Dneska nám to klapalo, pochvaluje si souboj s Technikou Vladimír Luka

Helena Hegeďová • 09.02.2017

Souboj prvního týmu s posledním přinesl rozhodnutí hned v úvodních minutách, kdy se Vsetín rychle chopil vedení 4:0. „Vyšel nám začátek. Byla to jednoznačná záležitost,“ okomentoval zápas čtyřiatřicetiletý útočník Vladimír Luka. „Mohli jsme si dneska nacvičit věci a situace, které jsme chtěli,” zareagoval na fakt, že Technika přijela v oslabené sestavě, což se markantně projevilo na jejich hře. Po vsetínské gólové krasojízdě se zastavil počet vstřelených branek Valachů na čísle 9. „Chtěli jsme dát i tu desítku, škoda, že nám tam nepadla,“ povzdechl si Luka při konstatování, že při takovém vedení se hraje spíše pro lidi.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Vyšel nám začátek. Minutu a čtrnáct vteřin po začátku jsme vedli 3:0, co víc si přát? Ve čtvrté minutě jsme přidali gól na 4:0 a myslím, že v tu chvíli bylo po zápase. Byla to jednoznačná záležitost.

Očekával jste, že padne v zápase tolik branek?

Očekával jsem, že skóre bude dneska vysoké. Nemyslel jsem si ale, že je takhle deklasujeme. Dneska nám to ale klapalo a všichni, od každé lajny až po gólmana, hráli dobře.

První gól padl 18 vteřin po úvodním vhazování a vy jste si u něj připsal asistenci. Jak vypadala celá tato akce?

Byla to přesně ta situace, kterou od nás trenéři vyžadují a my ji trénujeme. Založení útoku z obranného pásma. Kuchar (Radim Kucharczyk) to dostal na centra a dal mi to na křídlo. Já jsem viděl Honzu Kolaříka, jak tam jede. Hodil jsem mu žabku a on už potom jen perfektně zakončil.

Povedl se vám také vstup do druhé třetiny. Jak byste popsal vaši gólovou situaci?

Byla to celkem náhoda, protože mi jeden ze soupeřů nahrál na hokejku. Do poslední chvíle jsem chtěl nahrávat, pak jsem si to ale rozmyslel a vystřelil. No, a byl z toho gól.

Neměli jste v průběhu zápasu tendence zvolnit?

To určitě ne. Zvolnit nemůžeme a v takovém zápase to ani nejde. Musíme být připraveni na každý možný protiútok, na každý souboj. Je ale pravda, že jak se naše vedení navyšovalo, tak jsme chtěli ty góly vyšperkovat. Při takovém vedení už je to potom spíše pro lidi. Chtěli jsme dát i tu desítku, škoda, že nám tam nepadla.

Šlo na hře Techniky poznat, že přijela jen se čtrnácti hráči?

Pokud přijede soupeř v oslabené sestavě, jde to vidět vždy. Neznám Techniku v takové sestavě. Chybělo jim dost hráčů, kteří to v uvozovkách táhnou. Z mého pohledu tady dneska přijeli trochu odevzdaně.

I přes to se jim podařilo vstřelit tři branky, viděl jste tyto situace?

Třetí gól byl z přesilovky po krásné nahrávce. U druhé branky jsem byl na ledě. Hráč střílel přes beka, který puk nechtěně tečoval do branky. Při první brance byla taky chyba v obraně. Nechali jsme tam před brankou samotného hráče. Všechny tyto branky ale spíše vyplynuly ze situací, kdy už jsme si mysleli, že gól nedají.

Vypovídaly šance a vstřelené branky o hře soupeře?

Hodně to vypovídalo o jejich hře. My jsme se toho snažili využít a mohli jsme si dneska nacvičit věci a situace, které jsme chtěli. Škoda jen, že jsme si nenacvičili přesilovky, jelikož ty jsme měli jenom dvě.

V minulých zápasech se vám dařilo dostávat do útoku i v oslabení. Co zapříčinilo to, že se to dnes nedařilo?

Jsou týmy, které mají přesilovku nějak nacvičenou, a my se podle toho můžeme někdy řídit. Nechci tímto nijak hanit Techniku, ale zdá se mi, že to hrají víceméně na náhodu. My máme kluky na oslabení a je pravda, že v jiných zápasech to hrají jinak.

Příští zápas vás čeká na ledě Poruby, co od něj očekáváte?

Očekávám dobrý hokej. Jak pro fanoušky, tak pro nás pro hráče. Do konce základní části zbývají čtyři kola včetně toho jednoho s Porubou, se kterou bychom měli dojít až do konce. Porubě přijedou už i hráči z Univerziády. Dneska tam hráli i nějací kluci z Vítkovic, takže předpokládám, že v sobotu tam budou také. Bude to taková krásná prověrka před play-off a já se těším na dobrý hokej.