Hra na dva centry? Máme větší chuť vyhrát, ujišťuje kapitán juniorky Bednařík

Helena Hegeďová • 29.11.2021

Na začátku třetí třetiny utkání s Přerovem junioři prohrávali o dva góly. Stačila však jedna hra čtyři na čtyři a bylo srovnáno. O druhou trefu se postaral kapitán David Bednařík, jenž se postupně prokousává nahoru tabulkou střelců. Valaši nakonec s odvěkým rivalem prohráli o jeden gól, se svým výkonem však byli spokojeni.

Davide, třetí zápas s Přerovem se od ostatních výrazně lišil. Čím to bylo?
Chtěli jsme do zápasu vstoupit s tím, že vyhrajeme, což jsme také vstoupili. Tak vyrovnaný zápas jsem ale popravdě nečekal. První třetina skončila 0:1, bohužel nám dali gól v poslední minutě, což nás trochu rozhodilo a je dostalo na koně. My jsme to ale ustáli a bohužel nám pak nevyšel úplný závěr zápasu. Dali jsme do toho všechno, ale bohužel.

Jak vypadala vaše hra?
Hráli jsme to, co jsme chtěli. Dodržovali jsme předem stanovenou taktiku a hráli přesně podle toho, co trenér říkal. Zápas celkově hodnotím dobře, protože tohle je celé gró zápasu a právě tady můžeme hledat rozdíly mezi povedeným a nepovedeným utkáním. Bohužel to ale nevyšlo, i když jsme si zasloužili vyhrát.

Takže jste ukázali, že i s Přerovem se dá hrát vyrovnané utkání…
Můžeme porazit každého. Jde cítit, že skoro celá první lajna Přerova má zkušenost z Chance Ligy nebo tréninků s áčkem. Celá liga je pak ale vyrovnaná a rozhodují individuality. Jeden ze soupeřů má vždy lepší hru do těla, lepší přihrávky a podobně.

Páteční duel na Technice vám však nevyšel. Co se stalo?
Zápas na Technice byl přesný opak toho, co jsme předvedli doma proti Přerovu. Rozhodly individuální chyby a nehráli jsme to, co jsme měli předem stanovené.

Je tohle věc, na které musíte zapracovat?
Největší problém vidím v tom, že hrajeme dobře, ale najednou přijde výpadek, který nám to celé rozhodí. Soupeř může dát jeden dva rychlé góly a nám se to pak těžko dohání. Teď se nám ale i tohle povedlo a je to věc, která může rozhodnout.

Co říkáte obecně na vaše výkony a postavení v tabulce?
V tabulce je to na hraně. Kolem jsou týmy jako Warriors, Technika, Poruba, rozdíly mezi těmito celky jsou minimální. Není to nic extra, co by se nedalo dohnat. Teď nás bohužel postihla taková událost, že skončili dva naši hráči, máme marodku plus nemůžou hrát ti, co nejsou očkovaní. Hrajeme na čtrnáct hráčů, což jde určitě taky cítit. Bude to ještě náročná sezona, ale myslím si, že se to dá zvládnout.

Jak vás to ovlivňuje?
Hráli jsme na dva centry, což hrát takhle celý zápas je docela složité. Když je nás míň, tak máme na druhou stranu větší chuť vyhrát. Chceme ukázat, že i tak to můžeme zvládnout.

Do posledních zápasů nastoupilo více obránců než útočníků. Jak to vypadá v praxi na ledě?
Třeba bek Petr Prčík hrál v útoku. Chybí nám útočníci, někteří kluci ze Zlína nám zrovna na zápas nepřišli pomoct, takže jak říkám, hráli jsme na dva centry. Poskládalo se to tak, ať mužstvo hraje tak, jak má.