Fanoušci? Přemýšlel jsem, jestli hrajeme doma, nebo v Prostějově, ocenil Roman Půček

Helena Hegeďová • 26.03.2022

Po čtvrteční prohře v prodloužení zapsali Valaši v semifinále další vysokou výhru. „V první třetině nám to tam napadalo a pak už se samozřejmě hraje daleko lépe,“ popsal po utkání útočník Roman Půček, který vstřelil dvě z osmi vsetínských branek. Série se teď za stavu 3: 1 stěhuje na Lapač. Co si mladý forvard od pátého duelu slibuje?

Romane, vraťme se nejprve ke třetímu zápasu. Jaké emoce převládaly po utkání?
Emoce nebyly úplně ideální, protože jsme chtěli vést 3:0, což se nám nepovedlo. Věděli jsme ale, že se na další zápas dobře připravíme, na led vyjede úplně jiné mužstvo a půjdeme do toho dobře už od začátku. Doufám a troufnu si říct, že jsme to potvrdili. Jsme moc rádi, že za stavu 3:1 jedeme na Lapač.

Teď jste naopak předvedli gólově nejpovedenější první třetinu. Mohla za tím stát i předchozí prohra?
Asi ano, byla to motivace. My jsme si řekli, že budeme více chodit do brány, což si myslím, že jsme i plnili. Jejich gólman to měl hodně těžké. V první třetině nám to tam napadalo a pak už se samozřejmě hraje daleko lépe. Vedli jsme o tři góly, což bylo klíčové, protože jsme si výsledek zbytek zápasu pohlídali a výhru už si nenechali vzít.

Nemohlo to být naopak kontraproduktivní, kdybyste si byli vedením jistí?
My máme zkušený tým a lídři naší kabiny nám řekli, že nemůžeme dovolit, aby se právě tohle stalo a my o vedení přišli. Proto jsme pořád šlapali na sto procent a výsledkem je výhra.

Bylo na soupeři znát, že potřebuje zápas urvat?
Ano, bylo to na nich vidět, odpověděli na naše góly hned v první třetině a skórovali. Prostějov má výborný útok, což jenom potvrdil. Myslím si ale, že jsme nic nevypustili a i první třetinu jsme ukončili na sto procent. Od toho se pak zápas odvíjel podobně dál.

V semifinále jste jako tým hodně produktivní. Je to styl, kterým chcete hrát?
Asi ano. Máme nastavenou nějakou taktiku a jsme moc rádi, že nám to tam padá (klepe na dřevo). Doufám, že nám to tak bude padat i nadále. Docela se teď prosazujeme i v přesilovkách, což je součást úspěchu a s výhledem na další vývoj této série jedině pozitivum.

Vy osobně jste si v Prostějově vylepšil statistiky třemi góly. Jak se vám hraje?
Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. To je pro mě priorita. Hraje se mi dobře a jsem rád, že nám to ve formaci funguje. Kelim (Daniel Klímek - pozn. red.) s Kuchardou (Radimem Kucharczykem - pozn. red.) jsou fantastičtí hráči a já doufám, že naše spolupráce bude takhle pokračovat i v dalších zápasech.

Ve čtvrtém zápase jste útočil i na hattrick. Co se v této situaci stalo?
Kondor (Luboš Rob - pozn. red.) to po pravém křídle krásně natáhl, obešel tam tuším jednoho nebo dva hráče. Pak mi to předložil, ale puk mi na poslední chvíli trošku uskočil. Radši ale vyměním hattrick za výhru v sérii.

Kromě gólů přibývá také vyloučení. Jsou zápasy vyhrocenější?
Každý zápas je trošku odlišný a strkanice k play-off patří. Když hrajete proti stejnému týmu třikrát čtyřikrát pětkrát v řadě, tak už se na ledě vytvoří nějaké vazby a začíná to více vřít, protože dochází k vyřizování účtů z minulých zápasů. Takže určitě je to spojené i tady s tímhle.

V neděli vás čeká další domácí zápas. Co od něho očekáváte?
Očekávám super atmosféru a věřím, že divákům doručíme to, co si zaslouží. Doufám taky, že přijdou v hojném počtu a my se jim budeme snažit vrátit podporu výkonem na ledě.

Fanoušci dorazili i do Prostějova. Jak jste je vnímali?
Vnímali jsme je obrovsky. Já jsem v zápase chvilku přemýšlel, jestli hrajeme doma na Lapači, nebo v Prostějově, protože ta divácká kulisa byla opravdu fantastická. Je to omílané pořád dokola, ale řeknu to znovu. Fanoušci jsou náš šestý hráč a jsem moc rád, že nás podporují i na venkovních zápasech.