Demel do Znojma, Vsetín ztrácí nejproduktivnějšího hráče

Václav Trávníček • 06.04.2007

V s e t í n – Dobře si tu fotografii prohlédněte, takový obrázek se vám už příští sezónu nenaskytne. Vsetínský útočník Tomáš Demel totiž dnes podepsal dvouletou smlouvu s celkem Znojemských orlů. Devětadvacetiletému produktivnímu forvardovi, který na Valašsku působil s malými přestávkami od roku 1997, skončila po letošní sezóně smlouva se vsetínským klubem. „Lákají mě zahraniční ligy a rád bych na jaře šel jinam,“ netajil se v průběhu sezóny Demel. Nakonec si vybral letošního neúspěšného čtvrtfinalistu z jižní Moravy.

Tomáš Demel se narodil v Novém Jičíně, ale s hokejem začal v sousední Kopřivnici. Jako devatenáctiletý přišel na Valašsko, ale v roce 1997 byl vsetínský hokej na vrcholu a nadějnému mladíkovi zůstávalo místo jen na střídačce. Jako nechtěného hráče jej vedení pustilo na různá hostování, Demel si zahrál například ve Vítkovicích nebo ve slovenské Spišské Nové Vsi. Dvě utkání stihl sehrát také za Znojmo.

Po hromadném výprodeji hvězd v roce 2001 získal Demel důvěru trenéra Neliby a vypracoval se postupně do první pětky. Stal se z něj tahoun mužstva, stylem hry byl vždy dělníkem ledu a později začal přidávat i branky. Přestože v loňské sezóně ještě před Vánoci odešel na hostování do ruského celku Lada Togliatti, vyhrál kanadské bodování valašského klubu. Za Uralem se mu však už tolik nedařilo, dostal příležitost naskočit pouze do patnácti utkání, ve kterých se z gólu radoval dvakrát. Po skončení sezóny pak podepsal dvouletou smlouvu se Znojemskými orly.

Přestože informaci o podpisu smlouvy přinesl oficiální web českého hokeje – hokej.cz – trenér Vsetína Rostislav Vlach zůstával opatrný. „Ještě je všechno v jednání. Tomáš zatím bude trénovat se Vsetínem,“ řekl webu hc-vsetin.cz.