Čtvrtinále míří na Lapač. Apolenář: Na viděnou na zimáku! Co vzkazuje Málek?

Helena Hegeďová • 06.03.2020

Dvě juniorská čtvrtfinále už jsou minulostí a Valaši si v nich vedli opravdu skvěle. Jakub Málek v obou případech udržel čisté konto. „Pomáhají spoluhráči, což v základní části neplatilo,“ řekl k úspěchu a prosí, aby fanoušci přišli Pražanům ukázat, jak se na Vsetíně fandí! „Vaši podporu potřebujeme a věřte, že do zápasu dáme vše,“ vzkazuje pak Jakub Apolenář, který v posledním zápase dosáhl na hattrick.

Jakub Apolenář

Jakub Apolenář v Praze zazářil v obou utkáních. V tom prvním navyšoval vsetínské vedení na 2:0, když z předbrankového prostoru usměrnil za Ondríkova záda pokus Vojtěcha Riedla. Z tohoto utkání odcházel s osobní bilancí 1+1, v druhém duelu vstřelil hattrick, což jej dostalo na první příčku kanadského bodování play-off.

Jakube, po dvou zápasech jste na čele bodování. Jaký je to pocit?
Pocit je to dobrý, ale po dvou utkáních to nic neznamená. Jde o osobní statistiky, které nejsem rozhodující. My hrajeme jako tým a jako tým chceme uspět. Cílem je postup do nejvyšší soutěže a je jedno, kdo ty góly vstřelí.

Jak byste porovnal první dva zápasy čtvrtfinále?
První zápas byl zpočátku hodně vyrovnaný, hřiště je na Kobře malé, a proto je tam hodně osobních soubojů. Rozhodl první gól a naše kvalitní hra dozadu, včetně výborného brankáře. Ve druhém zápase bylo vítězství jednodušší, rozhodli jsme o něm již v první třetině. Škoda jen, že se soupeř uchýlil k velmi tvrdé a zákeřné hře.

Fanoušci vsetínského hokeje, přijďte nás povzbudit v boji proti Kobře, vaši podporu potřebujeme a věřte, že do zápasu dáme vše, abychom sérii ukončili doma. Takže v sobotu na zimáku na viděnou!

Jakub Málek

Jakub Málek zažil své první play-off loni, kdy Vsetín postoupil do čtvrtfinále proti Plzni. Ani jednou se však v brance nepředstavil, důvěru pro vyřazovací boje dostal starší z dvojice gólmanů, David Sachr. Letos se mezi tři tyče postavil jako jasná jednička a v prvních dvou zápasech za svá záda nepustil ani jednu z 42 střel Kobry. Se 100 % úspěšností vede brankářské statistiky play-off.

Je to vaše první play-off, v kterém jste odstartoval jako brankářská jednička, a hned jsou z toho dvě čistá konta. Jak si to užíváte?
Play-off si zatím užívám, chytám ve velké pohodě a hodně mi od začátku play-off pomáhají spoluhráči, což v základní části neplatilo, takže se cítím skvěle.

Jaký zápas v sobotu očekáváte?
Půjdou do zápasu s tím, že nemají co ztratit, zatímco my nechceme nic ponechat náhodě a chceme získat postupový bodík.

Víme, že se náš zápas kříží se zápasem Áčka, ale přesto bychom byli všichni rádi, kdyby nás fanoušci přišli podpořit alespoň na začátek utkání, aby kluci z Prahy pocítili, jak se na Vsetíně fandí a že se z Lapače body neodváží!