Divácké lákadlo nejvyššího kalibru je tady, na Valašsko míří lídr z Prostějova!

Dominik Tobola • 15.10.2013

Vodítko už nemůže být pro oko diváka větší, na Lapač dorazí lídr a ambiciózní celek z Hané. Prostějovští Jestřábi se netají nejvyššími cíli, k nimž přidávají také vítězství. Naposledy to desetibrankovým přídělem odnesla Břeclav. Ovšem ani suverén není bezchybný, na švestkách byl nachytán v Opavě, kde prohrál 3:5. "Prostějov je určitě favoritem a my nebudeme mít proti nim co ztratit. Poslední zápas v Opavě jsme sehráli herně velmi dobře. Všichni kluci na ledě pracovali na 100 %, bojovali jsme jako jeden tým," říká odhodlaně kapitán Vaněk. Jak to všechno dopadne se bude rozhodovat ve středu 16.10. od 17:30.

16.10. je datum, které by si měl každý fanoušek poznačit do svého diáře tučným písmem. Na Lapač totiž přijede dosavadní suverén druhé ligy, tým Prostějova. Celek z Hané poznal porážku dosud jen jednou, přičemž ztratil poté pouze jediný bod v derby s Přerovem. Diváky tak čeká bezpochyby velmi zajímavá bitva. Po derby větší lákadlo, než lídr soutěže a horký kandidát netající se velkými ambicemi na postup, neexistuje. Vstříc k vsetínským fanouškům tak letí jasný povel...

Valaši na domácí půdě umí s lídry, Havířov si loni odtud neodvezl ani bod

Ano, právě tato statistika a jakási vnitřní síla vyhecovat se před vlastními diváky hraje zelenožlutým před středečním utkání do karet. Minulou sezónu se již dnes prvoligový Havířov pokaždé vracel z Lapače s prázdnou. Družina trenéra Juraje Jakubíka si před tímto ostrým testem dopřála bodu v Opavě. I když Vsetínští po většinu duelu vedli, nakonec si nepřipsali ani bonusový bod v prodloužení, který pro Slezan vystřelil druhou brankou v utkání Měch. „Abych byl objektivní, před výkonem našich hráčů smekám klobouk dolů. Šli jsme za vítězstvím. Bohužel do naší hry vstoupili „ufoni“, kteří znemožnili naše snažení a nedovolili nám zvítězit,“ zhodnotil šéf vsetínské střídačky sobotní klání.

Toto podivuhodné vyjádření ze strany hlavního kouče se týká především 44. minuty. Robin Ševčík totiž dopravil kotouč za Šafránka a Valaši už začali čítat dvoubrankový náskok, o který je následně připravil opravou sudí Fiala. Totiž hned za několik okamžiků Slezan vyrovnal a poté, jak už bylo zmíněno, rozhodl v prodloužení. Valaši tak mají o chlup větší motivaci, která už tak čítá velkého rozměru.

Od 17:30 ve středu 16.10. se na Lapači rozproudí velká bitva. Ze vsetínské šatny zní pozitivní myšlení, za nejmladší obranu druhé ligy a jejich ne o moc starší kolegy v útoku mluví jejich vůdce s "céčkem" na prsou, Daniel Vaněk: "Na zápas s Prostějovem se těšíme, protože přijede opět atraktivní soupeř, jako býval loni Havířov. Je to lídr tabulky a mají navíc vyrovnané všechny lajny a velkou ofenzivní sílu. My však musíme jít naproti vítězství bez přehnaného respektu a od začátku utkání hrát naši nátlakovou hru. Prostějov je určitě favoritem a my nebudeme mít proti nim co ztratit. Poslední zápas v Opavě jsme sehráli herně velmi dobře. Všichni kluci na ledě pracovali na 100 %, bojovali jsme jako jeden tým. Věřím, že nás tohle bude zdobit také v utkání s Prostějovem a že Vás přijde ve středu Na Lapač hodně," uzavírá pozvánku z jámy lvové od 4. října dvojnásobný otec.

Projekt Prostějov? Zatím šlape jako švýcarské hodinky

LHK Jestřábi Prostějov už na konci loňské sezóny vypadali na to, že jejich start v dalším ročníku bude velmi pokulhávat. Ovšem, změna je život, jak se říká. Do klubu se během letní pauzy vložil Dr. Jaroslav Luňák, který mimo sponzorů vytvořil i zajímavě vzhlížející hráčský kádr, který teď na ledě sklízí jeden bod za druhým. V posledním kole to odnesla desetibrankovým přídělem Břeclav. Desítka není Hanákům cizí, ještě jednou si dopřáli tento počet v této sezóně, který odnesl Frýdek-Místek.

Celý projekt vznikl na startu nové sezóny, kdy nejprve vedení přivedlo nové sponzory, v čele se sázkovou kanceláří Tipsport a Olpranem, a poté začalo vybírat tým, jenž by dovedl Prostějov zpět do první ligy. Jako lodivod byl vybrán Josef Málek, někdejší dlouholetý trenér přerovské mládeže a loni kouč zachraňujícího se Valašského Meziříčí. Kostra týmu a zkušení hráči však zůstali. Vsetínský odchovanec Lukáš Duba, Michal Černý a také David Šebek stále hájí červeno-bílí oděv. Zlatou studnou na hráče se pak stala juniorka pražské Sparty. Hned několik odchovanců rudého klubu našlo útočiště na Hané, mezi nimiž nechybí například syn generálního manažera Lukáš Luňák, Martin Belay, či Šimon Antončík. Další velkou posilou se stal Juraj Jurík mladší, syn současného trenéra zlínského A-týmu.

Jméno za jménem by bylo, poté se čekalo na výsledky. Ty jsou zatím obdivuhodné. Hanáci nejen že vítězí utkání za utkáním, navíc baví diváky. Postupové ambice jsou tedy oprávněné, ovšem ani mistří svého řemesla nejsou bezchybní. Jestřábi nedokázali přivést body z jediného utkání, na ledě opavského Slezanu podlehli 3:5. Na tento impuls se pak sobotní soupeř Vsetína stal týmem kola. Napodobí zelenožlutí svého soka a ukáží svým fanouškům, že jejich forma má vzestupnou tendenci?

Pravděpodobné sestavy: Farda je stále na marodce, Valaši se představí ve stejném složení jako v Opavě

Vsetínský trenér Juraj Jakubík může do utkání s Prostějovem počítat takřka se stejnou sestavou, kterou měl k dispozici v sobotním utkání na ledě Slezanu Opava. V sestavě se tak neobjeví Jiří Farda, který léčí krevní sraženinu. Slovenský kouč však může opět využít služeb Pavla Hurtíka, navrátilec z Třince tak nastoupí ke svému druhému utkání za zelenožlutý celek.

Vsetín: Hromada (Kohn) - Hurtík, Vrba F., Vrba L., Báchor, Okuliar, Žák, Tichý - Kajaba, Vaněk, Ambruz, Mikšovský, Ševčík, Kubo, Heža, Podešva, Janeba, Lehečka, Kývala, Daněk, P. Hruška.

Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Jurík J., Luňák, Kučera – Černý, Šebek, Kryl – Antončík, Belay, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov