Deváťáci VHK obsadili na kvalitně obsazeném turnaji BILLA Cup v Praze páté místo

Redakce • 15.08.2022

Hokejisté deváté třídy strávili uplynulý víkend v hlavním městě, kde bojovali na kvalitně obsazeném turnaji BILLA Cup. V konkurenci Plzně, Slavie, Třince, pořadatelské Sparty a slovenské Nitry obsadili Valaši páté místo. „Pro kluky to byl herně těžký turnaj a odvedli výbornou práci,“ hodnotil trenér Miroslav Barus BILLA Cup, který letos v pražských Holešovicích patřil hráčům ročníku 2008 a mladším.

Komentář trenéra Miroslava Baruse:

„Výborně zorganizovaný turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali. To znamená zahrát si v konkurenci týmů, se kterými nemáme příliš možností se potkat. Osvědčili se nám kluci, viděli jsme, jak v těžkých zápasech pracují. Kdybychom takovýchto těžkých utkání hráli v sezoně víc, bylo by to super. Konečné páté místo odpovídá. Mohli jsme dosáhnout toho, že bychom hráli o třetí příčku. Jenomže v polovině zápasu s Nitrou jsme soupeře podcenili, kluci si mysleli, že to půjde samo. Nakonec nás to vytrestalo, tím jsme se nedostali do čistého semifinále. Je to ponaučení pro kluky. Slavia byla odstřelená, Spartu jsme porazili díky bojovnosti, zachytal nám gólman a všechno se nám sešlo.

V posledním utkání s Nitrou si už kluci dali pozor a předvedli dobrý výkon. Negativa turnaje jsou zranění útočníka Adama Němce a brankáře Sebastiana Žižky. Pro kluky to byl herně těžký turnaj a odvedli výbornou práci, i když třeba zápas se Slavií se nepovedl. V žádném jiném utkání jsme vyloženě nepropadli, naopak jsme byli konkurenceschopní.“

Soupiska Vsetína:

Kocyan Richard, Žižka Sebastian - Vašička Jan, Dubec Roman, Křiva Radim, Hynek Adam, Matyaštík Max, Krsek Tadeáš – Němec Adam, Vinklárek Lukáš, Vlk Filip, Malý Lukáš, Vašička Petr, Fusek Matyáš, Mikulka Tomáš, Surý David. Trenéři: Barus Miroslav, Němec Ondřej, vedoucí mužstva: Bartoň Tomáš.

Výsledky Vsetína na turnaji:

HC Sparta Praha - VHK ROBE Vsetín 2:3sn
Branky a nahrávky:
13. Podlaha (Prikhodko), 59. Havlena (Vaňha, Burda) – 11. Vlk, 44. Vinklárek (Vašička), rozhodující samostatný nájezd Vašička.

HK Nitra - VHK ROBE Vsetín 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky:
11. Vízner (Ťapušík), 30. Ťapušík, 36. Bojňanský (Dunay), 36. Hazucha (Ťapušík, Brath), 42. Šimončič (Dunay), 57. Ackermann (Ozimák, Béger) – 2. Mikulka (Fusek), 20. Malý (Vašička, Fusek), 21. Němec (Vinklárek, Vašička), 52. Vašička (Surý, Mikulka), 53. Němec (Vašička).

VHK ROBE Vsetín - HC Slavia Praha 3:10 (1:2, 1:4, 1:4)
Branky a nahrávky:
3. Vinklárek (Němec), 33. Němec, 46. Vašička (Malý, Vlk) – 1. Holešovský (Huk), 6. Hörnig (Švancar, Keller), 24. Holešovský (Huk), 26. Oh (Švancar), 36. Švancar, 38. Šikl (Vrzal), 42. Chylík (Švancar), 43. Švancar, 45. Holešovský (Huk), 60. Oh.

O 5. místo: HK Nitra - VHK ROBE Vsetín 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky:
36. Ťapušík (Grimbel), 41. Ozimák (Ťapušík), 60. Ackermann (Ozimák, Pinček) – 18. Fusek (Vlk), 40. Malý (Hynek), 51. Vašička (Vašička, Vlk), 54. Malý (Mikulka, Dubec), 56. Vašička (Vinklárek).

Konečné pořadí turnaje:

1. HC Pilsen Wolves