Dal jsem tu svůj první gól mezi muži a všichni mě vypískali, směje se Tomáš Černý

Helena Hegeďová • 23.09.2018

Proti Třebíči odehrál svůj první zápas ve vsetínských řadách obránce Tomáš Černý. Pro jednadvacetiletého beka to však nebylo poprvé, co si na Lapači zahrál. „Hodně jsem se těšil na tu atmosféru, protože jsem tady na zimáku hrával, ještě když jsem byl v Opavě,“ přiznává. „Vzpomínám si na to, jak jsem tu dal svůj první gól mezi muži a všichni mě vypískali,“ dodává vzápětí s úsměvem jeden ze svých prvních zážitků, spojený se vsetínskými fanoušky, „měl jsem z toho husí kůži.“

Tomáši, jak hodnotíte vítězné utkání proti Třebíči?
Začali jsme dobře, aktivně. Myslím si, že celý zápas se z naší strany odehrál v takovém tom obětavém duchu. Nevypustili jsme žádný souboj, žádnou střelu, a to ani na konci, když jsme měli hodně oslabení. No, ale v závěru jsme trošku znervózněli, což bylo možná trochu zaviněno i těmi přesilovkami, ale nakonec jsme to zvládli. To je důležité.

Začátek vám tedy vyšel tak, jak jste chtěli?
Ano, přesně tak. Řekli jsme si, že musíme hrát přesně takhle. Věděl jsem, že kluci teď třikrát prohráli a chtěli jsme začít aktivně, chtěli jsme to rozhodnout co nejdřív, být si jisti na puku. To všechno se nám povedlo, ale jak říkám, v té třetí třetině jsme díky oslabením trochu znervózněli a bylo z toho zbytečné drama.

Je možné, že vás stav 4:0 až moc uklidnil?
Myslím si, že jsme si potom možná až moc zbytečně začali hrát s pukem vzadu. Šlo vidět, že jsme se dostali do větší pohody

Soupeř měl pětiminutovou přesilovku, jak to bylo tam?
Mysleli jsme na to, že to samozřejmě ubráníme. Chtěli jsme to ubránit a naší bojovností se nám to málem i povedlo. Dostali jsme tam gól, ale myslím si, že jsme ještě potom zabojovali a ty tři body jsou pro nás zasloužené.

Překvapila vás něčím Třebíč?
Měli dobrou odstoupenou obranu a hodně šli do protiútoků. Občas jsme puky na modré zbytečné ztráceli místo toho, abychom je nahodili. Tím byli dobří, což ale neznamená, že by byl jejich útok špatný. Jakmile to rozjezdili, tak šli cítit.

Na konci vyzkoušeli power play, jak se vám hráli při tomto jejich útoku?
Hráli jsme dobře. Akorát tam byla jedna menší chybička u modré čáry. Za modrou čárou jsme vlastně zaškobrtli a jeli na nás. Jak to přečíslení vypadalo, si už přesně nevybavím, ale dostali jsme z toho gól pod ruku. Naštěstí jsme ale vyhráli, a to je důležité.

Pro vás to byl první zápas ve vsetínském dresu, jak jste si jej užil?
Bylo to opravdu perfektní. Hodně jsem se těšil na tu atmosféru, protože jsem tady na zimáku hrával, ještě když jsem byl v Opavě.

Vzpomínáte si na něco, co jste na Lapači jako hráč Opavy zažil?
Na co si vzpomínám? Tak určitě si vzpomínám na to, jak jsem tu dal svůj první gól mezi muži a všichni mě vypískali (směje se). Měl jsem z toho husí kůži a bylo to poprvé, co jsem pocítil místní fanoušky.

Máte zde vyřízené střídavé starty, jak se vaše působení tady zrodilo?
Tady na Vsetíně je hodně zraněných hráčů a já jsem chtěl hrát, ať jen pořád netrénuji. Ve Vítkovicích se hraje na šest beků, všichni jsou zdraví, hrají dobře. Pro mě je ale důležité být v zápasovém tempu, a tak jsem rád, že tady můžu být a můžu tady vůbec hrát.

Další zápas na vás čeká již v pondělí, a to v Litoměřicích. S čím do něj půjdete?
Rozhodně půjdeme vyhrát!