Gól za stovku! Hokejisté VHK spojí síly s Diakonií Vsetín a pomohou „bojovníkům“ v nepříznivé zdravotní situaci

Redakce • 11.11.2022

Hokejisté VHK ROBE Vsetín soupeří s protivníky na ledě. Bojují o vítězství, o body do tabulky, o přízeň fanoušků. Mnoho lidí se však musí popasovat s překážkami v běžném životě. Patří mezi ně i klienti Diakonie Vsetín, kteří se ocitli v nepříznivé zdravotní či životní situaci, ale svůj boj rozhodně nevzdávají. Valašský klub se rozhodl tyto bojovníky podpořit. Ve spolupráci s Diakonií Vsetín připravil projekt „Gól za stovku“, kdy z každé vstřelené branky VHK poputuje stokoruna právě na účet vsetínské Diakonie.

Paní Vlasta z Liptálu navštěvuje denní stacionář Zahrada určený lidem s poruchami paměti a orientace. Dříve byla vášnivou cestovatelkou, nyní je téměř imobilní. Paní Vlasta ráda experimentuje. Z darovaných peněz by mohla Diakonie například pořídit takzvané kaleidobrýle – s jejich pomocí lze virtuálně cestovat, trénovat paměť a hrát hry. Pořizovací cena těchto kaleidobrýlí se pohybuje kolem 9 tisíc korun, související software přijde na dalších 1500 korun měsíčně. To je pouze jeden příklad, jak mohou být vybrané prostředky investovány. V Diakonii Vsetín můžeme podobných příběhů vysledovat celou řadu.

Útočník VHK ROBE Vsetín Luboš Rob a ředitel Diakonie Vsetín Ing. Dan Žárský.

„Aktivity Diakonie Vsetín jsou nám dlouhodobě známé a nyní jsme velmi rádi, že můžeme spojit síly. Za každý gól, který hokejisté A-týmu v aktuální sezoně 2022/2023 vstřelí, poputuje stokoruna právě na účet Diakonie. Boj o body do tabulky tím dostane ještě další rozměr. Věříme, že budeme v sezoně úspěšní a nyní máme o důvod víc si přát, aby se nám podařilo vstřelit co nejvíce branek,“ uvedl Petr Neumann, jednatel VHK ROBE Vsetín. Celková částka bude Diakonii Vsetín předána na konci sezony a samozřejmě se k ní započítají všechny vstřelené góly od začátku aktuálního ročníku Chance ligy.

„Zájmu a vstřícnosti hokejového klubu si velmi vážíme. Je příkladné, že mladým sportovcům plným síly a elánu nejsou lhostejní ti ze stárnoucích lidí, které sužují nemoci a samota. Finanční dar nám pomůže zlepšit kvalitu péče o seniory a vnést radost do jejich života,“ reagoval ředitel vsetínské Diakonie Dan Žárský.

Tváří projektu „Gól za stovku“ je útočník VHK Luboš Rob, dlouhodobě jeden z nejproduktivnějších střelců Vsetína a dvojnásobný vítěz Ceny Tomáše Zelenky pro nejlepšího hokejistu druhé nejvyšší soutěže, ve které Valaši působí. „Je mi ctí, že tento projekt mohu svým jménem zaštítit. Jedná se o skvělou myšlenku. Věřím, že nyní svými góly co nejvíce pomohu jak našemu týmu, tak klientům Diakonie Vsetín,“ uvedl sedmadvacetiletý hokejista, jenž navíc Diakonii daruje dvě stě korun za každý svůj vstřelený gól. „Budu šťastný, pokud se k této podpoře přidají i naši fantastičtí fanoušci a podle svých možností rovněž Diakonii podpoří,“ doplnil.

Diakonii Vsetín je možné podpořit bankovním převodem na dárcovský účet 208149648/0300. Variabilní symbol: číslo Vašeho telefonu; Specifický symbol „100“ (jako symbol projektu). Vyplněním jednoduchého formuláře umožníte dar identifikovat a využít jej dle vašeho přání. Kompletní informace o všech možnostech pomoci a podpory naleznete v této části webu Diakonie.

To ale není všechno. VHK ROBE Vsetín připravil pro fanoušky a všechny další zájemce unikátní charitativní stužky. Výtěžek z jejich prodeje v kamenné prodejně fanshopu či eshopu získá právě Diakonie Vsetín. Stužky jsou spojeny právě se jménem útočníka Luboše Roba. Jsou totiž vyrobeny ze žlutých tkaniček, kterými si vsetínský tahoun zavazuje brusle. Cena jedné stužky činí symbolicky 100 korun a získat ji můžete zde (klikněte).

Diakonie Vsetín je nezisková sociální organizace, která ročně pomáhá zhruba 500 lidí v nouzi. Provozuje několik domovů a denní stacionář pro seniory, mobilní hospic i služby pro rodiny pečující o dlouhodobě nemocné. Kvalitu její práce dokládají získaná ocenění, například Senior centrum a Neziskovka roku 2013 a Pečovatelka roku 2020.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov