Další soupeře nesmíme podcenit, ví dorostenec Adam Zetocha

Helena Hegeďová • 06.12.2017

Starší dorostenci se v tomto týdnu dostali do zápasu již v úterý a ve vyrovnané bitvě brali dva body body za výhru v prodloužení. „Když jsme dali branku, tak jsme, bohužel, skoro vždycky taky hned dostali. Nás to ale nepoložilo, zabrali jsme a nakonec to převrátili na svou stranu,“ měl po zápase radost Adam Zetocha, který si po změně formací zahrál i v první lajně a v utkání si připsal jednu asistenci.

Adame, s čím jste šli do dnešního zápasu?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát za tři body, bohužel se nám to nepovedlo a remizovali jsme. Je ale jenom dobře, že jsme to v prodloužení urvali.

Věděli jste, co od soupeře očekávat? Sledujete týmy, se kterými budete hrát?
Věděli jsme, že tam mají šikovné hráče. Jak trenéři, tak i my ale sledujeme, jak si který tým vede.

A co vaše hra? Jak byste zhodnotil vaši hru?
První třetina nebyla nic moc, několikrát se jim podařilo sevřít nás v obranné třetině. Trenér ale potom proházel sestavu a už jsme se rozjeli. Na začátku druhé třetiny jsme dali dva rychlé góly a už to šlo. Když jsme dali branku, tak jsme, bohužel, skoro vždycky taky hned dostali. Nás to ale nepoložilo, zabrali jsme a nakonec to převrátili na svou stranu.

Byla pro vás změna formací impulsem? Změnila se nějak vaše hra?
Dostali jsme k sobě sice nové spoluhráče, ale neřekl bych, že by se hra nějak změnila. Trenér jen posunul různé hráče formacemi, což se tedy dlouho nestalo, měli jsme stálou první lajnu.

Velká část zápasu se hrála za vyrovnaného stavu, co jste si říkali v takovýchto pasážích?
Hlavně jsme nechtěli dostat gól, a tak jsme hráli hodně dozadu a čekali jsme, kdy se nám naskytne nějaká šance, mohli jsme ujet a dát gól.

Gól na 4:4 padl 3 sekundy před koncem druhé třetiny, ovlivnilo vás to nějak?
Každý gól, který dostaneme, nás trochu srazí. My jsme se ale semkli a po druhé třetině si v kabině řekli, že prostě musíme vyhrát. A to se povedlo. Sice až v prodloužení, ale vyhráli jsme.

Měli jste jasno, že chcete vyhrát v prodloužení, nebo by vám nájezdy nevadily?
Spíš jsme chtěli dát gól v prodloužení a už to mít za sebou.

Další utkání vás čeká v pátek proti Warrioru, jak přistoupíte k tomuto soupeři?
V přípravě jsme jim dali desítku, ale určitě je nesmíme podcenit. Musíme hrát tak, jak hrajeme a musíme vyhrát. Warrior nemá zrovna moc bodů, ale opravdu je nesmíme podcenit.