílení, ale také dokázal podržet své spoluhráče v důležitých momentech.

Jednalo se především o šance Bobrů ve druhé třetině, kdy na něm ztroskotali jak bratři Vargové, tak Ondřej Martiník. Právě po neúspěšném blafáku hostujícího obra se rozjel útok, po kterém vsítili Valaši velmi důležitou třetí branku. Domácí fantom se roztáhl na brankové čáře a vytrčeným betonem zamezil ve vyrovnání. Ve třetí třetině pak sice neměl tolik práce, o to však bylo horší se udržovat. Vsetínská pětatřicítka to zvládla na výbornou.

3. Koncovka druhé třetiny

Ano, přesně tyto momenty určily ráz utkání. Po již zmíněném zákroku proti Martiníkově šanci se na druhé straně rozjela akce první útočné formace. Kajaba posunul na Martina Ambruze, hráč ještě loni vyznávající barvy soupeřova celku zvedl hlavu a nabil do ideální střelecké pozice Danielu Vaňkovi. Jako správný kapitán si otec dvou dětí a povoláním projektový manažer vzal odpovědnost na sebe a střelou na vzdálenější tyč uklidnil vsetínské řady.

To ovšem nebylo všechno, Valaši chtěli utkání rozhodnout. A kdy jindy je k tomu větší šance než, když je soupeř rozhozený. Třetí formace způsobila rozruch za brankou Slováka, po němž zaskočil všechny přítomné, především hostujícího brankáře, David Vítek. Kotouč nejprve vyňal z brankoviště, aby jej pak po výjezdu vrátil mezi betony překvapeného strážce klece. V čase 38:42 se rozsvítila čtverka na tabuli značící skóre. Vsetínu v tu dobu v podstatě také svitli tři body do tabulky...

4. Přesilovky

V početních výhodách a nevýhodách padla sice jen jedna branka, a to první z hole Kajaby, ovšem i přesto se staly přesilovky a oslabení zlomovými momenty utkání. Nejprve se prosadil právě jeden z vyznavačů novodobé tradice spojené s bojem proti rakovině, nazývající se "Movember", René Kajaba. Vsetínská šestatřicítka trefila mazácky od břevna a za záda překvapeného Slováka. První branka domácí uklidnila a ti zanedlouho přidali druhou branku.

Poté sice góly v přesilovkách nepadaly, ale bylo vidět, kdo je v nich jistější a dokáže si vytvořit více palebných příležitostí s nádechem obrovské šance. Valmez v podstatě utkání definitivně ztratil, jak bylo již několikrát zmíněno, na konci druhé periody. Těmto situacím předcházela dvojnásobná přesilovka hostí, kterou Bobři vyloženě zazdili. Poté si vzal slovo Vaněk s Vítkem a tuto pohádku už vlastně znáte...

5. Dvoubrankový Vítek a dobrý výkon třetí formace

Hýřili aktivitou, bruslili, napadali, dali dvě branky, a ač jednu dostali, velmi pozitivně se nakonec podepsali pod vítězství v derby. Mladá formace Vítek - Daněk - Kývala nejprve po několika šancích zvýšila na 2:0, když Daněk našel v podstatě před prázdnou brankou Vítka a ten se nemýlil. Stejní pánové si pak vzali slovo u čtvrté trefy.

Útok, který se nedostane na většinu nerovnovážných situací na ledě, se tak přesto dokázal ukázat vsetínským fanouškům ve velmi dobrém světle, k čemuž přidal i branky. Radost může mít především David Vítek, hráč, který nastřílel v posledních třech utkáních více branek než za celou sezónu dohromady. Tři zápasy, tři branky, přichází probuzení tohoto střelce, který si za svůj výkon řekl o ocenění SHERON hráč utkání?