Dvou bodů si musíme vážit, ví po utkání s Ústím Ondřej Kopta

Redakce • 18.01.2018

Vsetínští hokejisté po domácím neúspěchu s Třebíčí jeli napravovat domácí zaváhání na led týmu z Ústí nad Labem. Valaši si vypracovali dvoubrankové vedení, ale ještě ve druhé části o něj přišli. Ve třetí třetině se tým Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka snažil urvat tři body pro sebe, ale po třetí siréně mohli být rádi, že utkání pokračuje do prodloužení, jelikož hned několik vyložených šancí domácí spálili nebo je vychytal Luboš Horčička. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých zelenožlutí rozhodli o bodu navíc pro svůj tým. Utkání hodnotil Ondřej Kopta.

Ondro, máte dva body, jste spokojeni či nikoliv?
Dva body jsou dva body, ale jeli jsme si pro tři. Na druhou stranu můžeme být rádi za body dva, protože soupeř měl dost šancí, aby utkání vyhrál. Určité fáze zápasu nebyly z naší strany zrovna nejlepší. Musíme si těch dvou bodů vážit a být za ně rádi, protože jsme mohli jet domů také s prázdnou.

Narážíte asi na několik šancí domácího týmu před koncem třetí třetiny či prodloužení. Jak si vysvětlujete vaše chyby v obranné fázi hry?
Nemělo by se nám to stávat. Měli bychom si hráče za zády lépe hlídat a speciálně v čas, kdy je minuta do konce. Nesmí se nám to stávat a musíme tyto chyby odstranit, pokud chceme pomýšlet na vítězství v zápasech.

Utkání možná mohlo být klidnější, kdyby sudí uznali vaši branku na 3:1, místo toho jste byli vyloučeni a domácí vyrovnali. Co se stalo?
Přesně nedokážu říci, ale co jsem viděl ze střídačky, tak bych řekl, že jsme dali regulérní gól. Sudí neuznal a vyloučil nás. O výkonu rozhodčích si můžu myslet, co chci, ale už s tím nic neuděláme. Musím se soustředit hlavně na sebe, abychom podávali dobré výkony.

Co taková sporná situace a vyrovnání se sirénou udělá s psychikou týmu?
Určitě to tým srazí. Mohli jsme být více v klidu a byla by to určitě lepší výchozí pozice do třetí třetiny. Bohužel to tak nebylo, dostali jsme gól na 2:2, ale takový hokej bohužel někdy je.

Vydolovat vítězství se podařilo i díky vaší pěkné akci při brance na 2:0. Chtěl jste to tak udělat?
Dostal jsem puk ve středním pásmu do jízdy, měl jsem i rychlost, takže jsem si říkal, že mezi obránci zkusím projít, viděl jsem, že si najíždí i Radim Kucharczyk a ten už dával puk do odkryté brány, takže vyšlo to dobře. Bylo to trochu se štěstím, ale je pravda, že takové branky se nepodaří dát každý den.

V dalším utkání jedete do Karlových Varů, kde se budou body sbírat hodně těžko. Jak na ně?
Už delší dobu je pro nás každý zápas jako play-off. Čím méně zápasů zbývá, tak tím více se to potvrzuje. Do Varů tedy jedeme opět s jasným cílem, že chceme zvítězit. Domácí budou favorit, ale my podřídíme vše tomu, abychom byli úspěšní a zvítězili.

Na Vsetíně už jste nějaký pátek, tak jak jste zatím spokojen s angažmá?
Jsem moc spokojený. Vážím si toho, že jsem mohl tady dostat příležitost. Jsem strašně rád, že na Vsetíně můžu hrát.