Filadelfie představí Czech-line

Aleš Koňařík • 04.10.2001

V s e t í n / P h i l a d e l p h i a – Po Pittsburghu a N.Y. Rangers uvidí NHL další výhradně českou útočnou formaci. V bílo-oranžových dresech Filadelfie se bok po boku představí trio Pavel Brendl, Jiří Dopita a Jan Hlaváč. Víme, co můžeme očekávat od prvních dvou formací, Dopitova je ovšem velkou neznámou, píše deník Philadelphia Inquirer. Na druhou stranu také zmiňuje úspěchy, kterých dosáhla řada Nedvěd, Hlaváč, Dvořák za svého působení v Rangers.

„Lepšíme se každým zápasem,“ neskrývá spokojenost Hlaváč. V posledním přípravném střetnutí s New Jersey hrál právě tento útok klíčovou roli, jak Hlaváč tak Dopita si připsali po gólu. „Byl to jejich zápas,“ prohlásil trenér Barber. Výkony českého centra jsou nahoru poté, co se Dopita začal ve Filadelfii zabydlovat a aklimatizovat. Všiml si toho i Pavel Brendl. „Lze to vidět na ledě, celá pětka šla nahoru.“

Zámořská média neopomíjejí Dopitovi připomínat, že přišel do NHL s aureolou nejlepšího hráče mimo tuto soutěž. „To ovšem tvrdíte vy,“ zněla typická Dopitova odpověď. „Mimo NHL je spousta dalších skvělých hráčů a já nemyslím, že jsem z nich nejlepší.“Dopita se dle svých slov stále přizpůsobuje stylu zámořského hokeje. „V Evropě se hraje na více přihrávek, zde je to trochu jiné. Kluziště jsou menší, ale pořád je to jen hokej.“

Úvodní střetnutí hraje Filadelfie na domácím ledě s Floridou, zápas začíná v pátek ráno ve 2 hodiny středoevropského času.