FOTO + VIDEO: Hokejisté VHK předali šek za projekt Gól za stovku v Denním stacionáři Zahrada Diakonie Vsetín

Patrik Kopáč • 25.05.2023

Gól za stovku, společný projekt VHK ROBE Vsetín a Diakonie Vsetín, úspěšně běžel během minulé sezony. Jeho princip byl známý: za každý vstřelený gól VHK v loňské sezoně poslal klub na podporu Diakonie sto korun. Zapojit se mohli i fanoušci, a to zakoupením charitativní stužky ze žlutých tkaniček nebo přispěním na dárcovský účet. Tváří projektu byl kanonýr Valachů Luboš Rob ml., který za každý svůj vstřelený gól přispěl 200 korunami. Se stejně vysokým příspěvkem se připojil i Luboš Rob st., a tak se vysbíralo krásných 60.700 korun. Ve středu 24. května hokejisté VHK osobně navštívili Denní stacionář Zahrada vsetínské Diakonie, aby slavnostně uzavřeli tento projekt.

Trojice hráčů VHK ve složení Luboš Rob ml., Ondřej Smetana a kapitán Vít Jonák ve středu absolvovala prohlídku Denního stacionáře Zahrada Diakonie Vsetín. Hokejisté se seznámili jak se zázemím, tak i personálem a klienty této služby. Předtím společně zažili příjemné posezení s klienty Diakonie. Ti společně s personálem připravili pro hráče frgály, které nazdobili logem a názvem našeho klubu. Rovněž jim na uvítanou zazpívali vsetínskou hokejovou hymnu, aby se trio hokejistů u nich cítilo jako doma. Došlo i na půlhodinku otázek seniorů. Zazněl například dotaz na to, jak dlouho vydrží jedna hokejka, jestli mají hráči jinou hokejku na trénink a jinou na zápas, zda chodí fandit i jejich manželky a podobně. Hokejisté nezůstali, jako na ledě nikomu nic dlužni a na vše, co chtěli senioři vědět, odpověděli.

Do Denního stacionáře samozřejmě hokejisté nepřišli s prázdnou. Přinesli drobné dárky s hokejovou tematikou pro všechny a šek na 60.700 korun, který vzešel z projektu Gól za stovku, kterého tváří byl Luboš Rob ml. "To, že jsem se stal tváří projektu, navíc tak významného a nanejvýš potřebného, je moje premiéra. Nabídku jsem přijal velmi rád a s pokorou. Vnímám, že hokej a práce Diakonie je důležitou vsetínskou součástí. Proto jsem rád, když můžeme jako hokejisté pomáhat nejen radostí na ledě. Například, jako v tomto případě, přispěním na rozšíření prostor Denního stacionáře Zahrada. Pokud bude projekt pokračovat, doufám, že se nám v nové sezoně podaří vstřelit víc gólů, a tak získat víc peněz na podporu dobré věci,“ vyjádřil se kanonýr VHK.

Do besedy při slavnostním setkání se zapojil i ředitel vsetínské Diakonie Dan Žárský. „Gratulujeme klubu k úspěšné sezóně! Je nám ctí, že jsme mohli navázat spolupráci s projektem na podporu seniorů Denního stacionáře, který přinesl tak krásný výsledek! Děkujeme celému klubu a fanouškům za ochotu zapojit se. Věříme, že i pro hráče měla spolupráce jak občanský, tak sociální rozměr. Ukázalo se, že na sebe myslíme, že neřešíme jen své hry a zájmy, ať už v hokeji nebo v sociálu, že se dokážeme propojit. Budu se těšit na další spolupráci,“ pověděl Dan Žárský.

Celková darovaná částka činí 60.700 korun. Z toho polovina sumy je od fanoušků z prodeje žlutých tkaniček ve Fanshopu, třetina od klubu za všechny vstřelené góly VHK a zbytek dar od tváře projektu Luboše Roba ml. a také jeho otce Luboše Roba st., který chtěl rovněž přispět rukou k dílu. Všechny finanční prostředky využije Diakonie na zvětšení prostor Denního stacionáře, který slouží seniorům s poruchami paměti a orientace. Rozšíří se jednak denní místnost, ale i zázemí, kde vznikne zelená terasa.

Na závěr besedy hokejisté VHK všem klientům popřáli pevné zdraví i příjemné chvíle ve stacionáři. Jim pak na oplátku uživatelka stacionáře p. Kvasničková za všechny a všem vsetínským hokejistům vzkázala a popřála: „Buďte zdraví, trénujte a vyhrávejte.“

FOTOGALERIE:

Hokejisté VHK navštívili Denní stacionář Zahrada Diakonie Vsetín, kde předali kromě dárků i šek na 60.700 korun za projekt Gól za stovku.