Derby se Zlínem bude svátek pro celé Valašsko, má jasno Ondřej Němec

Redakce • 28.03.2023

Vsetínští hokejisté v pondělí porazili Prostějov 2:1, celou sérii ovládli 4:2 a slaví postup do finále Chance ligy! Jaká byla cesta ke čtvrtému triumfu nad Hanáky? „Byl to šestý zápas v devátém dni. Jak na nás, tak na soupeři byla vidět snaha to zlomit. Rozhodl šťastný gól, nastřelený z rohu. To k play-off patří,“ říká zkušený obránce Ondřej Němec, který už vyhlíží třaskavé regionální derby. To odstartuje v sobotu a v neděli na Lapači, pak se série stěhuje do Zlína. Její vítěz postoupí do baráže o extraligu.

Jaký pro vás byl pondělní šestý semifinálový duel?
Do Prostějova jsme odjížděli s totálním odhodláním odčinit pátý zápas, který se nám na domácím ledě nepovedl. Z celého týmu bylo cítit, že v Prostějově chceme vyhrát. Nezlomil nás ani gól, který soupeř vstřelil se sirénou. Šli jsme si za tím. Na jednu stranu při nás stálo i trochu štěstí, kdy ve třetí třetině zvonily tři tyčky a v poslední vteřině břevno. To ale k hokeji patří. Jsme rádi, že ve středu nemusíme absolvovat sedmý zápas. Máme to za sebou a můžeme se připravovat na vyvrcholení sezony, kterým je finále se Zlínem.

Jak jste vnímal situaci, kdy soupeř se sirénou vyrovnal na 1:1?
Samozřejmě jsme se o tom bavili. Rozhodčí gól uznal. Za mě by v profesionální soutěži mělo fungovat video. Podle mě je obrovská chyba, že v takových zápasech, na této úrovni a v této fázi sezony není videorozhodčí, aby tyto situace řešil. Není to amatérský sport, ale profesionální. Tady už by videorozhodčí měli být, je k to zamyšlení na příslušných místech.

Za vyrovnaného stavu 1:1 byla třetí třetina kdo s koho, že?
Byl to šestý zápas v devátém dni. Jak na nás, tak na soupeři byla vidět snaha to zlomit. Rozhodl šťastný gól, nastřelený z rohu. To k play-off patří.

Jak bude vypadat váš nejbližší program?
Na úterý jsme dostali volno, abychom si odpočinuli, byli zase chvíli s rodinami a vyčistili si hlavu. Od středy se začneme připravovat na finále se Zlínem. Vnímám to jako vyvrcholení celé sezony.

Co pro vás finále se Zlínem znamená?
Když jsem se domluvil se Vsetínem na angažmá, představoval jsem si, že finále se Zlínem by mohla být třešnička na dortu. Těším se na neskutečnou atmosféru, která na Lapači bude. Nedovedu si to ani představit. Bude to neskutečný závěr mé kariéry. Tohle byl můj sen, který se splnil. Takto jsem si to v duchu nalajnoval a vyšlo to. Jsem z toho nadšený a myslím si, že půjde o svátek pro celé Valašsko.

Váš první zápas v seniorské kategorii byl před lety právě při derby ve Zlíně, že?
Myslel jsem na to, pamatuji si i datum: 18. října 2001. Půlka zápasu, prohrávali jsme. Trenéři mi řekli, ať se rozcvičím. Bylo mi sedmnáct a trošku jsem byl rozklepaný. Ale vedle mě seděl Ivošek Pešat, který mě hned uklidnil. Strašně jsem si to užil. První zápas mezi chlapy, hned derby a vyprodaný stadion. Paralela tam je.

Hraje roli ve vašem přemýšlení nad finále i vaše loňské angažmá ve Zlíně?
Loni jsem se rozhodl pro Zlín, protože jsem ještě chtěl hrát extraligu. Přišel jsem ze Sparty, kde jsem si dokázal, že pořád chci hrát na nejvyšší úrovni. Přijal jsem nabídku Zlína. Bohužel sezona nebyla taková, jak jsme si představovali. Spadlo se, byla tam spoustu problémů. Ve Zlíně musel přijít nějaký restart, asi ho udělali. Udělali všechno pro to, aby poskládali tým na to, aby hráli o nejvyšší příčky a o postup. Proto je to krásné vyvrcholení příběhu.

Co od finále očekávat kromě vysokých diváckých návštěv?
Budeme se soustředit sami na sebe. Máme nějaký cíl, který jsme si vytyčili. Do finále půjdeme se zdravým sebevědomím, obrovskou pokorou a s tím, co jsme dokázali a chceme dokázat.

A co očekáváte vy osobně?
Vygradované derby. Vzájemné zápasy mají historii, jako dítě jsem se na ně chodil dívat. Myslím si, že celý náš region bude žít hokejem. Chci si to užít, atmosféru, fanoušky, zápasy. Je to vyvrcholení sezony. Ač měl Zlín ze začátku problémy, dostal se do finále a teď bude stát proti nám. My chceme být těmi, kteří se po konci série budou radovat.