Hodně se těšíme, je to vrchol sezony, říká o play-off Michael Vavřík

Anna Pavlína Sedláčková • 29.02.2020

Junioři mají za sebou poslední zápas základní části, v kterém se utkali s Warriors. „Očekávali jsme, že budou hrát aktivní hokej a budou strašně bojovat, protože jim šlo o udržení,“ upřesňuje očekávání vsetínského celku Michael Vavřík. Na Valachy nyní čeká play-off. „Chceme předvést co nejlepší výkon, být první a postoupit.“

Michaeli, Warriors se v minulém týdnu podařilo porazit Havířov, co jste od nich nyní očekával?
Očekávali jsme, že budou hrát aktivní hokej a budou strašně bojovat, protože jim šlo o to, aby nehráli nadstavbu o udržení. My jsme je ale nepodcenili a myslím si, že jsme do toho dali všechno.

„Dali jsme jim šanci, aby dorovnali hru a dohnali skóre. Uvědomili jsme si to a včas zabojovali.“

Warriors vás ve druhé třetině gólově dohnali, projevilo se to na vaší hře?
Vedli jsme 3:0 a myslím si, že zrovna v tomto okamžiku jsme to teda trošku podcenili. Asi jsme si říkali, že se další góly přidají samy. Pak jsme si po druhé třetině v šatně něco řekli. To jsme dodrželi a vyhráli díky tomu v pohodě.

Bylo na jejich hře poznat, že potřebují vyhrát?
Na začátku to šlo vidět, potom jsme jim dali šanci, aby dorovnali hru a dohnali skóre. Uvědomili jsme si to a včas zabojovali. Podle mě jsme vyhráli spravedlivě.

Jak byste ohodnotil základní část?
Byla tam těžká utkání s Havířovem a Přerovem. Pak tam byly bojovné celky, jako je třeba Poruba, Šumperk a Warriors. Bylo to hodně těžké. Jsme třetí, což není špatné.

„Žádná krize nebyla.“

Které zápasy byly pro vás nejtěžší?
Určitě nejtěžší byly s Havířovem a Přerovem, kdy se očekávalo, že budou určitě chtít postoupit. Mají tam hodně šikovné kluky a taky e ukázalo, že to s nimi nebude jednoduché.

Měli jste v průběhu základní části krizi?
Myslím si, že žádná krize nebyla. Možná na začátku, což bylo způsobeno tím, že jsme měli málo hráčů. Jakmile jsme doplnili kádr, už se to vyvíjelo jen dobře.

Soupeře pro play-off vám přidělil až poslední zápas. Koho jste si přál?
Určitě jsme chtěli hrát s Kobrou, protože Praha je blíž a lépe se do ní jede.

Jak se těšíte na play-off?
Těšíme se hodně, protože to je vrchol sezony. Chceme předvést co nejlepší výkon, být první a postoupit.

Michael Vavřík #9

Datum narození