Daněk uznal kvality Bobrů: Jejich postavení v tabulce neodpovídá tomu, co předvádějí na ledě

Filip Bazala, Václav Trávníček • 08.01.2015

Také třetí valašské derby sezony vyznělo lépe pro hokejisty Vsetína, kteří ve středu na soutoku Bečev vybojovali cenné dva body. O drama ani tentokrát nebyla nouze. Jenáčkova družina se v první třetině ujala vedení, domácí ale ve druhé části vyrovnali a pár minut před závěrečnou sirénou šli do vedení. Pouhá vteřina je dělila od euforie, když je prudce zchladil Josef Daněk. Vsetínský bojovník poslal utkání šťastnou trefou do prodloužení a v tom mocný finiš VHK korunoval David Hrazdira. „Troufnu si říci, že jsme celkově byli lepší, ale domácí dneska odehráli opravdu dobrý zápas,“ řekl po zápase spokojený Daněk.

Bobři už v předchozím kole ukázali potenciál, když porazili vedoucí Přerov. Zohlednili jste to v přípravě na utkání?
Jistě. Na utkání jsme odjížděli s vědomím, že Valmez na favority umí a zvláště v domácím prostředí. Bobři v minulém kole dokázali porazit Přerov, předtím obrali o body Porubu. Hrají jednoduchý a účelný hokej, z minima vytěží maximum. To potvrdili i dnes. Výborný zápas odehrál Martiník.

Do zápasu jste vstoupili dobře, po první třetině jste vedli 1:0. Pak ale nastal útlum…
První třetinu jsme měli výbornou, mohli jsme přidat další góly, ale nepopadalo nám to tam. Do kabiny jsme šli s tím, že když budeme hrát zodpovědně, určitě ještě nějakou branku dáme. Jenže jsme nešťastně inkasovali vyrovnávací gól na 1:1 a začala se projevovat psychika.

Soupeř vyrovnal tři vteřiny před druhou přestávkou. Co se pak dělo v kabině?
Věděli jsme, že to bylo po hrubé chybě a že se takových musíme vyvarovat. To jsme nakonec dodrželi. Valmez ale hrál dneska opravdu dobře, výborný byl zejména ve svém obranném pásmu. Jeho postavení v tabulce neodpovídá tomu, co předvádí na ledě. Bobři hráli jednoduše, nic nevymýšleli. My jsme je museli tlačit, oni dali góly po našich chybách.

Ano, po druhém gólu Bobrů v 56. minutě brankář Hromada zle vyčinil spoluhráčům za to, že mu dokonale zakryli výhled na nahození od modré.
On je vznětlivý, ale za deset vteřin už neví, co řekl… Měl pravdu, byl to opravdu jednoduchý gól. Ale tak se to dnes hraje. V jednoduchosti je krása.

Co vám běželo hlavou, když časomíra ukazovala deset vteřin do konce?
Ondřej Slováček mi po siréně říkal, že když jel pro puk a viděl patnáct vteřin do konce, že už tomu nevěřil. Asi to byl malý zázrak.

Jak jste se vůbec v tom chumlu hráčů dostal ke kotouči?
Slováček to intuitivně hodil na branku, běžely poslední vteřiny. Já jsem to čekal a jenom jsem nastavil hokejku. Smůla pro brankáře – měl to na vyrážečce a jak se snažil udělat zákrok, puk se mu svezl do branky. Hodně podobný gól, jako ten náš první.

Vzpomenete si, kdy se vám povedlo něco podobného?
Někdy ve třetí, čtvrté třídě. Ale je to příjemný pocit.

V prodloužení už jste jasně dominovali. Pro domácí to nebyla jednoduchá situace, že?
Dostat gól takto na konci, to vás psychicky poznamená. Byli hodně dole. Asi jako my, když jsme dostali druhou branku. V prodloužení už jsme měli zápas pod kontrolou. Troufnu si říci, že jsme celkově byli lepší, ale domácí dneska odehráli opravdu dobrý zápas.

Jak se vám líbila atmosféra derby?
Diváci byli výborní na obou stranách. Naši fanoušci byli tím pomyslným šestým hráčem na ledě, který nás dovedl k vyrovnání. Nevzdali to ani za stavu, který byl pro nás nepříznivý. Patří jim velké poděkování.

V loňské sezoně jste byl především obranář. Letos navíc střílíte branky. Co stojí za takovým přerodem?
Nevím, jestli jsem střelec, ale každopádně dostávám od trenérů hodně prostoru. Jsem za to rád a snažím se s ním naložit nejlíp, jak umím.

V sobotu vás čeká domácí duel proti Přerovu, na který se v případě vítězství můžete bodově dotáhnout. Co od toho utkání očekáváte?
Bude velmi těžké. Přerov má výborné hráče na puku směrem dopředu, hodně zkušenou obranu a extrémně nebezpečné přesilovky. V letošní sezoně jsme od nich dostali dvakrát šišku, ale musíme se z toho poučit. Trenéři nás určitě připraví, a pokud podáme dobrý a koncentrovaný výkon jako v posledních zápasech, můžeme uspět.