FOKUS: Spasí Vsetín Energie?

Aleš Koňařík • 19.09.2003

V s e t í n – O první body a především o skoncování s bídnou střelbou půjde Vsetínu v utkání 4.kola proti karlovarské Energii, která se jistě bude chtít Vsetínským revanšovat za loňské předčasné ukončení snahy o play-off. Hosté na Valašsko nepřivezou svou ústřední postavu, zraněného brankáře Petra Fraňka, Vsetín by tak papírově mohl mít snadnější pozici v hledání ztraceného útočného sebevědomí. Zápas začíná tradičně v 17:00, sledovat jej můžete i prostřednictvím on-line přenosu.

Loňské zápasy

Kolo  Utkání           Výsledek

12. Vsetín - K.Vary 3:4 (Hudler, Kotásek, Kucharczyk – Mádl, Balázs, Němčický, Polák) 25. K.Vary - Vsetín 6:1 (Němčický 2, Košťál, Kraus, Svoboda, Pavliš - Vymazal) 38. Vsetín – K.Vary 4:0 (Demel, Gardoň, Ambruz, Polák) 51. K.Vary – Vsetín 2:7 (Hlavačka, Němčický – Vak 2, Stantien, Kotásek, Ambruz, Kacíř, Streit)

Energie v předchozí sezóně: sen o play-off zničil Vsetín

Až do 51.kola základní části žily Karlovy Vary v naději na vůbec první postup mezi elitní osmičku. V přímém souboji s tabulkovým sousedem ze Vsetína se na ledě Energie měla postupová tajenka s konečnou platností rozluštit. Tým vedený vyhlášeným stratégem Markem Sýkorou měl za sebou pozoruhodnou sezónu: bídný začátek s pěti prohrami v řadě, poté až do konce listopadu poměrně pravidelný přísun bodů a nečekaně dobré umístění ve středu tabulky. Po novém roce však karlovarským začala pozvolna ale jistě docházet „šťáva,“ a západočeský tým se začal v tabulce propadat stále níže. Zápas sezóny se Vsetínem pro ně nakonec skončil potupným debaklem 7:2 a smutní hokejisté Energie se mohli místo bojů o titul začít připravovat na dovolenou.

Rulík jako trumf

Zůstat opět pod svým výkonnostním vrcholem, to jistě nemá současné mužstvo Energie v plánu. Ambice Karlových Varů mohou vzhledem k zajímavým posilám směle vystoupat minimálně o jednu příčku výše, než tomu bylo loni.Tým bude opět spoléhat na výtečného Petra Fraňka v brance, obranu vyztužil zkušený zadák František Ptáček ze Sparty, v útočných řadách se objeví Ján Lipiansky, který ze Vsetínem vybojoval poslední mistrovský titul a první zkušenosti v české extralize nasbíral právě v dresu Karlových Varů. Západočeský klub si hodně slibuje od trenéra Radima Rulíka, který se na domácí střídačku vrátil z anabáze v ruském Omsku; východním směrem naopak zamířil Marek Sýkora. Klub ukončil spolupráci s Jaromírem Kverkou, obráncem Mádlem, hostování skončilo i zlínskému Petru Valovi.

Energie získala v nové sezóně své jediné tři body zásluhou vysokého vítězství na ledě Litvínova (6:1), doma však ztratila oba své zápasy se Spartou (1:4) a poté i poměrně nešťastně s třineckými Oceláři (3:4). Na Vsetín vyrukuje opět bez své brankářské jedničky Petra Fraňka, jehož natržený stehenní sval nepustí do konce září na led, chybět bude také Ján Lipiansky kvůli bolavým zádům.

Čekání na první body

Tři porážky v řadě znamenají pro vsetínské mužstvo nejhorší vstup do sezóny v desetileté extraligové historii. V nováčkovském ročníku 94/95 sice Vsetín poprvé zvítězil až v 6.kole nad Kladnem (2:1), na kontě měl do té doby tři remízová utkání. Tým se potýká se slabou koncovkou; loni třetí nejproduktivnější útok soutěže, který strašil soupeře i po Hudlerově odchodu, vyprodukoval pouhopouhé dvě branky, navíc z přesilových her. Do kolonky střelců se zapsali pouze Roman Stantien a Patrik Luža. Vsetínské příliš netrápí marodka, ze hry jsou stále jen dlouhodobě zranění Frolo a Kovář.

Sestavy v minulém kole:

K.Vary: Pejchar - Galvas, Ptáček, Rodin, Bauer, Krajíček, Kivoň, Vantroba - Polák, Alinč, Košťál - Svoboda, Tvrdík, Bednařík - Netík, Lipianský, Němčický - Skuhravý, Bacul, Kumstát - Kraus.

Vsetín:Biegl - Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, Polák, Němec, Štach, Horák - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Stantien, Ambruz - Sochor, Vak, Demel - Valko, Hruška, Vampola.