Generálka na předkolo nám nevyšla, v úterý ale doma vyhrajeme, slibuje útočník Ašer

Michal Veselý • 08.03.2009

Š t e r n b e r k – Hodně zvláštní zápas sehráli hokejisté Valašského hokejového klubu na šternberském ledě. I když první třetinu vyhráli nejtěsnějším rozdílem, lepším týmem rozhodně nebyli. Domácí hráči neustále zaměstnávali gólmana Plška, ale ten v první třetině branku nepustil. V prostřední části za to kapituloval hned pětkrát. Modrožlutí se rychle dostali do vedení 3:1, Gajdošík sice snížil a brzy i vyrovnal Jakub Ašer, ale k údivu všech rozhodčí branku neuznal.

„Jsem stoprocentně přesvědčený, že to byla branka. Viděli to i ostatní kluci. Já jsem viděl rozvlněnou síťku a jel jsem s rukama nahoře pod fanoušky. Byl to klíčový moment zápasu,“ popisuje útočník Ašer to, co viděli všichni. Od té doby se Vsetínští vezli a do branky se dostal i náhradní brankář Rožník. Porážka se nakonec ukázala jako výhra, v předkole se Valaši utkají s Novým Jičínem, týmem, který si přáli.

„To se těžko hodnotit. Ze začátku jsme hráli dobře, mohli jsme vstřelit víc branek než jednu. Pak to tam domácím napadalo. Pak nás poškodil rozhodčí, který nám neuznal branku na 3:3. Místo toho jsme dostali branku na 4:2 a už se to s námi vezlo. Už jsme to nedokázali otočit, už jsme jen dostávali branky. Je to škoda, ale od nás to byl takový slabý výkon,“ kriticky hodnot výkon Valachů nejlepší hráč Vsetína Jakub Ašer. Je to tak, Vsetínští nesehráli dobrý zápas, hlavně prostřední část byla špatná, pět inkasovaných branek není dobrou vizitkou.

„Určitě jsme nechtěli pak ten zápas jen tak dohrát, bylo tady spousta fanoušků a ti nám udělali perfektní atmosféru. Nějaké šance tam byly, ale nic z toho. Nevyužili jsme ani dvojnásobnou přesilovku. K soupeři se dnes hodně odrážely kotouče. Dostali jsme asi čtyři branky z prostoru brankoviště. Dnes jsme byli málo důrazní, jak v útoku, tak i v obraně,“ našel slabiny drobný útočník.

Najít klíčový moment zápasu bylo opravdu snadné. Vyrovnání zelenožlutých na 3:3, lépe řečeno nevyrovnání. Jasný gól Vsetína nebyl uznán. Je ostudou domácího klubu, že za domácí brankou nebyl brankový rozhodčí. „To byl jasný gól! Tam to spadlo, odrazilo se to z branky zpátky pod gólmana. Všichni tři sudí byli vzadu, já jsem se bavil s hlavním rozhodčím a ten mi řekl, že tu síť rozvlnila hokejka (kroutí hlavou). Oni to neviděli ani jeden, proto si asi mysleli, že to nebyla branka. Nemají vzadu brankového rozhodčího, takže bohužel. Byl to klíčový moment zápasu. Jsem 100% přesvědčený, že to byla branka. Viděli to i ostatní kluci. Já jsem viděl rozvlněnou síťku a jel jsem se s rukama nahoře pod fanoušky,“ kritizuje nedostatky domácího oddílu forvard Ašer.

Třetí třetina už mnoho hokeje nenabídla. K vidění byl spíše šerm a bojové sporty.„Ta třetí část byla už taková vynervovaná. To už k tomu patří, když je o výsledku jasno. Chtěli jsme vyhrát aspoň tu třetí třetinu, abychom si spravili chuť,“ doplňuje útočník se sedmdesátkou na dresu.

I přes porážku můžou být Vsetínští s nadstavbovou části spokojeni. „Jinak jsme s nadstavbovou části spokojeni, jen je škoda, že přišla v tak blbý okamžik, těsně před předkolem. Chtěli jsme si udělat takovou generálku, to nám nevyšlo. Chyběli nám někteří útočníci, sestava byla trošku pozměněná. (teď ze sprchy křičí Václav Klabačka jméno zpovídaného útočníka),“ lituje porážky Ašer.

Porážka se však nakonec ukázala jako výhra, Valaši se v předkole utkají s Novým Jičínem. „Jsem rád, že dostaneme Jičín, ten je pro nás přijatelnější než Břeclav. I z diváckého hlediska je to super. Fanoušci to mají blízko a nemusíme hrát na širokém břeclavském kluzišti,“ je spokojen se soupeřem v předkole dravý křídelník. S čím ale spokojen není, to je zimní stadion šternberského klubu.

„To je hrůza bohužel. Tam není zázemí, tam není nic. Nechodí tam ani diváci, teda pokud nepřijedeme my. Tam se opravdu hraje těžko. I led byl v katastrofálním stavu, nešlo s ním skoro nic dělat. V úterý to doma odčiníme a vyhrajeme,“ dodává na závěr bojovně Jakub Ašer.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov